Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Kамерите на КАТ!

DerMeister снимка DerMeister 02 октомври 2007 - 09:50

Аз може да съм донакъде прав, но ти си абсолютно прав. Точно тези примери, които даде са недопустими, аз нямах тях предвид. Но вярвай ми, тия ще са 10-15% от сниманите нарушители. Мене останалите 85-90% ме дразнят. Щото аз идвам от другата част на София към центъра и там няма такива места, като тези които описа и просто трафика си се движи напред и само напред и няма как да се побере в 2 ленти, па и на места в една, щото има ляв или десен завой. :unsure:

А от КАТ с квото и да снимат и както и да снимат, тия които трябва да са без книжки няма да им ги вземат, мисля че на всички е ясно що. :bou:
Отговори

floyd снимка floyd 07 октомври 2007 - 09:35

 Astra 1.4mi, на Sep 5 2007, 03:07 PM, каза:

Миналата седмица като слизах по цариградско видях как монтират камера малко преди спирката на орлов мост от ДЯСНО. Това най вероятно е за да следи бус лентата, така че там не карайте !


Тази е за скорост, колега, не за бус лентата. Информацията е от кухнята.
Отговори

Lu4kata снимка Lu4kata 07 ноември 2007 - 20:04

Аз искам да добавя само че на надлез надежда горе в кръговото понякога седи един ситроен и от него снимат движещите се долу по правата кудето под 80 не се кара. Мои колега изпищя.Снимат и за скорост и за колани и др.
Отговори

Asenus снимка Asenus 14 ноември 2007 - 09:26

Преди няколко дни получих честитка - снимали са ме да навлизам за ляв завой пред Ректората (от бул. "В. Левски" към Орлов мост) на червено. В началото на месец юли. Четири месеца закъснение. Виновен съм, дума да няма, но с тези закъснения може някак неусетно да свършат точките... :icon_smile:
Така че - внимателската! :flag:
Отговори

sauber снимка sauber 14 ноември 2007 - 18:49

От около 1 месец ( по наблюдения на работещи там ), на Симионовско поставят коли " мобилни камер "... Имам познат който вчера ходи до КАТ да си изгледа новия видео клип... :icon_smile:
Отговори

batececo снимка batececo 14 ноември 2007 - 21:22

Какво става в моя случай: колата, която карам не е на мое име, ако ме снимат на собственика ли ще отнемат точки (определено не искам да стане така).

Ако стане така, може ли да декларирам по някакъв начин, че в денят Х, лето господне 200Х-то аз съм минал по улица Х, а не собственика?
Отговори

Иво снимка Иво 14 ноември 2007 - 22:35

Да, но го викат него. Той да казва кой е карал.
Отговори

Maiky снимка Maiky 23 ноември 2007 - 19:13

От днес има засилени проверки за нарушения, едно от които е каране в насрешното при големи задръствания! Сутринта в 8 по посока от Интерпред към старата Телевизионна кула от ляво беше паркирана една полицейска Астра и двамата ушаци съвсем открито настройваха камера за заснемане на нарушенията! Явно се сетиха, че много тарикати карат в нарушение там, другото място, на което съм виждал тези типове да се крият е на кръстовището на Синьото кафе, където светофара пуска първо десния завой и всички минават направо на червено! Така че оглеждайте се на всички страни, защото както каза един колега "Този, който е измислил камерите е имал много свободно време".
Отговори

lz1rob снимка lz1rob 26 декември 2007 - 01:17

Мда,задръстванията в София станаха непредсказуеми .Аз си карам по правилника и си предвиждам по 15 мин и пак закъснявам понякога.Въпреки всичко не ми попречи да се тресна наскоро щото си ползвах предимството.Това което искам да ви кажа е,че камерите монтирани в коли следят за нарушения.Тези които са монтирани следят предимно регистрационните номера на колите и правят 'Log' който в последвствие може да послужи за други цели.За минаване на червено с камера не може да се докаже с изключение на завоите поради ъгъла на засенемане.
Успех и карайте внимателно
Отговори

vektra1 снимка vektra1 30 декември 2007 - 16:36

Здравеите имам 2-въпроса по темата. 1-когато те снимат че си в нарушение с кола която не е твоя а собственика няма книжка какво става :beer: . 2-По нашето законодателство нали никои няма право да те снима без твое знание или съгласие или куките закон ги нелови :beer: .
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 30 декември 2007 - 18:10

 vektra1, на Dec 30 2007, 04:36 PM, каза:

Здравеите имам 2-въпроса по темата. 1-когато те снимат че си в нарушение с кола която не е твоя а собственика няма книжка какво става :beer: . 2-По нашето законодателство нали никои няма право да те снима без твое знание или съгласие или куките закон ги нелови :beer: .


1. Собственика трябва да посочи, кой е управлявал автомобила
2. За целта 5-15м преди кръстовищата с камери имаш табели..
Отговори

Sandman снимка Sandman 06 февруари 2008 - 13:19

Тия дни минавах покрай Централна Гара.
Има 4 камери снимащи преминаващите през кръстовището по М.Луиза в посока Надлез Надежда.
Има и няколко снимащи завиващите по Хр.Ботев в посока бул. Сливница.
:drive: и после :bravoo:

П.П.: Не забелязах по стълбовете знаци обозначаващи че има камери. Ма може и аз да не съм ги видял.
Отговори

Viktopet снимка Viktopet 11 февруари 2008 - 23:04

Здравейте! Попаднах на следната информация в нета и реших да я споделя (признавам проучването не е мое :) ):

Стационарни камери:



1. На бул. Н. Вапцаров пред Sofia Land и там където се съединява с Черни Връх ­камерите са в 2-те посоки (60КМ/Ч)



2. На околовръстното пред McDonalds (посока Студентски Град) в края на разширението - камерите снимат в 2-те посоки (май беше 40км/ч ограничението)



З. Хотел Хемус. Монтирана е на стьлба на светофара, на който спирате идвайки от бул."Арсеналски" към хотела. Представлява една голяма кутия и камерата е вътре. Има поставено и осветително тяло, което да осветява района на платното точно около стоп линията, така че снимките ще стават хубави и ясни и през тъмната част на денонощието. Правели по пет снимки на кола.



4. На бул. България между НДК и моста на бул. Витоша



5. Пред строителния техникум, която хваща ако минаваш по трамвайната линия.



6. Ботевградско шосе - караулката на КАТ при разклона за Кремиковци точно срещу сервиз "Инкотар". Гледат посока Ботевград и Кремиковци.



7. На бул. Сливница (посока Сточна Гара) точно преди светофара/ кръстовището с Христо Ботев ако погледнете вляво (откъм реката), 10-15 метра преди светофара ще видите на един стълб (около 10 метра височина) една сива кутия която гледа към иръстовището.



8. Булевард Сливница и Раковска посока Лъвов мост



9. Булевард Сливница & Опълченска посока Константин Величков.



10. Строителният техникум (синьото кафе) кръстовището-З бр.



11. Бул. Патриарх Евтимий (по посока НДК) -1 бр. еднопосочна



12. Най-новите 2 са на бул. Тодор Александров на влизането и излизането от тунелчето за Люлин.



13. бул. "Драган Цанков" при спускане от радио кулата към БНР на около 100 метра преди пешеходната пътека и 150 метра след знака за ограничение за 40 км/ч (камерата е настроена за 70 км/ч)



14. Овча Купел, Обиколна, точно след топлофикация, настроена на 60км



15. На бул. Св. Климент Охридски на първия светофар след OMV, срещу раковата болница.



16. На ул.202 към Надежда (при тецовете) - в едната посока малко след Shell и в другата преди OMV. На 202 е за скорост и със сигурност работи (там ограничението е 40) !!!



17. На бул."Мария Луиза" и бул."Христо Ботев" - Централна гара - посока надлез



"Надежда" - според мене са за минаване на червено. Наредени са четири броя под светофара за левия завой. Работят и нощем. Има специално осветление за тях



18. На Витошка, при НДК



19. На светофара на Раковска и Цар Освободител.



20. На кръстовището на Опълченска и Стамболийски. Следи за неправилен ляв за Руски паметник, на стълба до механотехникума.



21. Още четири камери има точно на голямото кръстовище пред Централна гара.



22. На кръстовището на булевард Св. Наум и булевард Джеймс Баучър



23. На бул. България, посока НДК преди кръстовището с Димитър Несторов /на дъгата на завоя, до магазин MaxDrive, срещу Shell/ Камерата е доста недискретно сложена - на 2-я етаж на блока е и гледа право към булеварда!



24. На паметника Левски на островчето като идваш от софийския университет на стълба една четна като лампа но вътре има камера и на се вижда на къде е завъртяна.



25. На Мадрид посока гара Подуене пак на островчето от страната на трамвайните релси пак същия модел.



26. Има камера на бул. Ал. Стамболийски и ул. Опълченска в посока руски паметник. Гледа точно в средата на кръстовището.

Хваща минаване на червен светофар и неправилен ляв завой от Стамболийски към опълченска.



27. На светофара на Пресечката със Ботев на Централна гара забелязах нови днес камери - следят посоката на движение към надлез надежда



Мобилни камери:



1. Бял форд Ескорт със затъмнени странични и задно стъкло от старите (белите без синята лента с знаменцето) много често спира на сфетофара пред КАТ и дебне за нарушители.



2. Бяла Лада, движеща се по бул. България



3. На излизане от София на магистрала Тракия преди сервиз Пежо срещу резиденция Враня



4. Доста често се забелязва на моста към летището -КОЛАТА Е ЖЪЛТ DAEWOO RACER от тези които са като OPEL КАDЕT ,все едно такси но няма табелка за такси отгоре отличителното е че е с ЧЕРНИ стъкла и по-стар номер(имам предвид че е чисто бял)и паркира между двете платна



5. На излизане от София на магистрала Тракия преди сервиз Пежо срещу резиденция Враня от 2 дни сутрин ки сне бяла лада без надписи.
Отговори

fanatic снимка fanatic 13 февруари 2008 - 16:31

цък
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 13 февруари 2008 - 17:16

Някой изпатил от "новата" камера на Цариградеца дето е на знака 50? Аз лично гледам да намалявам там, ама и колкото пъти минавам оттам не съм видял някой да минава с 50... Дали ще ми честитят? :/ От няколко месеца е, Лирекс отново са я слагали и твърдят, че е даже по-"лоша" от "старите"... Лоша работа???
Отговори

svoboden снимка svoboden 03 април 2008 - 15:30

Колеги, важното е да се уважаваме на пътя. Карал съм като олигофрен и като културен фен:-))
Признавам че като олигофрен съм по спокоен. Когато си спазвам всички правила - просто забрави да се придвижваш в София. Не само заради тарикатите. Проблема е че тези които не могат да карат бързо се опитват и правят задръстване. Да не казвам колко пъти на зелен светофар не знаят къде е 1 -ва скорост. Затова минават 3 коли.
А за камерите в колите предлагам и ние да ги снимаме и да ги публикуваме. видиш кола с камера и щрак Марийке на портрет:-))и хоп в нет-а.
Приятен ден. А ще си карам по правилата на улицата.
Отговори

Гено снимка Гено 30 април 2008 - 20:57

да не пускам нова тема, знаете ли нещо за камерите по междуградските пътища, тези на билбордовете с имитация на полицейска кола в основата. Дали и те не са бутафорни, наслагали са на доста места, пътувах по празниците до Карнобат, по пътя имаше поне на 3-4 места, а и към Пловдив има на едно място, до Чешнигирово.
Отговори

bisserk снимка bisserk 04 май 2008 - 20:59

Понеже май не видях това да е посочено в спъсика със стационарните камери:

на Орлов мост дебнат камери във всички посоки на кръстовището... (не само тази за ограничението от 50 км.)
Отговори

B L A D E снимка B L A D E 12 май 2008 - 22:36

Колеги, това е ладата (или поне една от ладите) която доста редовно засичам да дебне, спряла на възлови места по софийските улици която е оборудвана с камера и радар...

Публикувано изображение

п.п. Съжалявам за качеството
Отговори

dinkoooo снимка dinkoooo 16 май 2008 - 23:33

по междуградските пътища мисля че няма камери.Аз съм с радар-детектор и досега покрай тези исмислени коли няма радари иначе щеше да ми изпилка
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg