Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Започна да тресе при потегляне и друг странен проблем

phd снимка phd 15 март 2022 - 08:38

Здравейте,
регистрирах се, защото напоследък се появи проблем, който местните "майстори" неглижират и не смятам повече да им я карам, а може да отида до Опел Стефанов.
Преди около 2 седмици забелязах, че скоростите, които до този момент влизаха супер мазно и стегнато, започнаха да влизат хлабаво и с някакво чукане и тропане понякога. Т.е. в определи случаи си влизат както преди, в други случаи - много хлабаво и с някакво почукване чак. Викам си "стара кола, нормално е" (колата е Astra H GTC 2008 година - 1,4, 90 кс, карам я от половин година). Малко след като почна това със хлабавото влизане, изведнъж започна понякога (но често) да не влиза задна - трябва да раздвижа лоста - 1,3 и тогава влиза (интересно, че при изгасен двигател пробвах няколко пъти скоростите и всичко е нормално). При задната ситуацията е такава - движението спира на около 70% и се чувства някакво опиране някъде, което спира хода на лоста да стигне до горната позиция - ходът наляво се получава, почва хода нагоре и на половината ход някъде се чувства все едно се удря в нещо, което го ограничава до там. Ходих при майстор, а той ми вика "ми то е нормално, и на моята не вриза като е студено". Е как цяла зима влизаше, сега почна да не влиза и то като се има предвид, че бяха и по-големи студове?! Вчера тръгвам от паркинга и колата започва да тресе жестоко и да ръмжи, все едно я форсирам. Подобно тресене си спомням някога, когато се учех да карам и ми се е случвало да не нацеля първа, а трета и да тръгна на нея. Сутринта пак ми претресе на светофар - натиснах съединителя, върнах на свободна, вкарах пак първа и се пооправи, после минах на втора и нямаше тресене. Колата има газова уредба, но я карам на бензин.

Така и така съм почнал със въпросите, ще попитам и друго (това вече е странно) - когато запаля и изкарам колата от гаража, ако я изгася за няколко минути (да си свърша не'ква работа), при повторно палене - гасне ( помъчи се и директно изгасва още преди да съм спря да въртя ключа). Ако след това врънта ключа - пали без ядове. Тоест при две последователни паления в рамките на няколко минутки, когато е престояла преди това някъде продължително време, колата прави тоя проблем. Ако я карам, спра и тръгна - няма да го направи, но ако само я запаля, поместя примерно 10 метра, изгася и запаля пак - ще изгасне.

Ако някой може да даде съвети и насоки, ще бъда много благодарен.

ЕДИТ- Периодично й правя теста с двата педала, за да покаже грешки, ако има - единствено ми изкарва грешка за датчика за външната температура, но той един път даде грешка при опит да запаля със слаб акумулатор - светна му F (faut) и като заредих акумулатора, грешката изчезна и си показва вярно въшната температура - правил съм сверяване с външен термометър. Т.е. не изглежда да има към днешна дата грешки, които да тормозят колата.
Мнението беше редактирано от phd: 15 март 2022 - 08:49
Отговори

Ivo7722 снимка Ivo7722 12 юни 2022 - 09:44

Колега оправили колата сподели какво беше
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg