Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Гуми и джанти

Болтове за алуминиеви и железни джанти?

barezz снимка barezz 29 юли 2008 - 09:05

Привет колеги,
Може да ви се стори малко тъп въпроса, ама аз ще си питам, понеже не намерих отговор. Та, питането ми е:

Болтовете за алуминиеви и железни джанти дали са еднакви на дължина и форма на главата???

Питам защото имам алуминиеви джанти на вектрата, и ми предстои да слагам железни за зимата. Ще станат ли болтовете от алуминиевите джанти или трябва да си търся и болтове? Алуминиевите джанти са оригиналните на юбилейните Edition2000 ОВБ.

Предварително благодаря на всички, които биха споделили опит и мнение!
Отговори

Оги снимка Оги 29 юли 2008 - 09:16

 barezz, на Jul 29 2008, 10:05 AM, каза:

Болтовете за алуминиеви и железни джанти дали са еднакви на дължина и форма на главата???


Според мен въпроса не опира до там дали са алуминиеви или стоманени джантите, ами до конкретните модели. Моя опит показва, че ако джантите са с еднакви размери (централен отвор, междуболтово разстояние) болтовете си стават. Моята кола беше със стоманени като я взех, после сложих 15-ки лети, после 16-ки от Омега и болтовете са все едни и същи :sup:
Отговори

barezz снимка barezz 29 юли 2008 - 09:19

Мерси.
Иначе говорим за пасващи размери, разбира се - опелски, GM, 5х110, R15.
Отговори

don_ray снимка don_ray 29 юли 2008 - 09:22

 barezz, на Jul 29 2008, 10:19 AM, каза:

Мерси.
Иначе говорим за пасващи размери, разбира се - опелски, GM, 5х110, R15.


Принципно става дума за това, колко алумиевата джанта е по-дебела от стоманента в областта на отворите за болтовете. Затова, на алумиевите джанти се слагат по-дълги болтове. Можеш да измериш колко са дълбоки отворите за болтовете в главината
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 29 юли 2008 - 09:29

В твоя случай става дума за оригинални джанти което според мен значи че няма да имаш проблем. Все пак като закачите металните джанти ги заварти да видиш дали болтовете не са дълги и не закачат някъде. Това още докато колата е вдигната. Иначе има алуминиеви джанти които не са оригиналните за колата които имат по голям фланец така да се каже и при такива джанти се купуват по-дълги болтове. В твоя случай не би трябвало да има проблеми. Резервната гума каква ти е?
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 29 юли 2008 - 09:32

Нямаш никакви проблеми! Болтовете са 1/1 за оригиналните GM джанти, било то ляти или железни. Поне при мен няма никакви проблеми - ползвам едни и същи болтове :knee:

Както Боян добре обърна внимание - резервната ти джанта би трябвало да е метална, така че няма как да са други болтовете :sup:
Отговори

Мишо снимка Мишо 29 юли 2008 - 09:53

За оригинални лети джанти не би трябвало да имаш проблем... Погледни също отвора където влиза болта каква форма има ... Повечето лети джанти са с конусовиден отвор и конусовиден болт ляга перфектно, докато за железни джанти мисля дават за по-подходящи болтове със сферична глава. :sup:
Отговори

FRYER снимка FRYER 29 юли 2008 - 10:25

Колега както и Муунлорд ти е написал няма да имаш проблем.Моите джанти са подобни на твоите и аз също използвам едни и същи болтове. :dancin:
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 29 юли 2008 - 10:27

На Опел са си с конус и за железните джанти, поне мойта астра беше така. А и на другите Опели дето съм се заглеждал е така.
Отговори

bojo06 снимка bojo06 29 юли 2008 - 10:40

Резервната ти гума е желязна. Да не би за нея да са ти дали други болтове, не са! Значи болтовете за оргиналните/алуминиеви или железни/ джанти са еднакви
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 29 юли 2008 - 10:42

 Scorpion_BV, на Jul 29 2008, 11:27 AM, каза:

На Опел са си с конус и за железните джанти, поне мойта астра беше така. А и на другите Опели дето съм се заглеждал е така.

:knee: Именно, поне от 80те ги правят така Опелите ;)

Слагай смело зимата и си свиркай! :sup:
Отговори

barezz снимка barezz 29 юли 2008 - 16:17

Благодаря на всички за изчерпателните отговори. Надявам се наесен като се преобуваме да няма грижи, както казвате :thu: :knee: :sup:
Резервната наистина е железна, за това не се бях замислял, че щом тя е железна, най вероятно болтовете стават :)
Отпадна ми поне търсенето и разправията, и съответно спестихме кешшш :)

За което :sup: на форума !!!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg