Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Как да изкарам буталцето на спирачния апарат

kalin113 снимка kalin113 29 януари 2010 - 21:10

Здравейте! Днес взех от един колега спирачни апарати предни от GSI C20XE и искам да им направя пълна ревизия и чак след това да ги закача, но не знам как би могло да се изкара буталцето от цилиндърчето без да ги закачам към спирачната система? И има ли възможност да се обърка или развали нещо като го извадя?
Отговори

aleksandar снимка aleksandar 29 януари 2010 - 21:33

колега според мен после по-трудно ще го вкараш поради това, че има един гумен о-пръстен който уплътнява. Аз бях вадил така едно цилиндърче и се наложи после на струга да му заобля конусовидно края за да влезе иначе нямаше вкарване.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 29 януари 2010 - 21:57

Единствения вариант е с компресор, но ако не излезе, ще се наложи да го вържеш на маркуча.
Отговори

petio_78 снимка petio_78 29 януари 2010 - 22:18

Разглоби си спирачния апарат,и с подходяща тръбичка като го натиснеш излиза.Един жокер:ако неможеш да намериш ремонтен комплект за спирачките,отиди до магазин на ДЕУ.Стават1:1.Пробвано е и са 8,00лв. :20ashley_results:
Отговори

kalin113 снимка kalin113 29 януари 2010 - 22:29

 aleksandar, на 29 Jan 2010, 21:33, каза:

колега според мен после по-трудно ще го вкараш поради това, че има един гумен о-пръстен който уплътнява. Аз бях вадил така едно цилиндърче и се наложи после на струга да му заобля конусовидно края за да влезе иначе нямаше вкарване.

Този о- пръстен не е ли онова уплатнение което е покрай буталцето дето е отпред на цилиндъра и какво си заоблял, края на цилиндърчето или буталцето?

И колега petio_78 за каква тръбичка става въпрос? Аз се чудя дали не мога да го избутам буталцето с нещо през дупката за маркуча, обаче ме е страх да не повредя буталцето.
Мнението беше редактирано от kalin113: 29 януари 2010 - 22:37
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 29 януари 2010 - 22:41

При положение, че са еднобутални, не виждам откъде ще буташ каквото и да е.
Отговори

aleksandar снимка aleksandar 29 януари 2010 - 22:45

да точно за този о-пръстен говоря, а съм заоблям края където влиза в апарата на буталото защото като го вкарвах така скъсах новия о-пръстен доста трудно влиза, след като го стуговах нямах ядове. Както ти каза колегата няма начин да го изкараш с бутане само с компресор което е малко вероятно по-добре го закачи.
Отговори

petio_78 снимка petio_78 29 януари 2010 - 22:54

Имам си "осталък" с който се издърпва буталцето навън.Става и с обратни клещи,които като ги стиснеш се разтварят а не се затварят.Дали обясних разбираемо?И нищо не съм струговал.Слагам си новите о-пръстени и леко набиваш буталото.Там трябва да влиза трудно,това е целта на гумата-да уплътнява.Александър,като свали буталото почистили го?
Мнението беше редактирано от petio_78: 29 януари 2010 - 22:55
Отговори

kalin113 снимка kalin113 29 януари 2010 - 22:57

Е толко ли е тегаво това буталце? Колко налягане се прави, като се натисне педала?
Отговори

aleksandar снимка aleksandar 29 януари 2010 - 22:57

хе хе то оставаше да го сваля и да не го почистя. Ако може да го хване с клещите но не директно метал в метал все пак не трябва да се драска може и да стане.
Отговори

stefan_suny снимка stefan_suny 30 януари 2010 - 00:13

само като идейка - пробвай да закачиш помпата за гумите - трябва да вдига поне 6 бара ако е читава. иначе съм чувал че работното налягане е 20-30 бара, но тук вече говорим за спирачно усилие. Ако не е блокирало буталцето мисля че с помпата ще излезе ;)
Отговори

kalin113 снимка kalin113 01 февруари 2010 - 18:44

Колеги с крачната помпа излезнаха буталцата и на двата апарата. За накрайник изрязах от една спукана велосипедна гума винтила, но трябва да се изреже и малко от гумата, защото резбата на апарата е с милиметър или два по- широка от винтила. С налягане между 5 и 6 бара излиза.
Мнението беше редактирано от kalin113: 01 февруари 2010 - 18:46
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg