Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Astra G 1.4 16V - обикновена газова проблеми обороти

r2d2c2 снимка r2d2c2 07 март 2024 - 18:11

Здравейте,
Имам проблем с Astra 1.4 16V. Дойде с разпарчетосана обикновена газова, която сглобих, сменях и бутилка.
Почти невъзможно е да я накарам да запали на газ нормално докато не напълно загряла и да се държи нормално загряла едновременно.
Глъхне и тресе студена(т.е ако не е достигнала 90 градуса, а не че изпарителят е замръзнал), ако и директно не гасне.
Ако я настроя да може да пали студена чрез обогатяване, то гореща оборотите освен при почти пълно спиране на празен ход ги държи 1500-1600.
Моля за идеи.Знам, че е за ГИ, но в момента нямам намерение да слагам, предвид факта че с тази инфлация цената за "монтаж" е колкото стойността на целия автомобил.
Работила е с обикновена газова, така е била внесена. Но е имало и стъпков мотор и примитивен газов компютър, който го е управлявал.
Стъпковото когато я взех вече го нямаше, а "компютърът" беше изгорял.
Други 2 автомобила, които съм имал перфектно са работили с обикновени АГУ монтирани лично от мен, та не е като да съм пълен идиот и да не знам въобще какво правя.
Знам, че няма да е идеално откъм разход с обикновено АГУ, но и не ми трябва. Важното е да има значителна разлика спрямо цената на бензина, която пак гони 3лв.
Мнението беше редактирано от r2d2c2: 07 март 2024 - 18:29
Отговори

Янко снимка Янко 12 март 2024 - 18:25

Пробвай да намалиш отвора на въздушния филтър.Изпарителя и ламбдаконтрола каква марка са?
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 13 март 2024 - 12:22

Настрой я да пали студена и в процеса на затопляне затваряй по малко входа на въздуха на въздушния филтър, като едновременно коригираш-притваряш "обогатяването"/врътката/ за празния ход на изпарителя. Ако отвора е кръгъл, можеш да затваряш с подходяща плоскост. Не с парцал или ръка :-).
Ще дойде момент в който ще намалеят оборотите до исканите от теб.
При това положение изчисли лицето на отвора през който минава въздуха за филтъра и си направи подходящ дросел.
Номера е да накараш изпарителя да пуска газ и чрез голямата мембрана. Не само от врътката за празния ход.
Просто вакуума не задейства мембраната на изпарителя.
Нали смени въздушния филтър?
Отговори

sathv снимка sathv 13 март 2024 - 22:58

Трябва да сложиш смукач като на москвича, за да ограничиш входящия въздух за да обогатиш сместа. Иначе няма да запали.
Отговори

r2d2c2 снимка r2d2c2 01 юли 2024 - 18:56

 Янко, на 12 март 2024 - 18:25, каза:

Пробвай да намалиш отвора на въздушния филтър.Изпарителя и ламбдаконтрола каква марка са?

Изпарителят беше BRC AT90. Ламбда контролът беше BRC Just. Смених го с NLP за проба. Смених газовата плочка. Имам подобрение.
Но проблемът с нестабилната работа на празен ход при студен двигател, дори в тези горещини си остава обаче.
С новата плочка поне може да се запали и не гасне директно, но все още работи нестабилно на газ на празен ход.
На бензин работи идеално, на газ се тресе. Когато стигне към 90 градуса, проблемът изчезва.
Това лятото става бързо, но зимата обезсмисля наличието на газова.

 sathv, на 13 март 2024 - 22:58, каза:

Трябва да сложиш смукач като на москвича, за да ограничиш входящия въздух за да обогатиш сместа. Иначе няма да запали.

Защо? Работила е в Италия с обикновената газова. С Голф инжекцион, Пасат моноинжекция и Голф моноинжекция никога не съм имал такива проблеми.
Все с обикновени газови. Палил съм и на -10 на газ и дори никога не е замръзвал изпарител.
Освен да сложа друг ламбда контрол. Но не мисля, че ще реши проблема при студена кола.
По-скоро ще ограничава богатата смес при топла, като при студена е настроена да работи нормално.
Понеже студена ламбда сондата никаква я няма.
Мнението беше редактирано от r2d2c2: 01 юли 2024 - 19:07
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 01 юли 2024 - 22:01

Обикновена газова със стъпково моторче и компютър, не е обикновена газова...
Стъпковото ти играе роля на смукач.
Не пишеш пробва ли да притвориш въздуха когато е студена.
Като е студена, като натиснеш газта, форсира ли се рязко или се форсира след определени обороти?
Отговори

ufer снимка ufer 02 юли 2024 - 07:00

Стъпковите моторчета вършат работа, докато са нови и здрави, понякога обаче се замърсяват. Аз съм карал години наред и след едно сериозно почистване на блендите с коресилин и смазване с WD40 обортите горе-долу се оправиха. Вътре се събира прах, става като лепило и блендите трудно реагират (моето беше такъв тип). Една проба с почистване не би трябвало да навреди... :thu:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg