Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Колеги дайте съвет :)

Denev86 снимка Denev86 01 август 2011 - 18:03

Колеги нещо ми светна чека (колата от профила ми ).Ходих на диагностика с опел скенер и ми казаха че ми е заминал дебитомера.Смених го с нови същата работа.Дава ми греша за рецеркулацията на отработени газове.Колата си пали перфектно,обаче както се движи и подам газ светва чека и забива.Понякога вечер си варви нормално не прави приблем ама тва е рядко.Смених дебитомер , вакуммните клапани ги проверяваха уж здрави ( в смисал правят вакум но не са замервани колко е голямо налягането) в маркучите на вакума няма масло егр-а е честитен преди 2 месеца. Каквоо друго да проверя незнам.След 3000 оборота колата влиза в авариен режим и понякога както си се движа леко на свободна примерно.

Дайте малко акъл че на мене не ми стига вече.На диагностика ходих вече 3 пъти и вече само тази грешка не мога да махна :(
Отговори

ivo123 снимка ivo123 01 август 2011 - 20:35

преглеждал ли си шлауфките и гумените маркучета по соленоидите да не изпускат някъде вакум
горе под кората на чистачките също влиза вакум за клапата.
Или изпуска вакум или вакум помпата не прави достатъчно налягане.
Как са ти спирачките /меки или твърди/
Отговори

asensio снимка asensio 01 август 2011 - 20:48

При мен забиваше на 3000 оборота от обърнати маркучета на единия соленоид. Иначе имах малко протрито маркуче, дупките не бяха големи, но като напомпам спирачката 5-6 пъти и чека беше налице. Просто споделям през какво съм минал, дано ти е някаква насока.
Отговори

Denev86 снимка Denev86 04 август 2011 - 18:19

Спирачки имам вакумите нямат пробито никаде , клапанчетата работят . Незнам само как варвят маркучите на вакумите да не е обърнат някои.Някои има ли схема как са наредени.Незнам и аз вече какво да търся :surrender:
Отговори

ivo123 снимка ivo123 04 август 2011 - 20:28

на клапанчетата пише VAC и OUT.
VAC е входа от вакум помпата а OUT отива към съответния детайл /ЕГР, Турбо, вихрови клапи/. Като тръгнеш да проследяваш от вакум помпата няма как да се объркаш - 3 соленоида са.
засмучи ЕГР с едно маркуче да видиш да не се е пробила мембранката му, после направи същото на вихровите клапи - там правят проблеми - пробива се и пада вакума в системата и влиза в авариен режим с грешка Р0400, защото на ЕГР му трябва много вакум за да действа нормално - пружината му е доста силна.
Мнението беше редактирано от ivo123: 04 август 2011 - 20:31
Отговори

Denev86 снимка Denev86 05 август 2011 - 13:49

Ще видя как са посоките мисля че там нещо е объркано,майстора ми пробва клапаните като ги засмуква и ги задържаше с език ( да пробва дали опускат мембраните) защото ми се оплака че му се е удалжил езика с 2 см :icon_razz2:
Отговори

ivo123 снимка ivo123 06 август 2011 - 17:36

клапаните при проба пускат отдолу - най-вероятно е пробвал уестгейта на турбото, мембранката на вакум клапата и сами ЕГР
Отговори

Denev86 снимка Denev86 08 август 2011 - 07:34

Вчера прегледах всички маркучета и всичко си е наред :( Самнява ме клапана на вихровите клапи , защото като се пробвам да го раздвижа се чува един странен звук все едно ходиш след дъжд с маратонка с спукана подметка :)Може ли да е от него :surrender:
Отговори

ivo123 снимка ivo123 08 август 2011 - 07:38

да може.
за проба може да го затапиш вакума към него - моя е затапен постоянно и компютъра не отчита грешка.
когато се просмуче мембранката пада общия вакум и излизат проблеми с ЕГР.
Отговори

Denev86 снимка Denev86 08 август 2011 - 19:30

Затапих го с изолирбанд ама пак си дава грешка :( И за всеки случай обращах и другите вакуми , смених им буските и пак и пак същото .Ще бодна накрая една кирка по средата между всичките вакуми дето пише еко тек :moderator: :devil-smiley-019:
Отговори

ivo123 снимка ivo123 08 август 2011 - 21:13

как с изолирбанд - пробвай да сложиш едно болче във вакума да не отива до мембраната вакум
какъв дебитомер сложи?
п.с. освен трите соленоида вакум отива в клапана на парното /черен зад турбото за спиране на затоплянето на радиаторчето в купето когато се кара на климатик/, както и под кората на чистачките има едно клапанче - прегледай си връзките или ги изолирай за проба от тройниците да си сигурен че не смуче от някъде въздух и да разтоварва системата.
Мнението беше редактирано от ivo123: 08 август 2011 - 21:16
Отговори

Denev86 снимка Denev86 08 август 2011 - 22:12

Утре ще пробвам с болт :) иначе го пробвах като навих изолирбанд на маркучето за вакума на вихровите клапите :)Вакумите на парното са проверени и нямат проблеми ама ще ги запуша и тях да съм 100% сигорен.Може ли от този авариен режим да гори колоата повече някаде 9 - 9.5 л/100км в града ми дава :icon_evil2: Дебитомера е магнет марели мисля утре ще го погледна.1-вия път когато ходих на диагностика ми излизаха грешки за дебитомер , селеноид и за рецерколация на газовете.Смених дебитомера и грешката изчезна на стария се беше счупило едно краче.После видяха че са обърнати буксите на клапаните в дясно.Оправиха се и те и сега ми записва само за рецеркулация . :25:
Отговори

asensio снимка asensio 08 август 2011 - 22:59

На мен ми е правил дебитомера мизерий, на баир голям, като я настпа, и светваше чека. Спирам, лампата гасне и продължавам. Някъде четох че на празен ход като смачкаш газта дебитомера трябва да покаже стойности между 700 - 800. Смених моя, сложих пиербург, повече не е светнала. Но от магнет марели един авер си пати. Кара сеат дизел, 5-6 месеца изкара и дебитомера му даде фира.
Отговори

ivo123 снимка ivo123 09 август 2011 - 07:39

именно затова питам за марката на дебитомера.
в дебитомера има и барометър който следи атмосферното налягане /затова често при изкачване или слизане правят мизерии/
от това че е в авариен режим може да гори повече, защото компютъра реже показания на датчици и работи по еталон, а и като забие на 3000 ти даваш газ до долу - нафта пуска ама не върви /не затваря байпаса на турбото/
Отговори

Denev86 снимка Denev86 18 август 2011 - 20:51

Значиии :) Колеги затапих вакума на вихровите клапи с болт М.Г 6мм .И ураааа колата няма проблеми в повечето време :newsm05_41: .Много рядко ми светва чека, ОБАЧЕ вакума оправлява едно клапанче под него което отваря и затваря клапите.Та това клапанче го вързах с тел да стои постоянно нагоре все едно има вакум,така ли трябва да бъде или трябва да го оставя както се беше :confused: . Ама понякога пак светва за няколко секунди или наи много минутка и се оправя.Така ли трябва или не трябва изобщто да светка. А дебитомерника :) е Магнети Марели. Гледам сега че се продава в форума вакум селеноид ама си мисля че тои е за ЕГР клапана тои дали става и за вихровите клапи ? Защото имах спомен че четох из форума че вакумите на клапите и на егр са еднакви . Незнам дали ми схванахте мисълта защото Аз маи не можах :pardon:
Отговори

asensio снимка asensio 19 август 2011 - 00:33

Ако всичко е наред, ЧЕК не трябва да свети освен в началото... За клапанчетата, на тях има парт номера от горе по спомен, тъй че можеш да видиш да ли са еднакви... друго .... като си стегнал така клапанчето с тел, си запушил половината отвори на смукателния колектор. Там идеята е да пуска вакум само на ниските обороти за да завихря въздуха, иначе после спира да подава вакуум и стои отворено. Като си затапил се е оправило, би трябвало там в това клапанче да ти е дерта... него няма ли как да го провериш със засмукване, да му провериш мембранката дали е здрава ?
Отговори

Denev86 снимка Denev86 20 август 2011 - 08:37

Значи трябва да махна телта и да го остава както си е било.А клапана мисля директно да го раазглобя и да го видя какво е положението вътре.Има ли нещо специално което трява да знам за разглабянето в смисал което мога да счупя като не съм разглабял преди :)
Отговори

asensio снимка asensio 20 август 2011 - 13:27

Не съм разглобявал таква чудесия, тука не мога да ти помогна.
Отговори

Denev86 снимка Denev86 21 август 2011 - 13:56

Абе като махнах телта и освободих клапата много често елиза в аварийния режим.Днеска пак ще я сложа :helpsmilie:
Отговори

asensio снимка asensio 21 август 2011 - 14:10

Така ми се струва че ти е проблема в самия клапан който е на оста на вихровите клапи. Тоест, там като сложиш болт, няма грижи, и колата си върви. Много е вероятно да е заминала мембранката и да изпуска вакуум от там и за това да ти влиза в авариен режим.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg