Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

тежък волан

anselmo снимка anselmo 25 юни 2008 - 11:16

Здравейте. Значи проблемът е следния. След смяна на предните амортисьори, волана започна да се върти по-трудно. Заедно със смяната на амортисьорите са сменени и лагерчетата. Имам хидравлична течност, сервото не вие, всичко по окачването което беше за смяна така или иначе бе сменено, но проблема остана. Подчертавам че волана стана тегав конкретно след смяната на амортисьорите. На какво може да се дължи? Колата е Vectra A '89 C20NE.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 25 юни 2008 - 12:54

 anselmo, на Jun 25 2008, 12:16 PM, каза:

Здравейте. Значи проблемът е следния. След смяна на предните амортисьори, волана започна да се върти по-трудно. Заедно със смяната на амортисьорите са сменени и лагерчетата. Имам хидравлична течност, сервото не вие, всичко по окачването което беше за смяна така или иначе бе сменено, но проблема остана. Подчертавам че волана стана тегав конкретно след смяната на амортисьорите. На какво може да се дължи? Колата е Vectra A '89 C20NE.


Трябва ти един реглаж на преден мост според мене
Отговори

taxiruse снимка taxiruse 25 юни 2008 - 14:05

<_<
реглаж и ще се оправи
Отговори

anselmo снимка anselmo 27 юни 2008 - 09:48

Не е до реглаж. Правиха ми реглаж след слагането но промяна във въртежа на волана не настъпи. <_<
Отговори

gujo78 снимка gujo78 27 юни 2008 - 09:59

Според мен неса ти монтирали пружините както трябва, ама това е според мен.
Спецовете да се искажат <_<
Отговори

don_ray снимка don_ray 27 юни 2008 - 11:22

 anselmo, на Jun 25 2008, 12:16 PM, каза:

Здравейте. Значи проблемът е следния. След смяна на предните амортисьори, волана започна да се върти по-трудно. Заедно със смяната на амортисьорите са сменени и лагерчетата. Имам хидравлична течност, сервото не вие, всичко по окачването което беше за смяна така или иначе бе сменено, но проблема остана. Подчертавам че волана стана тегав конкретно след смяната на амортисьорите. На какво може да се дължи? Колата е Vectra A '89 C20NE.


Едно глупаво предположение <_< Дали са ти вързали всичко по хидравликата ? Провери накрайниците на кормилната щанга - дали са правилно сложени, дали не са замърсени. Ако не са влезнали добре шарнирите или са криви пак може да се върти тежко.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg