Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Софтуер, pъководства, книги и линкове за Опел

Странно мърдане на скоростният лост при движение

vstoisov снимка vstoisov 04 април 2018 - 10:22

Здравейте,
Искам да ми дадете съвет тъй като имам лош опит с официалните дистрибутори на автомобили.
Имам Astra J 1.6 Turbo 2010 която има странно помръдване на скоростният лост при движение. Отидох в официален диструбутор на Опел и от там ми казаха че е често срещан проблем на тези автомобили и правят често такъв проблем.
Обясниха ми че трябва да се демонтира цялата скоростна кутия и да се сменят някакви лагери вътре които са изядени и правят луфт или нещо такова и ремонта би бил между 1500 и 2000лв.
Дали някой е имал този проблем и дали наистина това е така или просто искат да ми вземат парите?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 04 април 2018 - 10:25

Ако приемем че диагнозата е вярна, ремонта със сигурност не струва толкова във външен сервиз. Намери кадърен майстор да ти го нарправи.
Отговори

vstoisov снимка vstoisov 04 април 2018 - 10:29

 Ne6to Smisleno, на 04 април 2018 - 10:25, каза:

Ако приемем че диагнозата е вярна, ремонта със сигурност не струва толкова във външен сервиз. Намери кадърен майстор да ти го нарправи.


Препоръчайте такъв в София
Отговори

sathv снимка sathv 04 април 2018 - 11:10

Те кадърните майстори в София се прескачат по пътищата. Отделно кадърните майстори работят евтино, щото са самаряни. Нищо, че са инвестирали една камара пари в техника и обучения. Не, че съм на страната на официалните сервизи, ама в много случаи визирайки ремонта на новите коли те са единственото решение. Отделно за ремонта получаваш гаранция и един куп документи, като фактура, протокол и т.н които може да ползваш за да си защитиш правата дори и по съдебен ред. Иначе риска да глътнеш водица в гаража на бай Семо е голям.
Отговори

ufer снимка ufer 04 април 2018 - 11:31

Все пак на коя скорост става това и дали се влияе, когато подаваш или отнемаш газта?
Отговори

vstoisov снимка vstoisov 04 април 2018 - 12:41

Когато дам или отнема от газта
Отговори

tihii снимка tihii 04 април 2018 - 12:53

Провери си тампоните на двигателя и скоростната кутия.Ако някой от тях е скъсан или разхлабен ще се движи лоста при подаване или отнемане на газта.
Отговори

ceko снимка ceko 04 април 2018 - 15:43

Тампон от мен
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 04 април 2018 - 16:26

Ако са лагери - ще ръмжи или вие, погледнете тампоните на двигател и скоростна кутия.
Отговори

vstoisov снимка vstoisov 04 април 2018 - 21:18

Мерси момчета, дано е тампон :) Ще проверя!
Отговори

ufer снимка ufer 05 април 2018 - 07:26

Подобна болест има при много скоростни кутии на Тойота. Най-слабото място е 5-та скорост. Когато се износят зъбно колело, муфа, лагерче, синхронизатор и т.н. при подаване или отнемане на газ лостът се движи напред-назад. Това е само началната фаза, следващата е - изключване от скорост. Аз имах такъв проблем само с 5-та и миналото лято смених абсолютно всички нейни елементи. Сега вече е наред... Възможно е и при теб да е същото, но не смея да го твърдя!
Отговори

vankis снимка vankis 05 април 2018 - 09:53

Здрасти,

силно ме съмнява да е от тампони на двигател и скорости, все пак е астра j тоест сравнително нова и не би трявало да са заминали тампоните.

Ако може да дадеш код на скоростната кутия може да потърсим в чужди форуми повече информация. (С ВИН-декодер може да видиш най-лесно какъв е кода).
Отговори

vstoisov снимка vstoisov 05 април 2018 - 22:29

 vankis, на 05 април 2018 - 09:53, каза:

Здрасти,

силно ме съмнява да е от тампони на двигател и скорости, все пак е астра j тоест сравнително нова и не би трявало да са заминали тампоните.

Ако може да дадеш код на скоростната кутия може да потърсим в чужди форуми повече информация. (С ВИН-декодер може да видиш най-лесно какъв е кода).


Дай линк
Отговори

ceko снимка ceko 06 април 2018 - 06:28

http://ukcar.reviews...oblems-recalls/

Чети някъде по средата,там е описан пробем с кутиите м32 има и клип
Отговори

Hindalov снимка Hindalov 15 януари 2023 - 22:50

 vstoisov, на 04 април 2018 - 10:22, каза:

Здравейте,
Искам да ми дадете съвет тъй като имам лош опит с официалните дистрибутори на автомобили.
Имам Astra J 1.6 Turbo 2010 която има странно помръдване на скоростният лост при движение. Отидох в официален диструбутор на Опел и от там ми казаха че е често срещан проблем на тези автомобили и правят често такъв проблем.
Обясниха ми че трябва да се демонтира цялата скоростна кутия и да се сменят някакви лагери вътре които са изядени и правят луфт или нещо такова и ремонта би бил между 1500 и 2000лв.
Дали някой е имал този проблем и дали наистина това е така или просто искат да ми вземат парите?


Здравей колега стигна ли до някакво решение ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg