Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Софтуер, pъководства, книги и линкове за Опел

Как да си направим самодиагностика...

Тази тема е заключена

Agenta_rz снимка Agenta_rz 01 юли 2006 - 08:58

Как да направя диагностика на Corsa B, 97г.?
Куплунга ми е 16 пинов.

http://snimka.bg/alb...?album_id=46400

Не става с 5 и 6, защото на 6 го няма пинчето.
Отговори

tena снимка tena 07 юли 2006 - 14:22

Agenta_rz, на Jul 7 2006, 12:31 PM, каза:

Явно никой не знае как става номера.
 



Колега, моделите без пин на 6 краче от 16 пинов диагностичен куплунг не се диагностицират по мигащ код на лампата. За тях е необходимо използването на специално диагностично оборудване (разбирай ТЕХ). Това беше почти дословен превод от Аутодата. Между другото при 16 пинов куплунг за диагностика по мигащ код се замасява 6 пин, а не се свързват 5 и 6. Успех!


Лека и безаварийна!!!
Отговори

VectraB снимка VectraB 07 юли 2006 - 14:38

tena, на Jul 7 2006, 03:22 PM, каза:

........ Между другото при 16 пинов куплунг за диагностика по мигащ код се замасява 6 пин, а не се свързват 5 и 6. Успех!
Лека и безаварийна!!! 

Съвсем не между другото се връзва точно 5 и 6. Има поне 4-ма свидетели на OMV-то, които видяха как се връзват 5 и 6 и диагностиката работи на Vectra B !
На Аутодата не трябва да се вярва много, независимо че пише така ! Аз лично съм откривал много неверни неща там.
Не съм пробвал да замасявам 6 пин, защото ми е доста по-лесно да го закъся с 5 ти. Възможно е и чрез замасяване да става, но моя съвет е 5 и 6 накъсо !
Имам причини да го казвам, който нямам време да описвам !
Отговори

tena снимка tena 07 юли 2006 - 15:25

Цитат

Съвсем не между другото се връзва точно 5 и 6. Има поне 4-ма свидетели на OMV-то, които видяха как се връзват 5 и 6 и диагностиката работи на Vectra B !


Както винаги си прав, колега! :cen: Но да не забравяме все пак, че при теб става въпрос за Simtec 56.x, а при колегата за Motronic M1.5.5.

Лека и безаварийна!!!
Отговори

VectraB снимка VectraB 07 юли 2006 - 16:06

:cen: Аз много внимавам какво пиша за да не стане грешка ! И внимавам да не забравям някой възможни разлики, които ти изтъкваш ! :cen:
В Аутодата пише и за моя Simtec 56.5 да се закъси 6 и маса. Но аз не бих го направил, по някои съображения !
Неговия М1.5.5 изобщо няма 6-ти пин. А и в TIS-a не намерих нищо за тази корса с този мотор, освен че е с М1.5.5 и че грешките са в ОБД формат(4 символен) . Очевидно не се поддържа диагностика с лампа.
Отговори

yasmania снимка yasmania 11 юли 2006 - 19:02

Пичове, след проведена преди малко самодиагностика, след като е карана колата на метан ми показа грешки 12, 31 /които 2 коментирахме че са нормални и не са проблем/, 61 и 81. Последните пише нещо аз инжекторите, но и те не са проблем, щото не е на бензин...

Но след зануляване и работа на бензин не ми изкара нищо друго освен 12 и 31. За което се и радвам де...но целта е не да се похваля, а да питам не би ли трябвало да покаже някаква грешка с АБС-а, при условие че лампата на таблото ми свети? Или в диатностиката се вкл. само за двигателя важните му работи...
Отговори

Agenta_rz снимка Agenta_rz 12 юли 2006 - 10:09

yasmania, на Jul 11 2006, 08:02 PM, каза:

Пичове, след проведена преди малко самодиагностика, след като е карана колата на метан ми показа  грешки 12, 31 /които 2 коментирахме че са нормални и не са проблем/, 61 и 81. Последните пише нещо аз инжекторите, но и те не са проблем, щото не е на бензин...

Но след зануляване и работа на бензин не ми изкара нищо друго освен 12 и 31. За което се и радвам де...но целта е не да се похваля, а да питам не би ли трябвало да покаже някаква грешка с АБС-а, при условие че лампата на таблото ми свети? Или в диатностиката се вкл. само за двигателя важните му работи...
 


Не съм много разбиращ, ама мисля че всичко се включва в диагностиката.

Без налягането в гумите. :)
Отговори

Владо снимка Владо 12 юли 2006 - 10:12

мда , с един кламер дава и налягането в гумите :cen: :bou: :cen:

диагностиката на АБСа се прави на горните 2 крачета от конектора и се броят миганията на АБС лампата
Отговори

vvader снимка vvader 31 юли 2006 - 09:41

сутринта се пребирах към Сф и както винаги ми светна чек лампата...щом се пребрах проверих за грешки и този път ми даде 67 Air Flow Sensor(AFS), hot wire meter (air mass meter) - signal is outside normal operation parameters (out of range)
тва нещо дебитомера ли е или? а явно грешката се чисти сама...след като вчера не ми показа нищо....просто веднага след като ми светне чека тряя да я проверя..иначе на другия ден ми дава че няма грешки....
Отговори

vasko_sexy снимка vasko_sexy 03 август 2006 - 16:12

абе колеги кажете как се разсетва ЕКУ-то ,че аз сам малко бос на тая тема
става на вапрос за астра 92г 1.6 моно
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 04 август 2006 - 13:28

Откачаш акумулатора за поне 1 минута и пак го закачаш и си готов.
Отговори

Rosso_nero снимка Rosso_nero 29 август 2006 - 22:15

Куплунга за диагностика на CORSA'96 C14NZ къде се намира ?
Отговори

Иво снимка Иво 20 септември 2006 - 09:47

Колеги, помагайте за диагностиката на една тигра набор 1998. Моторът e Х14XE. От аутодата извадих инфото за диагностика, но там схемата на буксата е по-различна от тази на колата и не знам кой точно е 6ти пин за да го дам на маса. Пробвахме с този, който е най-вероятно да е 6ти и лампата мига както си иска :2angry1: и не можем да отчетем грешките. Другият проблем е, че в аутодата са дадени два варианта на инжекциона за този двигател (сега не мога да кажа точното им название), а в файла от тази тема - трети GM-Multec MPi и на всичкото отгоре кодовете за грешките са съвсем различни. Дори в аутодата са с по 4 цифри.

Някой ако може да внесе малко яснота...
Отговори

Иво снимка Иво 21 септември 2006 - 09:50

Пиновете не са номерирани, но намерих тази картинка:
Публикувано изображение


В аутодата пише да свържем 6ти пин към маса, а на картинаката - 5 и 6 един с друг. Въпросът е: 5 маса ли е? или се различават описанията?

Има ли някой който е правил диагностика на X14XE?
Отговори

VectraB снимка VectraB 21 септември 2006 - 10:27

xcalibur, на Sep 21 2006, 10:50 AM, каза:

..................
В аутодата пише да свържем 6ти пин към маса, а на картинаката - 5 и 6 един с друг.  Въпросът е: 5 маса ли е? или се различават описанията?
.........................
 

Това вече сме го обсъждали, няколко пъти ! Аз предпочитам 5-6, но и 6 маса ще стане. Поне при X20XEV и X18XE е така. На X14XE не съм го пробвал !
Имаш Лично Съобщение !
Отговори

tena снимка tena 05 октомври 2006 - 07:49

rudim, на Oct 4 2006, 06:36 PM, каза:

някой ще ми кажели на KADET 1.6I 1990 -C16NZ КАДЕ СЕ НАМИРА ТАЯ БУКСА щото немога да я намеря никаде
 



Ако Аутодата-та не лъже-на таблото с бушоните, най-долу в ляво.Успех!


Лека и безаварийна!!!
Отговори

Спас Славчев снимка Спас Славчев 05 октомври 2006 - 09:43

Буксата ако не се лъжа се намира в двигателния обсег.Като застанеш пред колата се намиря от дясната страна в горния ъгъл до бомбето на амортесьора.Измъкваш я.Като я погледнеш от страни трябва да са написани букви A B C D .. Правиш мост на А B и даваш на контакт, като не броиш първото изгазване.От там нататак си броиш кодовете.
Отговори

Спас Славчев снимка Спас Славчев 05 октомври 2006 - 11:55

ПРИЕМАМ ЗАБЕЛЕЖКАТА, КЪДЕТО СЪМ НАПИСАЛ ОБСЕГ ДА СЕ СЧИТА ОТСЕК! :) ;)
Тъйкато нещо стана и ми изчезна поста го пиша отново.За тая букса съм чел в една книга OPEL KADET на поредица АutoPoint Там буксата беше снимана в двигателния ОТСЕК.А и преди да ровя буксата на вектрата бащата на моята приятелка , (който кара Кадет 1.6и седан) ми я показа на неговата кола.Може на някой модели да е вътре при бушоните, не знам :)
Отговори

rudim снимка rudim 05 октомври 2006 - 17:11

tena на моя кадет е до бомбето но защо трябва да се вади буксата видя ми се че е дублирано отгорната страна - ада пускам ли парното или не казаха ми че трябвало да се натовари системата
Отговори

rudim снимка rudim 05 октомври 2006 - 18:13

SupraTRD, на Oct 5 2006, 06:05 PM, каза:

Това няма нищо общо с диагностиката!Грешките са записани в паметта на компютъра по време на път и дори да е отсранен проблема при диагностика си излизат.Така , че дали е натоварена системата или не нищо няма да промени!Виж кой код дава и след това го нулирай като отвиеш за около мин. плюсовата клема на акомулатора.По принцип става и за 10 сек. по книга , но предполагам нямаш спешна работа ;).Това е.После ако нямаш таблица за кодовете пиши и ще ти кажа каква е грешката!

Лека и безаварийна!  :devil-smiley-019:
 


само така ли се нулира компа -казаха ми че има и друг начин някоя от буксите се замасявала opel kadet 1.6i c16nz mono ing.1990
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg