Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Проблем с генератора, заради музиката

Тони снимка Тони 15 май 2007 - 15:37

ОФ писна ми вече да рина пари по таа скапана кола,некса ми светва лампата на акумулатора,и до нея на ръчната също ,та отивам в сервиз оставям и я цял ден и сега ми звънят и ми казват ,че следните неща в генератора са заминали ,некъв изправител 40 лева ,лагерчетата 10 , и некво реле 24 лева и още 30 за работа ,както и да е ще ги прежаля ,въпроса е ,че всичко това е изгоряло заради музиката ми съобщават от сервиза !
Сега като я оправят(още е рано де ) остава въпроса ко да праа с тая музика за да не изгорят пак ,да слагам некви скапани кондензатори ли какво ? На изгасен двигател като слушам ,сигурно и тва е проблем. Казвайте какво да предприемам да няма следващя месец пак същата тема <_<
Отговори

Оги снимка Оги 15 май 2007 - 15:44

Кондензаторите НЕ са скапани :crazy: ... вършат бая работа.
Вариантите са много да се реши проблема ... или по-голям хубав акомулатор (като на Бугатито), или кондензатор, или генератор (по-голям) или и трите
П.С. Предполагам че си пуснал достатъчно дебели кабели ?
Отговори

Тони снимка Тони 15 май 2007 - 16:04

Оги, на May 15 2007, 04:44 PM, каза:

Кондензаторите НЕ са скапани  :crazy:  ... вършат бая работа.
Вариантите са много да се реши проблема ... или по-голям хубав акомулатор (като на Бугатито), или кондензатор, или генератор (по-голям) или и трите
П.С. Предполагам че си пуснал достатъчно дебели кабели ?
 



Еб*а ли му майк*ата и кабели ,не разбирам нищо уж тряа са дебели има и некъв бушон там до акумулатора заради музиката ,генератор по голям вече е късно да зеам щото тоа вече са го направили след половин един час отиам си земам колата ,като първи вариант да зеам некъв кондензатор в близките дни за да си няам проблеми,може би ? пък зимата може би ще взема някой ексайд ,само ,че колко по голям ? До колкото знам на колата ми трябва да е 43 ah и ако зема по голям акумулатор няма да се зарежда като хората ,нали ?
п.с. няа се смеете ако съм написал някоя глупост ама тес техники свързани с музика не са ми мноу изяснени <_<
Отговори

Тони снимка Тони 15 май 2007 - 18:00

Ей сега я взех мина се само със 70 лева ремонтче ,сега какъв е съвета да почвам да търся кондензатор от ся <_< , повече от 1 фарад ме самняава да ми трябва


п.с. Сега говорих с един фриенд и се стига до извода ,че май ще се купува кондензатор въпора е какъв интересува ме на външен вид да е готин и добре осветен и за около 100-на лева стар /нов ама май нещо ме съмнява за тея пари да се намери такъв какъвто искам
ей този е супер готин на външен вид и целия май свети виолетово ама май е баят скъпичък lanzar
Мнението беше редактирано от Тони: 15 май 2007 - 19:31
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 15 май 2007 - 20:11

Каква ти е музиката
Отговори

Тони снимка Тони 15 май 2007 - 20:58

CynepMEH, на May 15 2007, 09:11 PM, каза:

Каква ти е музиката
 


Ами нищо особено,но достатъчно да стопи генератора.jbl 12-ka tuba,тъндър тса 2080 ли беше ... ? И сега се търси кондензатор
Отговори

LEXMAUL снимка LEXMAUL 15 май 2007 - 21:03

Тони, на May 15 2007, 04:04 PM, каза:

Оги, на May 15 2007, 04:44 PM, каза:

Кондензаторите НЕ са скапани  :crazy:  ... вършат бая работа.
Вариантите са много да се реши проблема ... или по-голям хубав акомулатор (като на Бугатито), или кондензатор, или генератор (по-голям) или и трите
П.С. Предполагам че си пуснал достатъчно дебели кабели ?
 



Еб*а ли му майк*ата и кабели ,не разбирам нищо уж тряа са дебели има и некъв бушон там до акумулатора заради музиката ,генератор по голям вече е късно да зеам щото тоа вече са го направили след половин един час отиам си земам колата ,като първи вариант да зеам некъв кондензатор в близките дни за да си няам проблеми,може би ? пък зимата може би ще взема някой ексайд ,само ,че колко по голям ? До колкото знам на колата ми трябва да е 43 ah и ако зема по голям акумулатор няма да се зарежда като хората ,нали ?
п.с. няа се смеете ако съм написал някоя глупост ама тес техники свързани с музика не са ми мноу изяснени <_<
 
Ами сложи си 75Ач акумулатор,пусни си 35 квадрата захранващ кабел(но си сложи и такъв за маса от акумулатора до шасито и двигатела допълнително),сложи си 1 фарад кондензатор,и си готов!!! <_< Аз на старата кола имах 3 усилватела с по 60ампера предпазители,три 12инчови басове,четири 10инчови,предни и задни колони,и 1 кондензатор 1 фарад и нямах проблеми с динамото(70 ампера беше)Бях пуснал 50квадрата захранващ кабел НАВСЯКЪДЕ!!! :b070:
Отговори

Тони снимка Тони 15 май 2007 - 21:10

Ами смятам първо с кондензатора да почна ,по нататъка и акумулатор ама на мене не ми трябва да захранвам една камара говорители,може би по нататъка 2 ,12-ки или една 15-ка и това е просто няма повече място ,но това ще е по нататъка
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 16 май 2007 - 10:37

а алтернатора колко А ти е...с тая слаба музика малко е странно, че ти е изгорял...

А и акумулатора не е толкова важен, по-важен е алтернаторът!
Отговори

Тони снимка Тони 16 май 2007 - 12:44

Ами за алтернатора си няам и на идея ,но аз си обеснявам ,че както постоянно слушам музика и нон стоп на фарове с халугени и генератора не може да смогне, и за тва си мисля ,че ще трябва кондензатор
Отговори

Тони снимка Тони 18 май 2007 - 14:52

Момчета никой нищо не каза за кондензатора задълже да търся вече нали ?
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 18 май 2007 - 15:04

Да, ще помогне
Отговори

Тони снимка Тони 18 май 2007 - 15:19

CynepMEH, на May 18 2007, 04:04 PM, каза:

Да, ще помогне
 


Ок,разбрано ,сега ще се мъчим с един приятел да вземем нещо от е-бай,американския може би ,ама като гледам техните цени са близки до нашите
ей този модел на ланзар ми е направо фаворит на външен вид ,малко ще ми е голям обаче
Публикувано изображение


Сега обаче се сетих ,че трябва да заделя и лев за едно крило на тиграта което бях планувал много отдавна и може би ще снижа финансовото ниво за кондензатор :sad-smiley-050:

Ами давайте некви предложения щото не съм много на ти ,към каква марка да се ориентирам повече от 1 фарад няма да ми е нужен като гледам,
Отговори

Тони снимка Тони 19 май 2007 - 14:23

А дали има възможност ако поръчам от е-бай некъв конденз. да го потрошът по пътя ,гледам некви модели има в метални кутийки ама въпреки тва :beer: :flag:
Отговори

stan4o снимка stan4o 19 май 2007 - 18:07

моя сьвет е да махаш тоя тьндер и кондензаторче и няааш грижи иначе зле пьк и ще ти свирне тубата тва как ваобше си го купил :flag:
Отговори

Тони снимка Тони 19 май 2007 - 19:30

Човек тва тъндъра мноу добре знам,че тряа го махам няа цял живот да съм с него :25: за временно ползване ще е колкото да имам музика ,и тубата по нататъка ще лети искам да и се порадвам още малко ,а за кондензатор ако не си забелязал ,вече разбрах ,че ще имам нужда :flag: и по горе съм писал ако може да ми кажете към какво да се ориентирам ,а не дали имам нужда от кондензатор,вече ми е пределно ясно :beer: ако можеш да ми помогнеш със съвет от към марка ,ще си ми по полезен от колкото да казваш ,че музиката ми е шит :25:
Отговори

bugatti снимка bugatti 19 май 2007 - 19:39

Кондезатора няма да "облекчи" кой знае колко алтернатора....кондезатора служи за по-стабилно напрежение на ампа.....така че мой съвет е да смениш акомулатора
Отговори

Тони снимка Тони 19 май 2007 - 20:41

..., на May 19 2007, 08:39 PM, каза:

Кондезатора няма да "облекчи" кой знае колко алтернатора....кондезатора служи за по-стабилно напрежение на ампа.....така че мой съвет е да смениш акомулатора
 


Е баш пък акумулатора точно сега да го сменям,като си работи перфектно и не е от разните му боклуци . Мисля да пробвам с кондензатор пък квото стане
Отговори

stan4o снимка stan4o 20 май 2007 - 08:50

така като те гледам не ти се дават мноо пари за кондензатор има едни магазини конрад там има едни еагле с едно орелче за по лесно значи капа е 1 фарад така пише но според мен е около 0.5 фарада 86ллв мисля че е мноо добра цена но като цяло положението при теб е фира значи с 45А акумулаторче генератора ти е мах 50 и като пуснеш фарове халогени парно и тнт за музиката не остава нищо така че кондензаторчето ще е само психологическо решение на проблема а още нещо не че си питал де ама аз да ти кажа тази туба в тва купе направо е смьрт оправи си амповете и тоците и ще се размажеш вьтре аи сьс здраве :dancin:
Отговори

Тони снимка Тони 20 май 2007 - 11:45

Значи за кондензатор съм отделил макс 150-170 лева ,и сега не разбирам излиза ,че няма нужда от кондензатор при мен :flag:
п.с. понамали си подписчето,щото ще ти го махнат като е толкова голям вектрицата е арна :beer:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg