Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

"Ремонт" на термостат

GARI снимка GARI 14 декември 2012 - 18:54

Колега трябва ли да се източи антифриза от колата като се сваля термостата
Отговори

bbratcheda снимка bbratcheda 14 декември 2012 - 19:27

 GARI, на 14 декември 2012 - 18:54, каза:

Колега трябва ли да се източи антифриза от колата като се сваля термостата

Трябва поне част от него. Иначе ще изтече безвъзвратно.
Мнението беше редактирано от bbratcheda: 14 декември 2012 - 19:28
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 14 декември 2012 - 20:05

Моя съвет е, ако не е нов и хубав антифриза - направо да го източиш целия, даже ако има как да направиш една промивка на системата и да налееш нов. Аз тогава моя се пробвах да го ловя, да събирам.. после по препоръка го прецеждах, ама като го погледнах преди да налея - направо се отказах от тая болна мисъл. Сипах син антифриз за проба (щото бях набавил и червен, който още ми седи), като мислех синия да го махна или да изчакам ако даде фира термостата, или някоя скоба някъде ако не съм направил като хората, то пък взе че всичко си заспа.. а мен ме дожаля да го хвърлям тоя, така и така чисто нов го налях, с добра и силна концентрация. Сега обаче като му врътна година и нещо, ще го сменям живот и здраве лятото, тъкмо ще погледна пак термостата. :icon_wink2:
Отговори

bat.zdravo снимка bat.zdravo 16 декември 2012 - 16:58

Здравейте колеги
Имам един въпрос
Тази манипулация ставали за моя мотор Y22DTR ?
Защото от както съм я купил ми се струва ,че зимата не загрява бързо ?
За около 5 км идва топлото но стрелката не мърда до 25 км след това нещата са ОК
Държи си средата като лятото не съм я виждал да минава 90t С градуса .
Не знам дали е нормално...
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 16 декември 2012 - 18:24

 bat.zdravo, на 16 декември 2012 - 16:58, каза:



-Ще стане колега, взимай смело и сменявай! Не си струва да се замисляш дори, нема връзка.. :thu:

Прикачен файл  24447862_2.jpg (48,36K)
Брой изтегляния: 10
Отговори

bat.zdravo снимка bat.zdravo 16 декември 2012 - 21:57

 DALGONSKi, на 16 декември 2012 - 18:24, каза:

-Ще стане колега, взимай смело и сменявай! Не си струва да се замисляш дори, нема връзка.. :thu:

Публикувано изображение



Значи не загрява добре ?
Мисля ,че е този.
http://www.ebay.co.u...6d6989b6&_uhb=1
Отговори

svet7408 снимка svet7408 18 декември 2012 - 19:12

здравейте момчета можели някой да ми каже сакъ оригиналния термостат за х18хе на какви градуси отваря благодаря предварително.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 18 декември 2012 - 19:29

И на оригиналните, и на купените после пише 92- 107 градуса.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 16 януари 2013 - 18:13

Безсмислено е да се обвинява някой (ВЕЧЕ) или да се търсят виновници, обстоятелства и т.н. Помъчих се и редактирах темата, ако някой има възражения/мнения/препоръки - моля на Л.С.!!!

А ако някой от модераторския колектив има време и желание, много моля - разчистете ненужното и безсмислените мнения (ако има такива, че нямам нерви да преглеждам и оценявам кое какво е), просто изтрийте това, което не е "по предназначение" (включително и това мое мнение).

Благодаря предварително! :thu:
Отговори

qsencho снимка qsencho 23 януари 2013 - 12:52

супер тема момчета поздрави!! само да попитам нещо ако свалим цялото тяло при смяната на патрона ... и прецакаме това уплатнение черното .... ко правим ????? :)))))
Отговори

titan22 снимка titan22 23 януари 2013 - 13:05

Или търсиш ново със същия размер,или по стария метод-купуваш клингирит от най-тънкия и си правиш сам гарнитура.
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 23 януари 2013 - 18:39

 titan22, на 23 януари 2013 - 13:05, каза:

Или търсиш ново със същия размер,или по стария метод-купуваш клингирит от най-тънкия и си правиш сам гарнитура.

става и с червения силикон и без гарнитура,доскоро бях така,изпитано е.Моя термостат който наскоро смених е 92-107,на 92 отваря и на 96-97 горе долу включва перката
Мнението беше редактирано от Astra1816V: 23 януари 2013 - 18:41
Отговори

titan22 снимка titan22 23 януари 2013 - 23:24

Става и с тези поп-фолк изпълнения-силиконите,ама аз затова съм писал за по-стария и още по-изпитан метод преди да се появят тези силиконови изпълнения.Въпроса е кой какво предпочита.
Отговори

qsencho снимка qsencho 24 януари 2013 - 08:21

 titan22, на 23 януари 2013 - 13:05, каза:

Или търсиш ново със същия размер,или по стария метод-купуваш клингирит от най-тънкия и си правиш сам гарнитура.



колега казващ " КЛИНГИРИТ" ... това предлолагам е някакъв вид гума подходяща за високи температури ?? :))) от каде, всмисъл от какво място мога да го търся това нещо ? :))) мерси мн за отговора ... за колегата с червения силикон също съм съгласен ама ме е страх да не изхвърли водите някаде ако карам с висока скорост :)))))
Отговори

titan22 снимка titan22 24 януари 2013 - 09:59

Клингирит-а е вид пресована хартия,не е гума, която би трябвало да я има по магазините за автоаксесоари или авточасти,Поразпитай и по сервизите.
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 24 януари 2013 - 10:24

За водна помпа за предпочитане е да си изрежеш гарнитура от картон - капак от кутия за обувки е най предпочитания, но да е от стария материал кутията, не от тези китайските кутии.
Клингирита е по твърд като материал, също може да се използва но трябва да има идеална равнина, без кривини и огъвания. Там където се затягат болтовете винаги ушите не лягат в една повърхност от остналата част от детайла. Затова се предпочита картона, който попива тези неравности.
Клингиритът, е листов материал изработен от синтетични влакна и каучук, подходящи за употреба при пара, вода, въздух и неагресивни среди, неутрални и минерални газове, солни разтвори, течен и газообразен амоняк, спирт, леки и тежки нефтопродукти.
Продава се в железарските магазини на листове. Има го и в големи строителни вериги. Цената е около 10 лв./кв.м.
Мнението беше редактирано от kibo_tom3111: 24 януари 2013 - 10:26
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 24 януари 2013 - 11:50

Като се замисля, тогава оставих старата си гарнитура, защото беше цяла. Но ако се наложи да правя гарнитура някога, или ще потърся наистина тънък клингирит, или някаква по-тънка гума..
Отговори

Ecotec_user снимка Ecotec_user 24 януари 2013 - 13:30

Наскоро смених и аз само патрона без цялото тяло,става въпрос за Х18ХЕ,купих си само уплътнение за 3лв от магазин за авточасти.Така че се намират само гумички и без това един път се сменя,не всеки месец.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 24 януари 2013 - 14:12

 Ecotec_user, на 24 януари 2013 - 13:30, каза:



-Зависи какъв е термостата. Ако е като на моята (примерно) - ходи намери такава гумичка! :mhihi:

Прикачен файл  auto-part-auto-thermostat-for-opel.jpg (12,91K)
Брой изтегляния: 1
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 24 януари 2013 - 17:47

 DALGONSKi, на 24 януари 2013 - 14:12, каза:

-Зависи какъв е термостата. Ако е като на моята (примерно) - ходи намери такава гумичка! :mhihi:

Публикувано изображение



Здравей колега значи и аз смених 2 чисто нови термостата като този с тялото Wahler и при двата нямаше никакъв резултат температурата си падаше почти до край явно проблема е между патрона и тялото-желязо в желязо няма как да спре антифриза който го е измислил този термостат е голям кавал а и си е 90 лева .Та от там си минава антифриза това го пробвах преди да ги сложа и двата нови термостата но ако се измисли някакво уплътнение да се сложи на патрона който опира в тялото тогава може би ще има ефект но не знам къде може да има такива уплътнения .
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg