Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Тресене на двигателя

Themechanic снимка Themechanic 04 април 2019 - 19:13

Започна да се появява един проблем от около месец. От начало само в много редки случаи, сутрин докато е студен двигателя, когато настъпя газта по рязко от 1800 до към 2,200-2,300, започва едно притрисане от време на време и след 2300 оборота изчезва. Но напоследък започна да се учестява проблема. Днес почнах да се съмнявам в мощноста при изпреварване дали няма да се появи проблема внезапно и да остана без достатъчно мощт. Проблема го прави както на бензин така и на газ.
Аз ще отида на диагностика разбира се но исках да видя дали някой не е имал такъв проблем, да не би да е нещо елементарно...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 04 април 2019 - 19:47

Това животно мисля има ЕГР, защото диапазонът на оборотите, където става това, са си направо водещи към него...
Отговори

emoned снимка emoned 04 април 2019 - 21:10

ЕГР мисля че няма този мотор. Затова пък имат "блок" бобина която е като консуматив. Свещи сменял ли си скоро? Най-добре на диагностика, да не гадаем.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 04 април 2019 - 21:55

Да, така е - няма. Но това, което обяснява, си е като за "има".

Няма значение, да се провери за грешки. Може да прави "missfire" . Това вече ще е или по линия гориво или по линия ток. Не е изключено и датчик да се шие, на клапа нещо. Знам ли го с какво е накачулена тая разновидност. На другите 1.6 клапички, променливи глупости, на това пък за капак и турбо му наврели..
Явно не са си взели поука от тези без турбо 1.6-ци и продължавали да изтискват прането. Да вземат да направят един 1.6 triple turbo - 450 коня и да се приключва. То колкото душа няма, ти го изнасилвай и с турбина...
Като сегашните пък хептен - 1.0 турбо!!?!? Те затова траят едвам гаранцията си.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 04 април 2019 - 22:00
Отговори

rocket_strike снимка rocket_strike 05 април 2019 - 07:45

Здравей колега,

Ако е възможно, моля те направи снимки по време на диагностиката или видео. Съвет от мен, обясни в сервиза, че искаш да запишеш тази информация за да можеш да я имаш като "история" и за обогатяване на личните ти знания за автомобила ти. Много започнаха да зачестяват случаите на това, сервизите да си измислят какво ли не по време на диагностика и предадена тук информация с изреченията "На мен ми казаха тая и тая грешка, този сензор и други... т.н" стигаме до заключения, които са възможни да не са правилни, просто защото ти е казано така. Не искам да обиждам и клеветя сервизи, но си имай едно на ум извършвани от тях услуги. Ако ти обяснят, че НЕ може, бих ти препоръчал да се насочиш към някои "бял" сервиз, където може и да е по-скъпо с 10-50 лева, но ще те допуснат да запишеш/снимаш самият процес.
Отговори

Themechanic снимка Themechanic 05 април 2019 - 19:36

Не ме притеснява че като отида на диагностика ще ми вземат пари колкото ми поискат и аз ще ги дам на драго сърце, а ме притеснява че "ще извадят здравия зъб, а болния ще продължава да те боли" и тогава проблема направо си става цяла агония. То са спорове , догатки, предположения, и на края тотална обърквация
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 06 април 2019 - 07:28

Аз мисля, че трябва да посетиш сервиза в който са ти монтирали газовата уредба и да прегледат газовата карта. Проблеми с много бедна/богата смес лесно се прехвърлят и върху работата на бензин и омазват адаптациите на бензиновият компютър. Можеш да пробваш с откачане на акумулатора и да покараш само на бензин 300-400 км. за да видиш дали проблема ще се реши, ако резултата е положителен имаш сигурен проблем с ГИ-то.
Поздрави и Успех :icon_wink2:
Отговори

Themechanic снимка Themechanic 06 април 2019 - 19:16

Днес свалих свещите и ги почистих, за да видя някоя да ли не е по различна по цвят от останалите, нямаше някаква съществена разлика, обгорих ги с газова горелка да поизори нагар по тях, но двете са super plus, а другите две double blue. Не знам дали е умишлено така или предишния собственик е съкратил драстично бюджета при смяната на свещи и е сменил само двете? Но след това и направих един тест драив в рамките на около 30 км на който се държа повече от прилично, като максималната скорост я докарах до към 190/км без да трепне двигателя, сякаш никога не е имало проблем.
За сега ще карам така пък ще видя дали ще даде някакви проблеми по нататък.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 06 април 2019 - 19:40

Смени си свещите, че отива бобина от кофти свещи, а цената на бобината е солена като евтините не стават А при теб явно нещо става там със свещите.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg