Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Zafira A Скоростна кутия

MuMo снимка MuMo 26 юни 2011 - 22:36

Здравейте, колеги! Нов съм в клуба и още ми е трудно да се ориентирам в тия форуми и под-форуми. Имам следния проблем: имах Зафира 1.6- X16XEL и я продадох, защото ми беше доста тромава , харчеше доста и беше с много къси скорости (със 120км/ч беше с 3750 оборота). Сега си купих 1.8 -Z18XE, който вече върви съвсем прилично, само че е със същата къса кутия! Знае ли някой как се познава каква е кутията по означенията на нея, къде се намират те, и каква кутия да търся, която да е съвместима с моята кола и да е по-дълга. благодаря предварително!
Отговори

simons снимка simons 28 юни 2011 - 20:21

Мисля че си с F17
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 28 юни 2011 - 20:34

И аз мисля, че е Ф17 кутия.2 разновидности са: WR /wide range/ и CR close range/, съответно дълги и къси.Модификацията я пише на кожуха на кутията.
Отговори

hudson снимка hudson 28 юни 2011 - 21:07

Кутията ти е F17WR с алфа код AM или LE
Със предавателно отношение на диференциала 4,19 или 67/16 зъба.
Другите кутии които се монтират на зафирата са F23 на Z20LET, Z22SE, X20DTL и Y20DTH, както и F35 на Y22DTR.
Много ме съмнява да станат на твоя мотор, защото ти си с малкия блок.
Мнението беше редактирано от hudson: 28 юни 2011 - 21:16
Отговори

MuMo снимка MuMo 28 юни 2011 - 21:11

ОК! Значи да разбирам, че трябва да търся F17-WR. Предполагам, че от Aстра G или Вектра B трябва да става.

 hudson, на 28 юни 2011 - 21:07, каза:

Кутията ти е F18WR с алфа код AM или LE
Със предавателно отношение на диференциала 4,19 или 67/16 зъба.

Ама щом е WR това значи ли, че е дългия вариант? Тези алфа кодове какво означават? и тях ли ги пише на кожуха? Ще взема да я погледна и ще пиша каква е.
Отговори

hudson снимка hudson 28 юни 2011 - 21:16

Алфа кода е изписан с големи букви на стикер върху кутията.
По каталог я дават с F17WR, като от февруари 2003 се предлага като опция и F17СR която е късата.
Мнението беше редактирано от hudson: 28 юни 2011 - 21:23
Отговори

vessoma снимка vessoma 06 юли 2011 - 20:19

Здравейте, сега да споделя и аз моят опит с въпросната кутия.Карам Зафира А с мотор X18xe1 то се вижда от профила.Един ден ми се прецака кутията и понеже съм от Русе,а тука няма по моргите Зафири(моля хората които се занимават с авточасти втора употреба да го имат в предвид понеже Зафирките в Русе станаха много масов автомобил)и се наложи да сложа кутия от Астра Г.Та наблюденията ми са следните единствения плюс е разхода на гориво който падна с около литър понеже кутията е с по-малко предавателно число и с предната кутия със скорост 100 км. вървеше с около 3200 оборота,а с новата кутия с същата скорост оборотомера показва 2600.Това в града добре,но като трябва да се излезе извън града,да се качат 4-5 човека с багаж и като трябва да се качи някой баир или да се изпревари някоя кола,язък ти за мотора който е 115 коня а кво ще стане като пусна и климатика незнам.Честно си го казвам предпочитам колата да харчи литър повече но колата да се изстрелва както преди.Сега търся някой да сподели понеже старата ми кутия е горе долу здрава с лагер и първичен вал за смяна.
1.от коя част на кутията или диференциала зависи предавателното число?
2.мога ли тази част от която зависи да я махна от кутията на Зафирата и да я сложа на кутията от Астрата та предавателното число да стане пак 4.19 а не както сега 3.75.
Или по лекия вариянт е да си намеря кутия от Зафира F 17 и да я трампя за двете кутии с които разполагам в момента.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg