Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Astra H - CIM модул проблем

sasho444 снимка sasho444 15 февруари 2018 - 08:22

Здравейте Колеги,

При мен вчера светна лампата с ключето и ме вакара в авариен режим, с диагностиката с педалите показва грешките за ЦИМ модула 161600 и 161450. Въпроса ми е нормално ли е да те вкара в авариен режим само от тоя скапан модул, защото само тези две грешки изкарва? Мерси предварително. А и ако някой в крайна сметка е намерил някъде по София където ги оправят , моля да сподели.
Отговори

Peter_1980 снимка Peter_1980 15 февруари 2018 - 08:51

Здравейте, искам да ви попитам за този CIM модул. Клаксона ту изчезва, ту се появава. Ходих на диагностика и казаха за смяна е този модул. Но от скоро хванах, че понякога има проблем с клаксона само когато са включени фаровете. На изключени фарове винаги е ок. Даже си направих експеримент натискам клаксона с фарове няма никой, изключвам фаровете без да пускам класона и след като се загасят класона свирва. Има ли начин само със свалянето на възглавницата да се напръска с ВД 40 или трябва да се разглабя всичко? Изпадна ми един за 50 кинта, заслужава ли си да се рискува и програмиране с ОП ком става ли и само в представителствата ли се програмира? Понеже в момента съм в процес на монтаж задни ел. стъкла и автопилот и ако се прави само в представителство да отида на един път да ми програмират всичко.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 16 февруари 2018 - 14:02

Принципно този модул рано или късно прави тия "магарии". В 99% от случаите се дължи на един конектор с некачествени спойки вътре или замърсен - зависи. Този от 50 лева не се знае кога ще направи същото, затова първо отваряш и презапояваш твоя, може и всичките конектори да се презапоят за всеки случай. Има даже и видео къде се намира този конектор и какво да се прави.

https://www.youtube....h?v=UjJkEvzgZiY

Дерзайте

P.S: за темпомата (автопилот) не е нужно да се ходи до "сервиз". Става и с Оп-кома. Мисля че на две или три места се разрешаваше и тръгва.
https://www.youtube....h?v=Avk_-eBXfH4
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 16 февруари 2018 - 14:06
Отговори

Peter_1980 снимка Peter_1980 16 февруари 2018 - 16:36

 Д-и-м-о-в, на 16 февруари 2018 - 14:02, каза:

Принципно този модул рано или късно прави тия "магарии". В 99% от случаите се дължи на един конектор с некачествени спойки вътре или замърсен - зависи. Този от 50 лева не се знае кога ще направи същото, затова първо отваряш и презапояваш твоя, може и всичките конектори да се презапоят за всеки случай. Има даже и видео къде се намира този конектор и какво да се прави.

https://www.youtube....h?v=UjJkEvzgZiY

Дерзайте

P.S: за темпомата (автопилот) не е нужно да се ходи до "сервиз". Става и с Оп-кома. Мисля че на две или три места се разрешаваше и тръгва.
https://www.youtube....h?v=Avk_-eBXfH4


Аз това не мога да го направя, някой правил ли го е и ако има ефект да пише тук или на лични. Да се разберем какво, как и т.н.
Отговори

Yavor Kam снимка Yavor Kam 28 февруари 2018 - 14:38

 Peter_1980, на 16 февруари 2018 - 16:36, каза:

Аз това не мога да го направя, някой правил ли го е и ако има ефект да пише тук или на лични. Да се разберем какво, как и т.н.


При мен все още всичко функционира перфектно, вече над половин година. Само сваляне на възглавницата, почистване с четка на буксите и пръскане с контактен спрей, опъване на пружинката. Дано си остане и така. Пробвай първо само с това, ако ли не направо в Опел за смяна на модула излизаше около 340лв. по спомен. В Дженеръс дават добра отстъпка за 4+ автомобили.
Мнението беше редактирано от Yavor Kam: 28 февруари 2018 - 14:39
Отговори

Peter_1980 снимка Peter_1980 01 март 2018 - 08:59

А реално само проблема с клаксона ли е? Други неработещи неща някой констатирал ли е? При мен е само това и сега от една седмица е постоянно. Преди беше понякога има, понякога не.
Отговори

andrio79 снимка andrio79 14 май 2019 - 14:18

 Никсън, на 23 февруари 2013 - 17:25, каза:

Ето го колега - http://astra-h.ru/pa...ont_cim-modulya . Поздрави и Успех .


 Никсън, на 23 февруари 2013 - 17:25, каза:

Ето го колега - http://astra-h.ru/pa...ont_cim-modulya . Поздрави и Успех .
Благодаря за инфото колега,всичко се получи,вече имам клаксон при пуснати светлини!!!!
Отговори

Mihaill снимка Mihaill 22 октомври 2019 - 07:24

Здавейте колеги имам проблем с opel vectra c 2003 възможно лие да не работят мигачите парното централното и др.. от sim modula и какво трябва да на правя не съм запознат с нищо благодаря предварително
Отговори

Creative85 снимка Creative85 08 юни 2020 - 09:00

Здравейте Колеги! От няколко дни започна да ми прави проблем клаксона, понякога работи понякога не, мулти волана си работи без проблем. Изчетох всички теми за CIM модула, когато откаже няма значение дали фаровете са пуснати или спряни. Въпроса ми е дали да се притеснявам или да си карам така докато не откаже тотално? До колкото разбрах може в даден момент да спре да разпонзава ключа. Мислех да сваля airbega и да зачистя буксите с контактен спрей, но за тази процедура трябва да разкача клемите на акумулатора а не знам кода на радиото.
Колата е ASTRA H 1.9 120hp 2008.
Мнението беше редактирано от Creative85: 08 юни 2020 - 09:05
Отговори

пешо-жоро снимка пешо-жоро 08 юни 2020 - 10:58

 Creative85, на 08 юни 2020 - 09:00, каза:

Здравейте Колеги! От няколко дни започна да ми прави проблем клаксона, понякога работи понякога не, мулти волана си работи без проблем. Изчетох всички теми за CIM модула, когато откаже няма значение дали фаровете са пуснати или спряни. Въпроса ми е дали да се притеснявам или да си карам така докато не откаже тотално? До колкото разбрах може в даден момент да спре да разпонзава ключа. Мислех да сваля airbega и да зачистя буксите с контактен спрей, но за тази процедура трябва да разкача клемите на акумулатора а не знам кода на радиото.
Колата е ASTRA H 1.9 120hp 2008.
Колега,пробвай да НАМАЛИШ интензитета на светене на таблото от потенциометъра вляво от волана. Има голяма вероятност да се появи клаксона.Успех!
Отговори

Creative85 снимка Creative85 08 юни 2020 - 11:43

В момента работи, като откаже пак ще пробвам.
Отговори

Dimov снимка Dimov 08 юни 2020 - 13:00

Не би трябвало да ти иска код на радиото след откачане на алумулатор. Ето подробно описание на процедурата: http://www.astra-h.r...nt_cim-modulya/
Отговори

Creative85 снимка Creative85 08 юни 2020 - 15:34

Благодаря! Рано или късно ще се стигне до там, за сега работи.
Отговори

Creative85 снимка Creative85 08 юли 2020 - 20:25

Здравейте колеги! Днес клаксона реши да откаже тотално също и бутона за увеличаване на звука от мултиволана. Пробвах с намаляне на силата на подсветката на таблото и дисплея но без резултат, когато натисна клаксона започва да се усилва музиката, пробрах на спрени фарове, на габарит но без ефект. Въпроса ми дали проблема може да се задълбочи повече и колата да не може да разпознае ключа, че съм чувал какво ли не.
Мнението беше редактирано от Creative85: 08 юли 2020 - 20:29
Отговори

Fdex снимка Fdex 17 февруари 2021 - 20:01

Привет колеги,
тупам прахта от темата с един странен проблем, за който в два сервиза (включително "Стефанов" в Пловдив) набедиха CIM модула.
на кратко - колата ми няма чистачки. Всичко друго работи без никакви проблеми, само степените на чистачките не работят (нито първа, нито втора, нито трета). При дърпане на лоста помпичката пръска и чистачките работят, но степените - Не.
не открих някой със сходен проблем и моля за мнение - може ли CIM модула да е отговорен за това или да търся проблема (сменям сервизите) другаде?

автомобила е Opel Astra H 1.7 Z17DTR 2008-ма.

Благодаря предварително на отзовалите се!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 17 февруари 2021 - 20:17

Провери си бушона при двигателя, би трябвало да е 14 номер
Отговори

Fdex снимка Fdex 18 февруари 2021 - 18:54

14 и 15 са.
Проверих ги и двата - здрави са.
Някой друг с идеи?
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 18 февруари 2021 - 19:00

А кви грешки ти дава?
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 18 февруари 2021 - 21:08

 Fdex, на 17 февруари 2021 - 20:01, каза:

набедиха CIM модула.
на кратко - колата ми няма чистачки. Всичко друго работи без никакви проблеми, само степените на чистачките не работят (нито първа, нито втора, нито трета). При дърпане на лоста помпичката пръска и чистачките работят, но степените - Не.
може ли CIM модула да е отговорен за това или да търся проблема (сменям сервизите) другаде?

Да той е отговорен за степените, може и да е лош контакт на ръчката с платката но всичко е там - в ЦИМ.
Отговори

Fdex снимка Fdex 19 февруари 2021 - 14:44

Няма активни грешки.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg