Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Как да си ремонтирам предните спирачни апарати?

Minkov снимка Minkov 31 март 2008 - 21:44

Мммдааа, цялата работа май е в подходящата смазка.
Графитна смазка обаче не слагайте.
Запича чудесно.
И без чук, няма разглобяване.
Пробвано на "Кадет".
Отговори

LOTUS-OMEGA снимка LOTUS-OMEGA 31 март 2008 - 21:49

колега пробваи от това проникващо масло дето ти казах-и да не свърши работа (в което се съмнявам) ще ти е много пполезно и по натам ако ти трябва да смажеш нещо или да третираш някои запекъл болт :16V:
Отговори

Minkov снимка Minkov 01 април 2008 - 13:02

 LOTUS-OMEGA, на Mar 31 2008, 08:49 PM, каза:

колега пробваи от това проникващо масло дето ти казах-и да не свърши работа (в което се съмнявам) ще ти е много пполезно и по натам ако ти трябва да смажеш нещо или да третираш някои запекъл болт :16V:

Благодаря за съвета, но думичката "проникващо" малко ме плаши, защотот в тези масла се добавя малка доза киселина (чувал съм за мравчена). Тази киселина няма как да се отмие и освен че разяжда ръждата, действа агресивно и върху все още неръждясалите части.
Слагал съм такъв тип масла на панти на врати, и ефекта е, че сглобката бързо се раздвижва, но и доста по-бързо започва да скърца от сглобки, които са намазани с двигателно масло.

Така, че не смея да пробвам, защото нямам време да преглеждам каво е станало после.
Отговори

LOTUS-OMEGA снимка LOTUS-OMEGA 01 април 2008 - 13:26

от както маистора ми третира апаратите с това(повече от година мина сигурно) проблеми не съм имал
щом не искаш не слагаи,твоя работа
Отговори

dera снимка dera 01 април 2008 - 22:25

Аз пък си мисля, че може да е от спирачните маркучета. :16V: Както всички знаем и те стареят, НО при тях понякога се получава едно вътрешно раздуване и свиване, и като натиснеш спирачки после не позволяват на течността да се върне и воала все едно караш с натиснати спирачки. Дано ме разбрахте за какво говоря.
Отговори

Minkov снимка Minkov 02 април 2008 - 22:00

 dera, на Apr 1 2008, 10:25 PM, каза:

Аз пък си мисля, че може да е от спирачните маркучета. :16V: Както всички знаем и те стареят, НО при тях понякога се получава едно вътрешно раздуване и свиване, и като натиснеш спирачки после не позволяват на течността да се върне и воала все едно караш с натиснати спирачки. Дано ме разбрахте за какво говоря.

Аз те разбрах, защото съм го имал това като дефект. Дефектно беше само едното маркуче и, като натиснеш спирачките, колата спира нормално, а като ги пуснеш - "влачи" на едната страна около 5-6 sec. и после всичко си е нормално до следващото натискане на педала.
В сегашния случай обаче, не би трябвало да е такава повредата.

И понеже без да пипам каквото и да е било, сега всичко си е нормално (нещото се оправи от самосебе си), моля да приключим темата.

Благодаря на всички, които се oтзоваха.

Minkov
Отговори

AK74U снимка AK74U 21 април 2008 - 12:51

Здравей колега,

Това което съм чувал и съм пробвал за раздвижване на спирачни целиндърчета най-добре да се ползва “глицерин”. И леко да си претриват с водна шкурка!!!

Но това са гимнастики който се правеха при Съвецките возила :dance: За това идеята на колегата за проникващата смазка е удачна.

При разглобяване на спирачните цилиндърчета трябва да се внимава при сваляне на предпазните маншони.

За свободното движение на накладките играят важна роля гумените втулки и закрепващите Цилиндрични болтове, които често се замърсяват, ако са паднали капачетата които приличат на наивни тапи, също могат да възпрепятстват връщането на накладките (съжалявам но в момента не мога да приложа снимки). За тях има специална селиконова смазка.

Като се има предвид, че супортите на спирачките са подложени на силно замърсяване трябва да се внимава с използването на каквито и да е смазки понеже може да се получи обратен ефект. Затова по добре само да се почистят добре с телена четка. Но не трябва и да се прекалява защото око се наруши размера също може да се получи заклинване и да не връщат накладките.

За това не давам 100°/о гаранция за правилната работа на спирачните механизми но може да се опита, пари за този опит като го правиш сам не губиш, само време, и ако не стане взимаш всичко ново. Защото най добре работещият механизъм е новият :19a:

ПС: Като завиваш болтовете на супорта задължително трябва да сложиш нещо против самоволно развиване, поне за това съм сигурен, че се изисква за спирачните механизми на ОПЕЛ.

Темата ми допадна така, че ако нещо съм сгрешил моля да бъда поправен

Без Аварийно Шофиране на всички от Клуб Ремонтирам Сам :19a:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg