Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Трудно палене и грешки P0380 и P1125

sinclar81 снимка sinclar81 31 октомври 2017 - 09:43

Колега писал съм във форума за грешка 1125 това е дроселовата клапа. Задръстена е със сажди.Моята беше блокирала и не се движеше от 1см сажди! Сваляш я и с спрей за почистване за карбуратор премахваш саждите и си готов. Потърси темата има и снимки! А другата грешка ти е за някоя от свещите най-вероятно е за смяна (както и свички останали)
Отговори

Sir Stevancho снимка Sir Stevancho 14 ноември 2017 - 23:17

Колеги, вдигам темата, от днес има ново развитие...

Голяма одисея стана с това непалене, надявам се в някакъв момент тоя проблем като се разреши тази тема да помогне и на друг колега, ако изобщо някой срещне подобен проблем. С няколко думи - след няколко диагностики на различни места оставих колата в Бош сервиза до летището в София. Работа до летището и ми е на 5 мин пеша, за тоя сервиз съм чувал само добри отзиви и като цяло имам високо мнение.

Както писах в темата по-рано - при първата диагностика при тях ми казаха, че става въпрос за датчик на колянов вал. Нямах много време в последните 2 седмици и оставих колата миналата при тях. Заявих направо частта и час за смяната. Самата интервенция не е трудна, да не кажа - бая лесна. Така и не можах да намеря из нета какъв е оригиналния ми датчик, нямах време да погледна сам и накрая реших да оставя всичко в ръцете на хората от сервиза, тък като основната ми идея беше да се погледне по-сериозно колата ако нещата не се оправят със смяната на датчика, както и стана.

Колата престоя в НН Бош от сряда до днес включително, утре си я взимам без проблемът да е оправен. Смениха датчика, непаленето на изстинал двигател продължава и хората там работят по колата вече 5 дни, не могат да разберат какъв е проблемът. Днес имах дълъг разговор с диагностика, който я гледа и равносметката е следната: Оборотите, на които работи коляновия вал (или поне тези, които дава датчика) играят - дава обороти при опит за палене от 120 до 380. От 10 опита - в 9 не пали, на 10-тия пали от раз. По колата са ми гледани тоци за оттечки, замервано е където каквото може, клемите са пръскани. В четвъртък в края на деня ми предложиха да свалят стартера и да го дадат него за преглед - перфектен е, както и кабелаците под него. Стигнаха даже до маховика, няма проблеми. Не ми искат никакви пари за 5-те дни освен за стартера, тъй като е правено не при тях - утре ми сглобяват нещата и мога да си взема колата, тъй като аз така исках. Диагностикът ми каза, че за него проблемът е в компютъра на колата и че е явно, че някой е пипал там - не софтуерно, а буквално е пипал там. Каза, че някакви пластмаси там били счупени и и явно някой е барал нещо там, препоръча ми за занеса самият комп някъде, тъй като според него от там идва проблемът и комютърът буквално не знае как и кога да подаде команда на датчика.

Отнесоха се много коректно към мен, не ми искат и лев за ремонта и се дразнят, че не могат да го поправят. Питам ви за мнение - как ви се струва като резултат и къде да си дам компа да го видят...? Трябва ли аз да го сваля, няма ли някъде където могат да си го свалят и видят сами и да направят всичко от-до?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 15 ноември 2017 - 09:04

Първо разбери дали на тая кола е сменян софта от някой преди теб(ако можеш).
Ако е сменян не се знае от кого и с какъв, колко е бутан и с какво. Но разбереш ли че е , веднагически връщайте оригиналния софт в тая кола, докато не е станало прекалено късно.
Свещи подгревни е нормално да има изгорели, но ако ги сменяте - САМО при загрял хубаво двигател! ... иначе може да си отворите страшни главоболия.

Относно чистенето на клапа и всмукател - това нещо казват че е хубаво един път на 100 150 хиляди да се прави задължително като чистенето да е чак до клапаните навътре с някаква четка или подобно, защото това нещо намалява въздуха в системата и от там режимът на двигателя се променя и т.н.

Трето - сигурни ли сте че последно когато е слаган ангренажен ремък - е направено всичко добре - обтегач на мястото си по отметка, палци, маркери и т.н..

Общо взето непаленето е от няколко неща : Проблем в горивна система, проблем с въздушна/вакуумна система, тайминг(центровка). Понякога има и от "компресията", но това е по-скоро от много сериозните проблеми, изискващи основен ремонт.. и е по-рядък (за такова нещо трябва или да е супер дърта колата или да я е карал някой мърляч с "хлопащи дъски". Прилежащи там сензори (когато е от тях)- компютъра си го казва сам.

И още нещо - всички знаем за разликата между DT и DTJ - J-ката има друга глава със 16 клапана. Въпросът ми е кой е "по-новият" мотор ? Кое е било базовото ? Или това са си просто две разновидности
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 15 ноември 2017 - 11:15
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 15 ноември 2017 - 18:05

1125 е за управление дроселова клапа. Не виждам защо сменяте колянов вал.... Каква грешка дава?112561 или 62?
Отговори

Sir Stevancho снимка Sir Stevancho 15 ноември 2017 - 23:38

Колеги,

Опитвам се с всяко мнение да дам някакъв ъпдейт на темата и въпреки това имам усещането, че се чете само заглавието и след това всички останали мнения все едно не са писани под темата :)

Обяснявам набързо и сбито - колата веднъж като запали - после пали без проблем през целия ден. Първоначално даваше грешка за дросел клапан, още след първата диагностика се изчисти и вече не я дава. Даваше два кода - за датчик на разпределителен вал и за свещи. След диагностика в Бош, какъвто все пак е компютърът и в сервиз, който - поне тук в София - е известен като един от добрите за дизелови двигатели (конкретно ако щете за комънрейл такива) - стана ясно, че проблемът е в датчика на коляновия вал. Валът при запалване работи на обороти от 100 до 300 и колата буквално не знае кога да пръсне гориво за да запали. Явно понякога нацелва и тогава опелът пали от първия път, което пък не обяснява защо после пали цял ден. Държаха ми колата 5 дни и не ми взеха един лев, стигнаха до стартера и под него, маховика и тн, но изглежда логично да не са се сетили да ми вземат 50 кинта за да почистят дросел клапата, която се сваля за 30 минути на тъмно...?

Питането ми, макар и с много думи, е насочено към това дали някой от вас е имал подобен проблем, а не дали ако почистя наведнъж интеркулера, дросела, егр, дпф, дюзи, свещи, сменя леглото на акумулатора или капака на двигателя - нещо ще се промени.

Що се отнася до другото мнение - z19dt е - естествено, първата версия на тоя двигател, а z19dtj е спънатата версия на z19dth. Разликата е в броя клапани, егр и др. Доста рядко срещан двигател бТВ.

Що се отнася до това дали е пипан софта - какво имаш предвид? Компютърът тук не е самообучаващ се и е като цяло е близко до невъзможно софтуерно пипане да доведе до това, че след 10 ч. непален двигател да не мога да паля по 2-3-5-8-15 пъти, а после да паля цял ден. Ако софтуерно пипане може да измисли тоя алгоритъм - бих желал да го видя това нещо, но няма как да се получи това.

И пак - свещи изгорели няма, дюзи скапани няма, клапани скапани няма. Колата върви като по масло след като запали трудно
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 16 ноември 2017 - 00:35

Сега - да ти го обясним и ние понеже всеки втори тук има дизел. Аз съм със старата Астра и паленето по същия ако не то по аналогичен начин го имах и аз и много други хора тук.

И след като палиш вече си пали дори и 100 пъти да я угасиш и запалиш. И проблемът беше почти един и същ - въздух в горивната система ИЛИ разбутана центровка, защото най-често от това се оплакват хората с верига(ако там вече е пипано един път).
Затова и аз попитах за ремъка и кога кой го е слагал и дали е правилно сложен, защото при студен двигател както колега бе обяснил тук - има значение , но при топъл НЯМА.

Та няма да е зле и ти да провериш разни маркучи за излишно гориво и т.н.....
А щом "не знае кога да подаде гориво", значи нещо я "бърка", но аз видях че сте сменили тоя датчик на колянов вал(ако не ми се е сторило) - и пак продължавала така да прави !?

Да не ти казвам че с друг автомобил (не Опел) имаше проблем , които се оказа от незатегнати тръбички за горивото към дюзите... Има много неща и аз съм ги изброил кратко като "проблем в горивната система". Но датчикът на коляновия вал може да дава грешни данни не от това че се е скапал... а от това че центровката ти не е вярна ! Разбираш ли ? И това го има и също няма да оказва такова влияние на "топъл" двигател. И аз не случайно питах за тоя ремък. Даже съм гледал клип, в който като го слагат - спазват даже и маркера на колелото/шайбата на помпата (горивната), въпреки че нема логика в това.

А за софтуера питах, защото там е пълно с тайминги и моменти на впръскване и колко да е продължителността на отворена дюза и т.н.... и ако някой е барал софта, такива омацаници може да направи чеее.. бедна ти е фантазията и колата пак ще си върви " на бургия" само че ей такива чакмаци колкото искаш + че с времето стават все повече (затова е хубаво да го знаеш ако е правено). В такъв смисъл питах за софта
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 16 ноември 2017 - 14:31
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 16 ноември 2017 - 07:55

Основата на проблема е в нестабилните обороти изброени от датчика пишеш че са променливи от 120-380 докато не отчете поне 250 об. стабилно няма палене проверете датчика и кабелажа до компа идеалния вариант е осцилоскоп.
Отговори

Sir Stevancho снимка Sir Stevancho 16 ноември 2017 - 21:41

Колега Димов :)

Аз също карам дизел от 10-на години. Непаленето на дизела може да е поради много причини, ти си изброил основните категории доста точно. Опитвам се да кажа друго нещо - ако колата е престояла в един от разпознаваемите сервизи, които се занимават с дизелови двигатели и постоянно обслужват проблемни свещи и дюзи - предполагам е близко до акъла да се сетят да погледнат дали свещите са добре вместо да държат колата 5 дни без да вземат пари.

Ангренажът е идеално сложен - нормално при все, че колата работи като по масло през целия ден след трудното запалване. Все пак исках да го погледнатя

Компютърът ми не е самообучаващ се и се настройва при всяко палене, ако това, което казваш - е така - при рестарт би трябвало да няма проблем. Това не е така.

Що се отнася до датчика - прочел си правилно, аз заради това писах това мнение изобщо - датчикът беше сменен, проблемът остана и ми върнаха стария.

Колега mrsch66,

Абсолютно прав си, то това е цялата драма - не можем да схванем какво води до тоя проблем. Гледаха я с осцилограф - така стигнахме до това да се сваля стартера за да се видят кабелаците под него. Всичко е наред... Иначе то това е цялата работа - преоблемът е в тая игра на оборотите на коляновия вал, ама какво води до това.... Е мани...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 17 ноември 2017 - 12:24

Не разбирам какво значи "не е самообучаващ се", защото го казваш за 2-3 път. Такова нещо няма и нищо не се настройва при всяко палене. Компютърът има една програма и си я изпълнява стриктно(освен в случаите на забиване, грешка или подобно). И да - при останалите, на които не им пали лесно(а след много въртене) и после няма грижа "цял ден" както казваш, същото казват като теб. Оставят ли я за 3-4-5-6 часа и се почва пак въртене.
Очевидно не е от датчик колянов вал щом е нов и няма промяна.

При CAN шините е пълно с моторчета (както е на дроселовата клапа) и затова когато няма точните сигнали от електрониката им - нещата стават зле. Затова е напълно възможно да се дължи на грешни данни от някоя електроника.
Само да ти кажа - на тая дроселова кпала има датчик за положение вътре . Ако той не е както трябва, може да обърка целия процес при двигателя. Знаеш че вътре има въртоци, зъбчатки и всякакви неща. Представи си че това нещо е превъртяло вътре и не регулира правилно!?

Според мен можеш да направиш следното: отиваш в някоя морга в която има такава клапа, още по-добре ако можеш да вземеш от някъде другаде за проба. Сменяш я и гледаш резултата.

Ако горивната ти система е наред + помпата, то не остават много места откъдето може да е (тъй като и датчикът на коляновия вал вече е отхвърлен като причинител) - това остават да са самата клапа или компютъра.

Четох някъде из чужди форуми че има и някакъв датчик на горивната помпа(вярно беше за друга кола, но на общите рейки са идентични помпите). Тук вече не знам неговото предназначение и какво точно следи(възможно е това да е налягане) - хубаво е и той да се провери.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 17 ноември 2017 - 19:06
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 17 ноември 2017 - 19:39

Сега се сетих и още нещо. не знам коя година ти е автомобила, но предполагам не е фейслифт. Ако това е вярно - то имаш един клапан и на горивната рейка от лявата й страна. Казват че правят проблеми или има разхлабен конектор. Извади го, почисти го със спрей за мазнотии, подсуши, натегни му перата на пластинките с нещо остро и върни на мястото.

Другото нещо е Пак ако не е фейслифт, имаш един "резервоар" за вакуум. Това нещо започва да изпуска след определено време и има клип как да го махнеш(изолираш) за да не ти прави проблеми - възможно е и от него да ти бърка двигателя.
Има клип за махането му, защото при фейслифтовите вече го няма заводски.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 17 ноември 2017 - 19:40
Отговори

Sir Stevancho снимка Sir Stevancho 28 ноември 2017 - 21:47

Колеги, така :)

Понеже ми станаха много неща да пробвам да сменя, че да видя дали ще стане - не ми се хареса тоя вариант. Разбирам логиката зад всичко препоръчано и съм съгласен, че всичко е вариант, но проблемът ми е чисто към подхода. Имам дете на 1 година и нямам абсолютно никакво желание да пробвам всеки уикенд да чиста по един клапан, да сменям друг, да покарам, после ако проблемът остане да върна, да пробвам друго и тн...

Ще ви разкажа какво стана с няколко изречения. Правя го защото за мен тия теми са важни ако някой някога има подобен проблем - като потърси да намери опция.

След 5-дневния престой в Бош до летището и техния съвет да гледам компютъра запазих нещата за около седмица. Проблемът се запази, появи се нов - след загрят след час двигател започна да светва жълта лампа за масло. Преди диагностиката в Бош имах светещ идникатор кола с ключ на таблото, в Бош казаха, че не са го гледали това и са се концентрирали върху другото. Нямах никакво намерение да минавам нова диагностика и обмислях варианти, някъде тогава баща ми ми каза, че негов близък приятел е говорил да отида ако искам в Супер Дизел на Околовръстното - всеизвестният Цецо Дизела му дължал услуга, няма да ми вземе пари - нека да пробваме. Отидох, държа колата един ден. По-смешно отношение не съм срещал. От много хора съм го чувал, но все пак се издразних. Хипер смешна диагностика, мега смешно и непрофесионално отношение и държане на въпросния Цветан и сбирката му монтьори. Датчик на разпределителен вал и както казаха - "щом излиза при диагностика трябва да се смени 100%". Опитах се да обясня какво ми е казано от Бош-а до аеропорта за оборотите - беше посрещнато с "Абе глупости, начи - смени си датчика на рапределителния. Ама е мн тегава работа, намери си друг сервиз и звънкай ако има нещо с дюзите". Колата ми беше върната цялата в прах и кал все едно съм я оставил в мина.

Тогава някъде един приятел, който е на доста висока позиция в Булинс ми каза "Абе Стефо, дай я в Дженеръс Ауто, хората са вносителите, нищо не губиш, ще се обадя да те вземат веднага". Аз скочих като ужилен щото като чуя "официален сервиз" всичко в мен се обърна щото това понятие не мога да го дишам. Карахме се два дни с моя човек, накрая си викам - ок, не пробваме. Днес отидох, заради моя човек ме взеха на момента. Обяснявах 20 минути на диагностика какво е станало и какви са проблемите, след 40 минути чакане човекът дойде и ми обясни следното:

Проблемът е разбита шпонка на зъбно колело на коляновия вал, каза, че се вижда ясно - от това е проблемът с не паленето. Грешката на таблото е заради една или повече неработещи свещи, проблемът с лампата на маслото е в ДПФ филтъра - хвърлена нафта при маслото и реално сега ми показва над максимума. Доливане и на антифриз за 8 лв, че от цялата дандания не съм видял, че е под минимума. Смяна на зъбно колело, труд, смяна на масло, труд, смяна на свещ (ако се окаже повече от една - и тя/те, доливане на антифриз) - 460 лв. Маслото и свещта мога и аз - но в интерес на истината не ми се занимава на тоя студ, вече дадох 150 лв за диагностика в последните 2 месеца и 80 лв за монтаж и демонтаж на стартер без смисъл, сега не ми се пестят 80 лв за да вися на студа като кретен.
Та така - човекът сред всички майстори, с които говорих досега - звучеше като единствения, който има мерак да те изслуша и после да ти обясни кое как работи и защо става проблем. Ще имам някаква отстъпка и ще стъпи на по-малко пари, колата я карам в понеделник при тях и се надявам във вторник да мога да сложа в заглавието на тая тема, че проблемът е решен.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 28 ноември 2017 - 22:31

Така, аз виждам нещо смущаващо.
Каква е тая Шпонка на ЗЪБНО" колело.. Ако това е самия щтифт на колелото на вала, то значи говорим за точно разместена центровка - тоест колелото се е изместило поради избягването на тая шпонка от канала, така ли? Но аз пак нещо не схващам...Това "зъбно колело" какъв зор е видяло че да стане такова нещо - това първо.... и второ, на мен ми мирише яко на превъртял ремък - да знаеш....някой зъб някъде е "прехвърлил" - мож еи да е колелото да е превъртяло. След намирането на това колело(предполагам ще трябва ново, щом било счупено нещо), се насочи към КАДЪРЕН човек да ти смени и ангренажа. В зависимост на колко километра е от предната смяна - смени само ремъка. Ако говорим за 4-5-10 хиляди, нищо, смени го....

Тая нафта при маслото много ми мирише пък на уплътнения на дюзите.

И още нещо - не съм видял досега Опел да има жълта лампа за маслото - винаги е червена !
Информативните лампи на колите са жълти, а основните важни са червени - масло, акумулатор, ръчна и т.н.
Жълта е за "колата с ключето" - да, това е вярно.

И ето заради такива "майстори" е хубаво сам да си отвориш колата и да видиш със собствените си очи(щом имаш идея кое какво е)какво става и кое е задрало, каква шпонка и какво колело си личи и т.н. Можеш да си снимаш, да си постваш тук и да ти кажат много хора какво що ...
Разбирам че имаш дете(живи и здрави да сте), но виж .. то също има нужда от тая кола и вместо да даваш парите си по разни самозвани дизелджии и майстори - отдели време, направи си го сам за да не те е яд после .. и ги дай тия пари за него (за памперси, храна и други).
И аз не виждам нищо толкова сложно в тия дизели та някой чак се прехласват като чуят "дизелджия".
Двигател като двигател - и той става на съставни части и може да бъде основно разглобен и сглобен.И каквото има, то си показва само.
Надявам се разбираш.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 28 ноември 2017 - 22:48
Отговори

Sir Stevancho снимка Sir Stevancho 28 ноември 2017 - 23:12

Разбирам донякъде, но не напълно...

Благодаря за пожеланието за детенцето, то за памперси и други неща даваме, но идеята ми беше, че искам да карам кола, която да не ме изостави някъде... Та за тоа ми беше идеята, не искам да пробвам сам с всичко докато - барем нещо се получи.

Що се отнася до проблемите - аз не виждам нещо, което ми звучи нелогично, нека някой майстор напише нещо ако греша:

Започвам с маслото. Това с дпф е, ако не греша - често срещан фал при тия филтри.Пак казвам - ако някой майстор ме улови в грешка - да свирне. За моя двигател и дпф аз това, което знам е, че регенерирането (демек, самопочистването) на дпф се осъществява без някаква индикация на таблото и когато регенерацията не може да бъде напълно осъществена ( в случай на дълго каране в ниски обороти - демек - градско, на малки разстояния с чести спирания и гасене на ДВГ ) - тогава вече светва лампичка, която да предупреди за проблема. Това вече е при прецакан дпф, който трябва да се почисти. Тогава двигателят не трябва да се гаси (това обясни И човекът в Опел, просто аз го знам също) колата трябва да се покара 10на минути. ДПФ спира да се самопочиства и вкарва гориво при маслото, което повдига нивото му - при проверка на студен двигател ми е малко над макса. Ок, мога да търся под вола теле и други 10 неща, но това ми се струва доста логично, при положение, че се среща често. Има логика, често се среща, дадено си е в спецификацията на автомобила дори - защо да искам да се гледат уплътнения на дюзи? Що се отнас, до жълта лампа - ми жълта ми свети. ГМ са сложили такава лампа на таблото и явно има ситуации, в които да свети и тя, както е при мен. Освен ако не са решили да сложат една излишна лампа колкото да има... Това ми светна, с тоя проблем я закарах, това ми казаха. В маслото има дизелово гориво, ДПФ не дава добра работа при диагностиката - не разбирам защо да им тегля една майна и да ходя пред блока да си чистя сам дросела...

Другото - зъбното колело. Пак не разбирам защо това да е странно. Зъбакът има шпонка която се е разбила и валът се върти на различни обороти - колата понякога зацепва от първия път, понякога от 10тия защото понякога цели кога да пръсне гориво - понякога - не. Виждам, че това също не е рядко срещан проблем - дори за тди на Фолксвагените се очертава като слабо място като цяло и често срещано (често, често, колко да е често - случва се). Ремъкът ми е идеално зацепен - както казах - проверен е на две места вече. Шпонката - пон, човекът така ми каза - просто се износвая Сега - от какво е, дали някакъв друг проблем има и тн - не мога да знам на тоя етап.

Иначе за дизеларите - прав си, разбира се. Ясно е, че е двигател и и той се разглабя на съставните си части, но има неща, които са адски различни от бензиновите и много хора се стряскат от тях. Аз съм също така - не разбирам толкова много и не мога с лека ръка да кажа, че всичко е същото просто защото нямам познанията за да го кажа... Може би ако чатках повече щях и аз да се смея на тия спорове, ама... Това е положението при мен :) Имам познат, който е дългогодишен преподавател в Хенри Форд (бившия Вилхелм Пик) по ДВГ и когато му обясних моя проблем ми каза "Съжалявам, Стефо, от дизели не разбирам и не пипам."
Мнението беше редактирано от Sir Stevancho: 28 ноември 2017 - 23:23
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 29 ноември 2017 - 00:37

Регенерацията се състои в следното. Компютърът започва да впръсква много количество гориво и да използва енергията+температурата на изходните газове за да почисти. Даже говорим за огън ! Там тия частици в него филтър направо и буквално изгарят.

И единственото място, откъдето може да влезе гориво при маслото - това са дюзите. Понеже това е мястото на досег едното с другото и ако има изпускане, смесването се получава там.

Има и друг много малко вероятен сценарии.. Да не ти гърмят цилиндри и през лабавите/износени сегменти сместа да минава и да отива в маслото -> Щеше да се усети веднага по грешки и т.н. Но това говорим за двигател "тотал щета" - едва ли твоят е такъв случай.

И сега последно масло в нафтата ли отива... или нафта в маслото, защото двете са коренно различни неща

Но смесването на двете е от някакви уплътнения на някой елемент, вярвай ми ! Никой производител няма да си позволи да смесва тия неща, защото това значи автогол. Щом меси течности - значи нещо не е наред. Няма причина, поради която в нормално състояние колата да прави така. Било то и регенерация.

При нормални обороти, колата поддържа 0.6 литра/час по борда. Когато е в регенерация, може да достигне и 6 литра/час. Това значи 10 пъти повече гориво. Най-естественото нещо (ако имаш проблем с уплътнения) в такъв случай е част от горивото да премине отвъд уплътненията и къде къде.... хоп при маслото. При Цвагените има някаква "тандем помпа", която прави смес от масло и гориво...вероятно за почистването. Там пък гарнитурата на тая помпа прави същата мизерия и смесва гориво и масло. Тъй че трябва да се види дали няма нещо подобно и при Опел... защото най-слабите места при двигателите са именно уплътненията(за където и да се отнася). повечето са гумени боклуци и най-логичното нещо е да се опекат с времето и след толкова загрявания и изстивания.
За дюзите са едни медни дихтунги, но и те с времето се смачкват и от толкова вибрации се получават аномалии(все пак е дизелов двигател)
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 29 ноември 2017 - 11:09
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 29 ноември 2017 - 12:08

Колега Димов, не си съвсем наясно с регенерацията на ДПФ-а на тоя мотор. Факт е че при чести и непълни регенерации вкарва много нафта в маслото. И това няма нищо общо със сегменти или уплътнения.

Аз бих посъветвал в това отношения колегата да помоли да погледнат и диференциалния манометър дали му е здраво всичко. При мен имаше скъсано маркуче и правеше големи драми. На диагностика не се виждаше при работа на място. Изпускаше в движение само. Това е относително често срещан проблем при ДПФ-а.

Ако не е в това проблема, е хубаво да се измие тоя ДПФ. Процедурата в София върви към 300 лв. При всички положения трябва да решиш тоя проблем, ако не искаш да сменяш масло на 2000 км. Ако не те притеснява да караш без дпф, може да се махне. Изкупува се и накрая си 20/30 лв напред даже. Аз лично си държа моя, защото ме е страх да не ме подгони Фандъка. Иначе за колата е по-добре да се махне това недоразумение.

Колкото за шайбата, доста хора мисля споменаха да се провери зацепването. Както и да го погледнеш и това влиза вътре. Надявам се да решите тоя проблем.

Ако дюзите показват нормални корекции, няма нужда да ги сваляте. Аз лично 2 пъти ги свалях докато разбера че тоя проблем няма нищо общо с тях...
Отговори

A.Alex снимка A.Alex 07 октомври 2019 - 16:16

 Ne6to Smisleno, на 04 октомври 2017 - 09:41, каза:

Да аз в крайна сметка изпатих леко също то 1125 наскоро. Тъй като при мен даваше 1125 - 62, която не стоеше активна на чека и 1125-61, която като я запишеше въпреки че не е активна светеше чека докато не я изчистя (втората ми я записа два пъти - май месец и преди една седмица за втори път), ме насочи към проблем с електрониката на дроселовата клапа. 61 казват че е характерна за мърсотия по платката или проблемна спойка. Закарах я при Бижо и там я изчистиха. Казаха че имало много масло и смрад. След почистването учудващо за мен се подобриха много неща по работата на колата, която и без това намирах за нормална. Пали с по-малко зачудване, като паленето мога да го сравня с това на вектрата ми, а преди това тя палеше осезаемо по-леко. При гасене мотора преди това се разтрисаше леко. Сега загасва в пълен покой.

Искаш ли да дойдеш някоя вечер до Лозенец да я закача на оп-кома. Ще разгледам каквото мога, а ще я сравним и с моята. И аз има едно две неща дето искам да видя как работят на друга кола.



Здравей колега, искам да се свържа с теб , но не мога да ти пиша. Имам грижи с подобна грешка P1125-61 . Тормози ме и не зная как да процедирам а сам едва ли ще се справя.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 07 октомври 2019 - 16:25

 A.Alex, на 07 октомври 2019 - 16:16, каза:

Здравей колега, искам да се свържа с теб , но не мога да ти пиша. Имам грижи с подобна грешка P1125-61 . Тормози ме и не зная как да процедирам а сам едва ли ще се справя.


При мен се реши изключително лесно. Свалиха дросела и почистиха електрониката. Беше се събрала гняс върху нея и от там идваше проблема. В най-лошия случай трябва да се презапоят крачетата на буксата. Пробвай първо с почистване и после ще ти намеря клипче за запояване ако се наложи.

https://www.youtube....h?v=UKJ8g0pWFAQ

Виж тук на втората минута. Като цяло бял кахър.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 07 октомври 2019 - 16:27
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg