Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Силов тунинг на C16NZ

Prilo снимка Prilo 19 март 2009 - 10:30

Само дето 16 винтиловият има и двойно повече винтили, които няма как да си добавиш. Диша много по-лесно. И портовете му не са толкоз спънати като на моното. Има и други работи.

За мен, най-лесният чувствителен upgrade на тази машинка е да и прехвърлиш всмукатели и електроника от пълноинжекторната такава. И пак ще биеш 16 винтиловият :icon_razz2:
Мнението беше редактирано от Prilo: 19 март 2009 - 10:30
Отговори

Kondo снимка Kondo 19 март 2009 - 11:40

 Prilo, на 19 Mar 2009, 10:30 AM, каза:

Само дето 16 винтиловият има и двойно повече винтили, които няма как да си добавиш. Диша много по-лесно. И портовете му не са толкоз спънати като на моното. Има и други работи.

За мен, най-лесният чувствителен upgrade на тази машинка е да и прехвърлиш всмукатели и електроника от пълноинжекторната такава. И пак ще биеш 16 винтиловият :icon_razz2:

Това ми е целта.Не виждам смисъл да инвестирам в по-нов дръгел след като изпитания боец се е доказал.След затапването на ЕГР-а и чувствителното подобрение във вървежа което съм сигурен,че ще се подобри и с чипа това по-горе е следващата стъпка.И без това съм сменил амортисьори и пружини и секви консумативи.Освен това си е едно да се купят чистак нови бутала отколкото да се зима "нов" двигател на неясно колко к километри и още по неясно състояние.Па нека си говорят,че тоя двигател не ставал за тунинг -той щом издържа над 500к явно има резерв и е необятно поле за творчески ентусиазъм и кеф които с пари просто не множе да се купят.
Отговори

Оги снимка Оги 19 март 2009 - 13:10

 Kondo, на 19 Mar 2009, 11:40 AM, каза:

...


Ae през цялото време за C16NZ-то на Кадета ти ли говорим е? Аз много се обърквам .. какъв ЕГР?
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 19 март 2009 - 14:09

 Prilo, на 19 Mar 2009, 10:30 AM, каза:

Само дето 16 винтиловият има и двойно повече винтили, които няма как да си добавиш. Диша много по-лесно. И портовете му не са толкоз спънати като на моното. Има и други работи.

Ама той хем C16NZ кара, хем иска да е на коне като 16 клапанов... :icon_razz2:

И с тая малка разлика, че 16 клапановият е леко по-модерен и леко разработван с Лотус и леко го правят по... бая коне ;) Има всмукатели Mantzel, Irmscher - кви ли не! А C16NZ май не съм виждал сериозно направен :mhihi: Може пък да има потенциал и никой до сега да не знае :mhihi: Момчето беше писал, че 250лв са много за чип... кво говориме за тунинг?

 Оги, на 19 Mar 2009, 01:10 PM, каза:

Ae през цялото време за C16NZ-то на Кадета ти ли говорим е? Аз много се обърквам .. какъв ЕГР?

Оги бе, той сигурно е сложил ЕГР и после го е затапил :) Аз викам направо да му сложи вал от 16 клапанов - избира един от двата и го мята направо :flag: :icon_wink2:
Отговори

Kondo снимка Kondo 19 март 2009 - 15:42

Що твойта кочина да не би да има шанс срещу ферари,а?Или срещу вейрон? :icon_wink2:

Колега почивай двадесетина дни да осмислиш спама и да охладиш страстите :icon_razz2:
Мнението беше редактирано от Добрин: 19 март 2009 - 15:46
Отговори

kirenski снимка kirenski 19 март 2009 - 15:47

[quote name='Kondo' post='559738' date='19 Mar 2009, 03:42 PM']Що твойта кочина да не би да има шанс срещу ферари,а?Или срещу вейрон? Големия паралия -ти ако имаше ПАРИ немаше да караш опел и да го тунинговаш -тва е тъжния но верен факт така,че нема кво ми се присмиваш и да се тресеш от комплекси quote]


:icon_razz2: :mhihi: :mhihi:
:icon_wink2:
Мнението беше редактирано от kirenski: 19 март 2009 - 15:48
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 19 март 2009 - 16:18

А ти бягай тогава при богатите и не тунинговай! :icon_razz2:
Отговори

VanVan снимка VanVan 19 март 2009 - 16:36

Къде бил комплекса, а? :icon_razz2:

Колега, когато ти догониш на Moonlord "кочината" с твоето C16NZ...тогава думите ти не биха изглеждали жалки, както стана сега... Сори, ама не е това начина...

BTW C16NZ си има вакумно ЕГР-че...
Мнението беше редактирано от VanVan: 19 март 2009 - 16:37
Отговори

speed king снимка speed king 24 март 2009 - 10:02

 Kondo, на 19 Mar 2009, 11:40 AM, каза:

Това ми е целта.Не виждам смисъл да инвестирам в по-нов дръгел след като изпитания боец се е доказал.След затапването на ЕГР-а и чувствителното подобрение във вървежа което съм сигурен,че ще се подобри и с чипа това по-горе е следващата стъпка.И без това съм сменил амортисьори и пружини и секви консумативи.Освен това си е едно да се купят чистак нови бутала отколкото да се зима "нов" двигател на неясно колко к километри и още по неясно състояние.Па нека си говорят,че тоя двигател не ставал за тунинг -той щом издържа над 500к явно има резерв и е необятно поле за творчески ентусиазъм и кеф които с пари просто не множе да се купят.



те колегите от опит ти казват,че тоя мотор просто не става...и най-счупеното XE ще го бие.Кви бутала ще му купуваш,кво се е доказал толкова незнам,ма няма нито един такъв мотор направен да върви-това нищо ли не ти говори!?
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 24 май 2009 - 12:20

Колеги Ц16НЗ е нежен мотор, няма смисъл да го мъчите, няма да издържи много, иначе най-хубавото за този мотор е да се смени изпускателния колектор като казват доста колеги и да се преработи в Е16НЗ без сонда, повече няма кво да се пипап по него, аз мисля като ми остане време точно това да направя и без това цялата ми генерация е за изхвърляне вече, а за преработката от Ц в Е16НЗ бях пуснал темичка, който иска нека да чете там, а може и да ме питате каквото не ви е ясно, направил съм няколко вече, но както винаги нямам време за своята.
Отговори

Slavik снимка Slavik 13 юни 2009 - 22:38

 Shmortz, на 24 May 2009, 01:20 PM, каза:

Колеги Ц16НЗ е нежен мотор, няма смисъл да го мъчите, няма да издържи много, иначе най-хубавото за този мотор е да се смени изпускателния колектор като казват доста колеги и да се преработи в Е16НЗ без сонда, повече няма кво да се пипап по него, аз мисля като ми остане време точно това да направя и без това цялата ми генерация е за изхвърляне вече, а за преработката от Ц в Е16НЗ бях пуснал темичка, който иска нека да чете там, а може и да ме питате каквото не ви е ясно, направил съм няколко вече, но както винаги нямам време за своята.


Колега не искам да ангажирам никой с моето мнение само казвам че с C16NZ двигател спокойно стигам 190-200 на магистрала на газ( на бензин ще трябва да се пипа в компа)Колата все пак е 950 кг...и е доста пъргава!.Не съм правил нищо освен- масла с добавки ,центровка и настройка на запалването,свещи NGK,махнат катализатор и доработки по изпускателната система.Разходът на газ е 6,9 измерен при ср.скорост110-120км/ч на 250км извънградско....За останалото колегите са прави няма смисъл да се инвестират излишни пари тук....ето това е . :clap: ...http://www.youtube.com/watch?v=Cea4tjReoE8 И смешка - :clap: http://www.youtube.c...h?v=L-XxqkBA3us :first:
Мнението беше редактирано от Slavik: 13 юни 2009 - 22:50
Отговори

imitev снимка imitev 14 юни 2009 - 07:42

 Slavik, на 13 Jun 2009, 11:38 PM, каза:

Колега не искам да ангажирам никой с моето мнение само казвам че с C16NZ двигател спокойно стигам 190-200 на магистрала на газ( на бензин ще трябва да се пипа в компа)Колата все пак е 950 кг...и е доста пъргава!.Не съм правил нищо освен- масла с добавки ,центровка и настройка на запалването,свещи NGK,махнат катализатор и доработки по изпускателната система.Разходът на газ е 6,9 измерен при ср.скорост110-120км/ч на 250км извънградско....За останалото колегите са прави няма смисъл да се инвестират излишни пари тук....ето това е . :clap: ...http://www.youtube.com/watch?v=Cea4tjReoE8 И смешка - :clap: http://www.youtube.c...h?v=L-XxqkBA3us :first:


Колега не знам как вдигаш 200 км по магистралата, след като производителя казва че не може да вдигнеш повече от 170 км/ч.

Километража ти лъже около 10% и при показание 200 км/ч си с не повече от 180. Вземете се ограмотете малко за връзката между мощността и скоростта.

С16НЗ е нежен двигател - като го караш във високи обороти троши бутала и сегменти.
Отговори

Slavik снимка Slavik 14 юни 2009 - 14:56

 imitev, на 14 Jun 2009, 08:42 AM, каза:

Колега не знам как вдигаш 200 км по магистралата, след като производителя казва че не може да вдигнеш повече от 170 км/ч.

Километража ти лъже около 10% и при показание 200 км/ч си с не повече от 180. Вземете се ограмотете малко за връзката между мощността и скоростта.

С16НЗ е нежен двигател - като го караш във високи обороти троши бутала и сегменти.


Колега ако прочетеш внимателно какво съм написал ще разбереш ,че колата работи на газ- заводските ограничения и каталожните дани за този двигател са 175 км/ч когато работио на бензин и всичко е в перфектно! А в случая на газ (не е газов инжекцион!!!)компа не може да ми ограничи притока на гориво ! А ако не е таина ти как разбираш колко километра си вдигнал със 1.приблизителни изчисления-10% ,2.самозасичаш се с радар или 3. гледаш километража?
Знам ,че той е измервателен прибор и има клас на точност, подлежи на калибровка.... :clap: Но никой катаджия няма да ти намали с 10 процента превишената скорост колкото и да го убеждаваш в това.
А за буталата и сегментите сигурно си прав ще го имам в предвид! А оборотите са 4500-4800 !!!Аз все паки не карам с такива скороости винаги! Та това е накратко!!!
Мнението беше редактирано от Slavik: 14 юни 2009 - 14:58
Отговори

RaCeR_BoY снимка RaCeR_BoY 14 юни 2009 - 21:51

И моя мотор е ц16нз и карам почти всеки ден в високи обороти. Е не на всеки светофар да вкарвам в прекъсвач колата, но от както я имам вектрата а това са вече 3 години за сега не ми е строшила буталата или сегментите :clap:
Отговори

fanatic снимка fanatic 14 юни 2009 - 23:44

Предизвиквам C16NZ във всякакви купета....
Отговори

Prilo снимка Prilo 15 юни 2009 - 07:22

 imitev, на 14 Jun 2009, 08:42 AM, каза:

Километража ти лъже около 10% ........

Ето какво съм засякъл с 2 различни GPS-а, на три Опела - Кадет C16NZ; Vectra C18NZ & Calibra C20XE.

По километраж -> По GPS
60 km/h -> 52 km/h
120 km/h -> 105 km/h
160 km/h -> 143 km/h
180 km/h -> 160 km/h

Всички отклонения бяха едни и същи и на трите коли!
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 15 юни 2009 - 07:26

На моята Вектра С18NZ

Километраж/ГПС

60 км/ч - 55 км/ч
100 км/ч - 90 км/ч
120 км/ч - 108 км/ч
140 км/ч - 125 км/ч
160 км/ч - 143 км/ч
180 км/ч - 160 км/ч
190 км/ч - 170 км/ч
Отговори

Shades снимка Shades 15 юни 2009 - 13:18

Тъй като това стана новата СПАМ тема и така и така ще заминава да се включа и аз. Преди 3 години карах единственото в България C16NZ, което не върви и не изяжда по-мощни коли от него. Иначе беше симпатично моторче - в града се справяше добре и имаше приличен разход, а и с обикновена газова ставаше работата. Извън града обаче беше ПЪЛЕН ДРОБ - тромав, никаква максимална скорост. Не стига, че дълго време живях с идеята, че е градска бегачка ами и в града взеха да ме пукат по светофарите, когато някой ми обръщаше внимание, че се напъвам. Моторът иначе здрав, взех да правя по 40К на години и се почна цирка - комутатори, бобини, кабели, капачки, палци и т.н. Тъкмо стана работата и реши, че е време да кривне и клапан и ... дотам беше нашата любов. Време беше да пенсионирам "бегачката".

Не ме разбирайте погрешно, това е един много приятен и сравнително икономичен мотор за градско каране. Но филмите по-горе в темата са абсурдни и ненужни. Карайте си колите и им се радвайте. За силов тунинг има мотори, които позволяват това, без да ги мислиш дали ще грохнат ако се разходиш до морето.

Следващата тема трябва да е "турбо на C16NZ" :clap:
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 15 юни 2009 - 16:28

И аз съм с този двигател в купе на Вектра-не е от най-пъргавите двигатели,но си има някаква динамика дори в това купе,само че за това трябва да се държи в обороти.Аз нямам такива наблюдения,че оборотите го плашат дори напротив 2-3 пъти съм го вкарвал и до 8к.В началото и аз си го мислих за градски хулиган ама истината е доста далече-на магистралата със 110км/ч при изряден индивид дава около 6л/100км бензин разход,което мисля,че е прекрасно.Естествено ако се насъпи и разхода скача и то драстичнона градско ми е стигал и до 15-16 зимата.Предполагам,че в купето на кадет или на астра върви в пъти повече този двигател,но качен във вектра става да се дърпаш с малолитрашки г/д със същите коне или големите коли с дизелов агрегат до към 100коня много зависи от колата,но повечето не са проблем.
Отговори

manolov снимка manolov 16 юни 2009 - 11:50

 fanatic, на 15 Jun 2009, 12:44 AM, каза:

Предизвиквам C16NZ във всякакви купета....


Много си далеч, иначе последния тунингар много се надъхва и после с 2 коли отзад , като астрата е с оригиналната генерация с КАТАЛИЗАТОР.Ако дойда на националната се приготви за падаш :clap:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg