Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Проблем с отключването на Опел Омега В

ГостKvazo_* 05 февруари 2016 - 09:57

Здравейте,

Наложи ми се да сваля акумулатора на колат, като съответно за да отключа не използвах дистанционното, а я отключих с ключа.
Свалих акумулатора заклюх я (с ключа). Един ден по - късно тръгнах да връщам акумулатора, но не може да се отключи :(.
Може ли да ми дадете някакъв съвет как да я преборя ? Благодаря !
Отговори

tokoxxl снимка tokoxxl 05 февруари 2016 - 13:03

Колега с ключа можеш да си отключиш шофьорската врата. Завърташ ключа наляво. Другият вариант е през багажника.
Отговори

ГостKvazo_* 05 февруари 2016 - 13:05

 tokoxxl, на 05 февруари 2016 - 13:03, каза:

Колега с ключа можеш да си отключиш шофьорската врата. Завърташ ключа наляво. Другият вариант е през багажника.


Не може да се завърти ключа изобщо има някакъв малък ход, но недостатъчен да отключи
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 05 февруари 2016 - 17:18

В големите студове всеки ден свалях акомулатора, че ме беше страх да не падне, все пак е на 3 години и си е за пенсия вече, но проблем с отключването нямах. Да не е започнало нещо да ръждясва в ключалката? Опел все пак. :) Пръсни с WD40 или нещо подобно в ключалката. И успех.
Отговори

ГостKvazo_* 05 февруари 2016 - 23:50

Нищо не помога нито, багажника, нито да го пръскам :( нз просто....
То миналата седмица в студа го заключвах и отключвах, но имаше акумулатор и всичко 6 а сега....
Отговори

kalin09 снимка kalin09 06 февруари 2016 - 13:52

Лягаш отдолу (вдигаш на крик първо). Намираш стартера и подаваш + на дебелата жица !!!АКО ПОДАДЕШ НА ТЪНКАТА КОЛАТА ЩЕ МИНЕ ПРЕЗ ТЕБ!!! Маса където намериш по купето. След това отключваш с дистанционното.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg