Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Не иска да превключва на газ

Тодор Жейнов снимка Тодор Жейнов 25 януари 2010 - 18:42

От няколко дена ми се появи следния проблем: не иска да минава на газ. С автоматичен превключвател съм с 2 положения: едното на ляво жълта лампичка- бензин и второто на дясно пак на бензин, но като вдигна 2500 оборота минава на газ и светва зелената лампичка. Газовото е BRC от 3 години го имам, а колата е вектра 2000, 115 коня, 94 год, C20NE е двигателя. Възможно е да е от студа от Варна съм(последните дни температурата не пада под -10 градуса). Като стигне 2500 оборота се чува едно тракане в превключвателя и почти изгасва. Ходих на газаджиите дето ми го слагаха, ама много коли имаше при тях(Омега газ до Метро), успяха само да опитат с нов превключвател- но уви не е в него причината. Ако някой знае нещо по въпроса ще съм благодарен.
Отговори

iwanov снимка iwanov 25 януари 2010 - 19:08

Провери клапана дали отваря, ако той отваря е възможно колата да е твърде студена още и затова да прави проблеми /залей изпарителя с една бутилка топла вода/. Иначе можеш да отидеш на газаджийте до циганската махла на околовръстния път дето го ремонтираха сега. Също има едни много добри газаджий до МЕИ-то.
Отговори

Automatic снимка Automatic 25 януари 2010 - 19:19

И аз скоро имах такъв проблем. След почистване на клемите на газовия клапан проблема се реши. Най-добре пробвай да си ги почистиш сам и да ги напръскаш с контактен спрей. Също като вадиш кабелите ако излизат прекалено лесно ги стисни внимателно с клещите да се свият малко. Пробвай да запалиш и директно на газ. На астрата бях с такъв ключ и ако искаш да палиш директно на газ даваш контакт след което цъкаш копчето в положение бензин и после го връщаш обратно в положение за автоматично преминаване на газ.
Отговори

Тодор Жейнов снимка Тодор Жейнов 25 януари 2010 - 19:30

Мерси за отговора. Ако ми кажеш къде се намира тоя клапан и как да разбера дали отваря грешка няма да имаш. Иначе за изливането на топла вода не ми се иска да пробвам, защото в тоя студ ще замръзне веднага върху изпариятеля и няма да има резултат. Ако ми остане време утре ще отида пак при някой газаджия да я види.
Отговори

Automatic снимка Automatic 25 януари 2010 - 19:41

При мен клапана е на самия изпарител.
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 25 януари 2010 - 19:52

то днес газтанциите не бачкаха беше замразнал :icon_rolleyes: но аз на метан запалих без проблем и после на метан никав проблем.... :unsure:
Отговори

Тодор Жейнов снимка Тодор Жейнов 25 януари 2010 - 20:00

"Омега газ" работиха, но имаше много коли пред мен, аз нямах много време. Аз за сега и без това не карам на газ заради времето, и заради разхода разбира се. В тоя студ не съм я засичал, ама на газ може да чукне 20. Ше проверя утре тея клеми на изпарителя и ше ги напръскам с wd-40 и ше се огледам за тоя клапан, въпреки че не съм сигурен какво представлява.
Отговори

Sh@rKo снимка Sh@rKo 25 януари 2010 - 22:38

Колега може да прегледаш копчето от което прехвърляп газ/бензин
Отговори

iwanov снимка iwanov 25 януари 2010 - 22:45

Колега незнам защо се плашиш за разхода на ГАЗ, не би трябвало да ти качи чак толкова. Аз паля и карам само на ГАЗ и си ми гори 11 /в ранната зима пак ми гореше толкова/. Иначе не се плаши това че времето е студено и смело сипвай топла вода в/у изпарителя, даже може да е леко горещичка, казвам ти го от личен опит проблеми няма.

Иначе клапана ето как да го намериш:
намираш трабата която идва от бутилката, тя влиза в този клапан и след това излиза друга трабичка и влиза в изпаритела /може клапана да е директно вързан за изпарителя с преходник/.

За да разбереш дали бачка клапана можеш и дирекно да му подадеш 12v от акумолатора и ще се разбере дали работи, то си чатка там, неможе да не разбереш.
Отговори

Тодор Жейнов снимка Тодор Жейнов 27 януари 2010 - 17:35

Напръсках, клемите до изпарителя с вд- 40, нормално стегнати си бяха, но продължава да не ми превключва. Надявах се като се постопли времето да се оправи, обаче не. Май е време да отида да ми прегледат инсталацията.
Отговори

iwanov снимка iwanov 27 януари 2010 - 18:22

Е пробва ли клапана дали работи ?
Отговори

Тодор Жейнов снимка Тодор Жейнов 28 януари 2010 - 11:50

Днес ходих до Омега газ Варна, същите дето ми слагаха газовото и се оказа че не правило добра маса. Изчистиха хубаво мястото(самото кабелче с клемата за зазимяване и сега е ок. Следващия път ако стане така ще знам и аз къде да гледам, че и пари не ми взеха.(клапана си работеше) Но нали знаете поговорката- ,,Ако имаш един кг. брашно, по-добре го дай на хлебаря да ти направи хляб". Благодаря на всички отзовали се по темата.
Отговори

djface снимка djface 29 януари 2010 - 11:17

Колега я кажи къде е тази маса и аз да гледам, че и при мен стана 2-3 дни не превключва.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 29 януари 2010 - 11:23

На Клемите на газовия клапан имаш закачени две Кабелчета - едното е закачено някъде на купето (обикновено на 10-тина сантиметра от клапана), другото отива Към ключето за превключване вътре в купето.

Проверяваш кабелчето, закaчено за купето - самта клема, както и мястото на контакт с купето. Зачистваш с Шурка и сглабяш в обратен ред.

Друг вариант да се бъзика работата и превключването на газ е следния:
При някои видове ключове напрежение за клапана се взима от централния кабел на бобината - имаш едно кабелче от снопа към ключа, което е намотано около въпросния кабел - провери дали не се е прекъснало, или дали не се е размотало - трябва да е добре намотан около Кабела
Отговори

djface снимка djface 01 февруари 2010 - 09:27

 siegfrid, на 29 Jan 2010, 11:23, каза:

На Клемите на газовия клапан имаш закачени две Кабелчета - едното е закачено някъде на купето (обикновено на 10-тина сантиметра от клапана), другото отива Към ключето за превключване вътре в купето.

Проверяваш кабелчето, закaчено за купето - самта клема, както и мястото на контакт с купето. Зачистваш с Шурка и сглабяш в обратен ред.

Друг вариант да се бъзика работата и превключването на газ е следния:
При някои видове ключове напрежение за клапана се взима от централния кабел на бобината - имаш едно кабелче от снопа към ключа, което е намотано около въпросния кабел - провери дали не се е прекъснало, или дали не се е размотало - трябва да е добре намотан около Кабела

Благодаря ти много колега, а възможно ли е да преминава в движение когато си иска от газ на бензин от това кабелче. За кабелчетата ще погледна тия дни, че сега няма време и условия.
Отговори

Todor Borisov снимка Todor Borisov 09 февруари 2010 - 14:26

Колеги и при мен се появи този проблем , не мога да превключа на газ, изпарителя е Emmegas, зачистих всички клеми, преди време бях сменял една бобина която седи на самият изпарител. Колата си достига работната температура, изпарителя е горещ, маркучите са топли, проверих и това кабелче което е намотано на централния кабел на бобината навито е добре. Значи колата не я бях карал 1 седмица, всеки път се пали на бензин, възможно ли е да се е образувал някакъв кондез в бутилката и от там по трабичките да е замръзнала газта, говоря за трабичките по които тече газта от долу под колата. Преди съм нямал никакви проблеми. ако е това предполагам че е станала някаква тапа?!?

Някакви идеии още какво мога да проверя или да чакам да се стопли времето?

Благодаря Ви предварително.

ПП. Изпарителя е на 1,5 година.
Мнението беше редактирано от Todor Borisov: 09 февруари 2010 - 15:20
Отговори

Христов Марин снимка Христов Марин 11 февруари 2010 - 12:07

Здравей колега ! Преди седмица и аз имах същия проблем - чудих се какво става и ходих при моя газаджия Разказах му че не превключва на газ, дори и ръчно . Оказа се обаче , че нивото на антифриза /охлаждащата течност / е намаляло. Доляхме и сега всичко е супер - Надявам се да съм ти полезен
Отговори

Todor Borisov снимка Todor Borisov 11 февруари 2010 - 14:40

Нивото на антизриза ми е в нормата през два-три дни го проверявам профилактично. Според мен е нещо по тоците, защото като замервах не отиваше ток до бобината от там следва респективно да не отваря клапана, не знам, май няма да мога да се справя сам.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg