Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Дневни светлини на Астра Г

surbino снимка surbino 17 октомври 2019 - 17:06

Здравейте колеги,как могат да се активират дневните светлини на дългите фарове с намален интензитет на (30%),при Астра г опц 2004г.Благодаря!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 октомври 2019 - 17:19

 surbino, на 17 октомври 2019 - 17:06, каза:

Здравейте колеги,как могат да се активират дневните светлини на дългите фарове с намален интензитет на (30%),при Астра г опц 2004г.Благодаря!


С допълнително реле.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 17 октомври 2019 - 17:25

Могат да се активират с хубави силни лед крушки на габаритите и да караш на габарити.
Струват 5-6 долара комплекти Т10(W5W). Специално на Астра Г не е нужно друго, щом не искаш да караш на къси.
От тоя тип:
https://www.ebay.com...vgAAOSwuOZdjE8o

Това с дългите и разни измислени модули е загуби време.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 17 октомври 2019 - 17:31
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 октомври 2019 - 17:41

Моята е с реле за дневни на дългите на 30%, защото е с афтърмаркет ксенон и да не работи излишно през деня. Предполагам при колегата е подобен казуса. Релето струва към 15 лв.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 17 октомври 2019 - 18:27

Темата е обсъждана вече. Има вариант с оригинално реле, ако има буксата, както и с друг модул. Използвайте търсачката, преди да се пускат теми!
Отговори

surbino снимка surbino 17 октомври 2019 - 22:38

Софтуерно няма ли как да стане с оп ком?Благодаря!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 октомври 2019 - 23:10

 surbino, на 17 октомври 2019 - 22:38, каза:

Софтуерно няма ли как да стане с оп ком?Благодаря!


Да, като си купиш астра Н :confused:
Отговори

esil2 снимка esil2 18 октомври 2019 - 09:18

 Д-и-м-о-в, на 17 октомври 2019 - 17:25, каза:

Могат да се активират с хубави силни лед крушки на габаритите и да караш на габарити.
Струват 5-6 долара комплекти Т10(W5W). Специално на Астра Г не е нужно друго, щом не искаш да караш на къси.
От тоя тип:
https://www.ebay.com...vgAAOSwuOZdjE8o

Това с дългите и разни измислени модули е загуби време.

А тук в БГ няма ли от къде да се купят подобни крушки
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 18 октомври 2019 - 09:25

 esil2, на 18 октомври 2019 - 09:18, каза:

А тук в БГ няма ли от къде да се купят подобни крушки


Нямам представа, ако някой е внесъл в страната, може и да може, но най-вероятно ще са по 10-15 лева парчето, а не 3 долара двете. Не знам защо бързаш, поръчай си ако искаш два комплекта и като дойдат - слагай.


Ето тук са по 14 лева, двете 28:
https://www.avto.bim...br_pr70028.html
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 18 октомври 2019 - 09:32
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 18 октомври 2019 - 09:53

Така да се включа и аз. Подобни крушки има и у нас в Бг, Т10(W5W). Вариантите са с или без CANBUS. Ако каляската търси изгоряла крушка се слагат с CANBUS. Ако не търси, се слагат и без CANBUS. Разликата между вдете крушки е че на тия с CANBUS има чип който лъже компа за изгоряла крушка. Дълго е за обяснение за тоя чип. Такива крушки се намират на различни цени в Бг. Обикновенно в магазините за автотунинг или там където имат БОГАТ набор от всевъзможни крушки. Относно релетата има такива по около 25-30 лъва, които могат да регулират силата на светене. има и такива които не могат и са по евтини.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 18 октомври 2019 - 11:46

 JorkataG, на 18 октомври 2019 - 09:53, каза:

Така да се включа и аз. Подобни крушки има и у нас в Бг, Т10(W5W). Вариантите са с или без CANBUS. Ако каляската търси изгоряла крушка се слагат с CANBUS. Ако не търси, се слагат и без CANBUS. Разликата между вдете крушки е че на тия с CANBUS има чип който лъже компа за изгоряла крушка. Дълго е за обяснение за тоя чип. Такива крушки се намират на различни цени в Бг. Обикновенно в магазините за автотунинг или там където имат БОГАТ набор от всевъзможни крушки. Относно релетата има такива по около 25-30 лъва, които могат да регулират силата на светене. има и такива които не могат и са по евтини.


Само да те поправя Жорка. Не е чип а слагат няколко резистора за да се отчита консумация (минимална, която търси компа за да "вижда" че има крушка). Както и да е ..
Мисля че Г-то няма такова нещо, въпреки че на мен на борда ми изписва че не свети крушка(оня ден ми изгоря на левия фар късите и го показа), но там мисля че е по друг начин направено. Не е като на CANBUS-а с отчитане на минимална консумация, а е на принципа на "има верига", "няма верига". Казвам го защото съм с "лед филамент" без резистори на габаритите и няма "аларм" на борда че няма крушка.

А относно крушките, няма нужда от всякакви, защото няма да светят така че да се вижда хубаво. Затова му давам по-силни за да се вижда че свети и да не му правят проблеми.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 18 октомври 2019 - 11:51
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 18 октомври 2019 - 14:16

Сега видех че даже и луминисцентни има и честно казано не е лоша цената за комплект от две крушки и два инвертора. Иначе цени много НО избираш и слагаш това което те устройва.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg