Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Импулсен датчик-ц16нз

Silencer снимка Silencer 28 ноември 2013 - 19:14

Привет на всички.
Моят въпрос сменя ли се импулсният датчик на ц16нз,тъй като в моето делко има ето този датчик:
снимка

При мен единият кабел се беше скъсал,но помощта на електротехник неща са ок и вече паля.
Но има друг проблем-при свалена дистр.капачка,въпросният датчик се движи.Доколкото знам този елемент не трябва да се движи(при мен има амплитуда около 0.5 см),на друга Вектра която беше за продан,нямаше и милиметър движение.

Според майстори този луфт дава като симптом повдигане на стрелката на оборотомера докато колата пали(но съвсем леко повдигане на стрелката на оборотомера(с 2-4мм).И при мен това го има-при палене стрелката на оборотомера трепти(както казах с милиметри),а преди докато палех не трепваше стрелката на оборотомера.

И така как сменя този импулсен датчик-като отвъртя 3те болта(така пробвах и разглобих половина т.е. нищо или чрез някакво избиване ???
Моля за съвет.

Ето снимка на делкото(същото като снимката):
снимка
Мнението беше редактирано от Silencer: 28 ноември 2013 - 19:15
Отговори

kalin09 снимка kalin09 28 ноември 2013 - 19:40

Залепи го-от него и аванса мърда.
Отговори

Silencer снимка Silencer 28 ноември 2013 - 19:57

 kalin09, на 28 ноември 2013 - 19:40, каза:

Залепи го-от него и аванса мърда.

а,смяна?ще счупа нещо ли?
Отговори

kalin09 снимка kalin09 28 ноември 2013 - 20:25

Искаш да го смениш ли?
Трудно е за човек на "вие" с техниката. Сваля се делкото,избива се щифт и излиза оста която държи палеца.
Отговори

Silencer снимка Silencer 29 ноември 2013 - 10:39

С какво да го лепна най-добре?
Силикон или друго,за заварка или нещо да да подпъхна за да не се движи?Или не е удачно?
Отговори

Коцето снимка Коцето 29 ноември 2013 - 12:18

Можеш да го залепиш например с лепило Sun Fix, то двукомпонентно и става като пластелин, правил съм го с такова и няма проблем, може и със силикон но да не е обикновен а за по-висока температура (поне 120 градуса). В никакъв случай не трябва да мърда този датчик.
Отговори

TUNVAN снимка TUNVAN 20 декември 2013 - 11:54

Здравейте, колеги. След като прочетох темата за този импулсен датчик разбрах, че може би и аз имам проблем с него. Та тези дни реших да го отворя да видя за какво става на въпрос и резултата беше на лице - въртеше си се необезпокояван от нищо. След оглед не ми хареса идеята на място да го наклепа с нещо и реших да го сваля и огледам хубаво. Ето и малко снимки:
Така изглежда сваленото делко :20ashley_results:
Публикувано изображение
След избиване на крепящия щифт, излиза оста с палеца.
Публикувано изображение
Сваления вече импулсен датчик. Освен датчика около оста на делкото, соленоида (намотката) вътре в него също се въртеше около оста си, затова разглобих датчика и залепих соленоида за корпуса на датчика с термоустойчив силикон. На мястото на червения пръстен на снимката:
Публикувано изображение
На корпуса на датчика от долната му страна има краче (което забравих да снимам :sad: ), което влиза в отвора ограден на снимката и така се предотвратява въртенето му. Оригиналното уплътнение там обаче при мен въобще го нямаше. Изрязах със замба с подходящ размер пръстен от дебела гума (8 мм.) така че да влезе плътно в отвора и да уплътни луфта. Получи се много стегнато и мисля по-добрия вариант от лепила и т.н.
Публикувано изображение
След всички тези процедури, сглобих всичко и за сега колата няма проблеми - времето ще покаже. Живо се надявам и да съм си решил до голяма степен проблема с оборотите на празен ход, защото вече залуднах с това, но това е друга тема.

Поздрави И.Минков
Отговори

stealam снимка stealam 18 януари 2014 - 16:17

колеги някой мерил ли е съпротивлението между двата извода на този датчик ? Кадятката не пожела да за пали като малко преди това работеше на 3 цилиндъра и като отворих делкото двата магнита на датчика (външния и въртящия) бяха хванали доста ръжда и си помислих че от това не може да запали.За да ги почистя свалих цялото делко да не се мъча намясто но тъй като имам все още съмнения се чудя как да го проверя дали е наред. Ако някой знае как се проверява и комутатора ще съм мнооого благодарен. Искам да направя ревизия преди да го боцна пак в колата. При мен луфтове няма но изолацията на жиците е .... изгоряла-втечнила и мисля да ги подменям и тях.благодаря предварително на отзовалите се
Мнението беше редактирано от stealam: 18 януари 2014 - 16:19
Отговори

kalin09 снимка kalin09 18 януари 2014 - 19:01

На здрав датчик съм мерил 760-790 ома.
Отговори

stealam снимка stealam 18 януари 2014 - 21:04

благодаря колега. макар и с китайски мултицет да меря трябваше да имам някво съпротивление а то сега е 3-4 ома.Днес си мислех че това трябва да е една медна тел навита на бубинка за да улавя магнитната идукция и вероятно не трябва да има почти никъкво съпротивление но явно съм грешал. Ще се сменя :) май само 2-те жички на този бубинка не са със скапана изолация което ме навежда на мисълта че и преди е сменяна.Нещо шплента отзад не иска да излезне да не би да му трябва малко по груба сила с чука ?
Кабелите мога ли да ги подменя с медни ? Струват ми се по различни -белички са жилата вътре . Да не са някви по спецялни?
http://prntscr.com/2kgtn8 това ограденото с червено малко ме озадачава ? Съпротивлението на намотката ли е ?
Мнението беше редактирано от stealam: 18 януари 2014 - 21:38
Отговори

kalin09 снимка kalin09 18 януари 2014 - 21:53

Това и мен ме озадачава.
Изчакаи да се включи още някои. А по щифта бои си трябва,но с точния дорник.
Отговори

CH_M снимка CH_M 18 януари 2014 - 22:55

Мисля че е грешка съпротивлението от линка, имах Вектра А и съм брал ядове и с комутатори ментета и бобинката съм сменял , по спомен и аз мерих новата преди да я монтирам и беше около 750-780 ома.А старата беше прекъснала, лятото беше, от жегата се беше раздула и като съм опитал да завъртя и паля най вътрешния слой намотки беше залепнал за привода ...едвам я отделих.
И да добавя, кабелите сменяй с нови, на ръба на корпуса на делкото където е една пластмасова изолация и се разлага с времето - там уплътних с топлоустойчив силикон.Положих новите кабели, разпределени по отвора равномерно и напълних със силикон .... така и я продадох след време и не бяха мръднали.
Отговори

stealam снимка stealam 19 януари 2014 - 18:17

И така да обобщя колата работи перфектно малко по добре от преди. Преди да имам проблем със запалването понякога претрисаше на празен ход когато си искаше.Последно преди да умре работеше брутално на 3 цилиндъра и като я спрях пред блока проверих свещите - 123 цилиндър идеални а на 4-ти мазна нагоряла все едно съм остъргал картера с нея. Имах някви стари които сменях преди 2-3 години и взех една добре изглеждаща и я боцнах на 4-ти за пробата но тогава скапах акумyлатора и почнах да ровя делкото. Видях че магнитите на индукционната бобина са хванали доста ръжда и за да не се мъча да ги почиствам на място свалих цялото делко като преди това си белязах всичко.Почистих ги добре не опират никъде връхчетата.Самата бобинка няма луфт спрямо оста а и самата ос има колкото да може да се върти през "втулката".Съпротивлението на индукционата бобина го мерих с китайски мултицет и ми показа около 4 ома а като го замерих на напрежение и развъртях оста на ръка имаше някви сигнали.Пише се, че съпротивлението е 700-900 ома но при мен не беше така може и да е заради китайския мултицет. Палеца в средата беше хванал малко нагар и може би не е контактувала добре с кокса- зачистих го, зачистих и челото дето се контактува с капачката както и самата капачка (сменена пред 5 месеца заради съмнения че от нея претриса). Кабелчетата в делкото и на буксата от делкото(четворката)беше им се скапала изолацията и тук там имаше оголено реших да ги подменя с нови но не намерих същите обувки и не успях да измъкна краищата от буксата затова оголените места ги лекувах с термошлаух през буксичките по 1-2 слоя а единия дето е към кондезатора и високоволтовата бобина срязах на 2 оправих с шлаух след това запоих и изолирах.Не съм сигурен дали ще издържи този термо шлаух ама бях с презумцията да го разглобявам пак като не проработи.Всички крачета и обувки зачистих с фина шкурка и ацетон (нямах контактен спрей) и ги надянах добре.Ааа развих и комутатора за да оперирам по лесно с кабелите.После при сглобяването го намазах с термо паста такава за компютри намерих в едно сервизче 4 лв- има няма 2 грама(бяла и лепкава). Пластмасата дето крепят кабелите на излизане от делкото се беше полуразпаднала разтопила разградила незнам и аз как да го кажа но останалото от нея изчистих и като наредих кабелите намацах с червен силикон за гарнитури.Гумения О-пръстен които е между делкото и главата го смених - купих от магазин за авточасти 2 бр за 1 лев. Стария беше с правоъгълено сечение не с кръгло.Проверих за грешки по метода на кламера и ми отчете 13 и 44 но бяха предполагаеми защото ламбда сондата ми е счупена на 2 и виси, но това ме наведе на мисълта че компа не е думнал или поне тотално не е. Събрах колицата и с кабели от друга кола пробвах да запаля. Ура - запали доста трудно и работи на 3 цилиндъра но пърпори.Извадих кабела на 4-ти цилиндър - бие ток но промяна в работата на двг няма. Свалих свеща не е работила , "мокра" е. Взех друга от старите сложих я и О чудо!!! работи перфектно. Една отмъстителна обиколка на квартала и една за ослушване за старите симптоми - работи си перфектно и топла и студена и на светофарите мърка. Гасих палих екстра е , утре студена ще видя пак как е. Тия дни купувам нови свещи че тия нжк нещо ме изнервиха макар че на 123 цилиндър бяха перфектни с един бялобежав много тънък "котлен камък". Надявам се на някой бъда полезен с тоя дълъг пост и пак благодаря на отзовалите се.Май просто съм си карък да сменя изгоряла свещ с др изгоряла.Ако се появи отново проблема ще пиша пак.
ПП комутатора е ГМ и предполагам е оригиналният от 88-ма година но бобинката е сменяна май
Отговори

Silencer снимка Silencer 19 януари 2014 - 19:27

Накратко-не е нужно да сваляш остта за да оправиш имп.датчик.Залепи го с течен метал-има вид на пластелин,на кой в средата е другата съставка.
Като смесиш двете части става като камък.Аз залепих моя.

Проблема с тресенето на колата по мои наблюдения не е от имп.датчик.
Вероятни причини-среден електрод на дистрибуторна капачка.Когата графита на дист.кап. е на финалната права,колата работи зле.

Кабели на свещи-ако заминали,почва и комутатора да се съсипва.(Не мисля че при теб е така)

Самите свещи-препоръчвам едноелектродни,които се монтират с ключ 22мм(21мм и нещо).Но не и 16мм.
Марка по избор-за мен френски на Equem(екуем),но може и др.

Оригиналният комутатор едва ли е оцелял от 88 год,най-вероятно е бил сменен пак с оригинален,но с по-нов(на него има оранжево петно и надпис ГМ).

Комутатор и бобина изключвам-няма да палиш,компютър също не е.
Инсталацията си виж,тъй като мойта е снаждана много и се губят токове.
Отговори

ГостN3M3s1s_* 18 февруари 2015 - 22:41

Здравейте,


След прочитане на много статии и стигнах до извода, че и аз имам счупен привод или датчик... до колкото разбрах и двете се продават в комплект. Колата ми е Опел Кадет Е 1.6и моноинджекция 75 конски сили, чипосана (това е шега).. та както си карах и изведнъж ми изгасна, реших, че няма бензин, но имаше бензин, заредих газ, заредих бензин и нито на едното, нито на другото пали... проверих с един мултицет дали в бобината има съпротивление като един края допрях до изход, другият край на масата (по ламарините) и ми показа, че има съпротивление ... отделно ако беше изгоряла бобината би трябвало ту първо да ми прави проблеми с оборотите и чак тогава да изгасне напълно... и съм на 90% сигурен, че е въпросният привод+датчик.
ТаНякой може ли да ми каже как сваляте делкото?

П.П. Предварително се извинявам, ако не съм се изразявал добре, или не съм написал нещо правилно, но до преди да ми се случи бях крайно невеж на тази тема и уж горе долу се образовах с идеята да си оправя колата сам, тъкмо да научя нещо ново.

Поздрари
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg