Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

опел вектра б 1.8 .16 екотек

djonev_ro снимка djonev_ro 26 февруари 2010 - 22:00

имам такъв проблем постояно ми прекъсват свещтите незнам какъв е този проблем купих я преди шест дни като отворя даги проверявам има някакво масло при тях и по кабелите на свештите и немога да разбера от каде иде това можели нчкои да ми помогне с този проблем и ако знаее някои колко горят тези коли благодаря предварително
Отговори

pesho0o снимка pesho0o 26 февруари 2010 - 22:06

 djonev_ro, на 26 Feb 2010, 22:00, каза:

имам такъв проблем постояно ми прекъсват свещтите незнам какъв е този проблем купих я преди шест дни като отворя даги проверявам има някакво масло при тях и по кабелите на свештите и немога да разбера от каде иде това можели нчкои да ми помогне с този проблем и ако знаее някои колко горят тези коли благодаря предварително

Гарнитура на капака на клапаните. Слагай си темите в дадените ти подфоруми! А да и смени си свещите и виж как са кабелите!
Мнението беше редактирано от pesho0o: 26 февруари 2010 - 22:07
Отговори

race снимка race 26 февруари 2010 - 22:17

Здравей,колега трябва да смениш гарнитурата на капака на клапаните,от нея ти се пълнат свещите с масло,прекъсването може да е и от това.
Дургата вероятност за прекъсването е свещи или кабели или бобина (ако можеш си намери от някъде само за проба за да не сменяш всичко подред),защото при моята омега се оказа от бобината , но вече бях купил свещи и кабели.
Дано съм ти бил полезен.
Отговори

djonev_ro снимка djonev_ro 26 февруари 2010 - 22:33

 pesho0o, на 26 Feb 2010, 22:06, каза:

Гарнитура на капака на клапаните. Слагай си темите в дадените ти подфоруми! А да и смени си свещите и виж как са кабелите!


а колко може да струва тези работи и бурзо лисе сменя какви други проблеми мога да о4аквам
Отговори

pesho0o снимка pesho0o 26 февруари 2010 - 23:09

 djonev_ro, на 26 Feb 2010, 22:33, каза:

а колко може да струва тези работи и бурзо лисе сменя какви други проблеми мога да о4аквам

Гарнитура сменях лятото около 20 лева е смяната също 10-20. Свещите зависи какви купуваш може за 20-30-40 лв. Кабели не мога да ти кажа, защото не съм сменял до сега. Най-добре отиди на една диагностика и има голяма вероятност да разбереш от къде ти идва проблема. Успех!
Мнението беше редактирано от pesho0o: 26 февруари 2010 - 23:12
Отговори

djonev_ro снимка djonev_ro 26 февруари 2010 - 23:31

 pesho0o, на 26 Feb 2010, 23:09, каза:

Гарнитура сменях лятото около 20 лева е смяната също 10-20. Свещите зависи какви купуваш може за 20-30-40 лв. Кабели не мога да ти кажа, защото не съм сменял до сега. Най-добре отиди на една диагностика и има голяма вероятност да разбереш от къде ти идва проблема. Успех!


:61:
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 26 февруари 2010 - 23:44

Колега, описали сте проблема си в настоящата тема, в която съответно и ще получавате от колегите съвети за справянето с него.
Постарайте се да не пускате на всеки час по една тема, в произволно избран раздел, ако не искате да се лишите от правото си да публикувате мнения.
Благодаря предварително
Отговори

silvaro снимка silvaro 27 февруари 2010 - 08:05

Колега, маслото при свещите е от гарнитурата на капака на клапаните, но прекъсването не е от маслото.Аз карам от близо една година със масло при свещите поради същата причина(гарнитура) и колата нито прекъсва нито гърми, а съм с обикновенна газова уредба. Търси проблема на друго място, не че гарнитурата ти не е за смяна ама първо си оправи токовете и после гарнитура.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg