Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Лек теч на масло от долен семеринг на коляновия вал

SteveBif снимка SteveBif 06 февруари 2008 - 21:06

Здравейте колеги, имам следния проблем:
Колата ми е Вектра Б, 98ма год. 1.6 16V.
Понеже от доста време си знам, че задното гърне ми е за смяна, днес реших да отида до един приятел който има канал в гаража, а и уж поразбира от коли, да огледам и тръбите и другите гърнета и каквото има да го сменям вече, а и да поогледаме какво е положението отдолу и като гледахме, този моя човек каза, че вижда леко омасляване отдолу и отстрани на двигателя и реши да свали капака на ангренажния ремък за да огледа какво е положението там и каза че съм имал лек теч от долния семеринг, на коляновия вал. Каза, че щом като колата седи на место и след като тръгна под нея не е капало масло, няма страшно, мога да карам, но да си имам едно на ум и че е хубаво да го сменя, защото ако теча се увеличи ще започне да хвърля върху ремъка и да го омаслява, а това не било добре.
Дайте съвет какво да правя.....да го сменям ли веднага, или да карам докато не видя че почне да оставя следи от масло под колата и тогава да сменям, защото.....не че му нямам доверие на моя човек, ама все пак не е кой знае какъв майстор или разбирач, просто любител е. Очаквам мнения, и благодаря предварително :bravoo:
Отговори

nicky снимка nicky 07 февруари 2008 - 01:31

zdravei ako do smianata na andrenajnia remak ti ostava desettina hiliadi kilometra ia smeni s remaka taka ili ina4a se maha ako ima6 pove4e da kara6 zanesi ia da ia smeniat 4e stava opasno ako se omasli remaka moje da presko4i zab i da stane goliama rabota
Отговори

taxiruse снимка taxiruse 07 февруари 2008 - 03:23

еи пиши на кирилица :qright:
пък на колегата мога да му кажа че може да тече и от туи че ти е старо маслото
Отговори

SteveBif снимка SteveBif 07 февруари 2008 - 09:19

 taxiruse, на Feb 7 2008, 03:23 AM, каза:

еи пиши на кирилица :qright:
пък на колегата мога да му кажа че може да тече и от туи че ти е старо маслото



Ами, значи ангренажния ремък не ми е за смяна, почти нов е.....минал съм само 8-9 хил. км откакто съм го сменил. А за маслото, аз тогава сменях и него и всъщност ми остават още 1000 - 2000 км докоато станат 10хил, та да го сменям. Дали верно може да е от това ? Да го сменя ли първо и тогава да мисля за семеринга, или.............. ???
Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 07 февруари 2008 - 09:30

Ти си щастливец. Добре че не от към маховика!
Отговори

KoDIRaN снимка KoDIRaN 08 февруари 2008 - 02:20

то не е толкова скъпо по хубо си го смени най малко не те ли дразни като видиш петното
Отговори

taxiruse снимка taxiruse 08 февруари 2008 - 02:31

 Georgi - Plovdiv, на Feb 7 2008, 09:30 AM, каза:

Ти си щастливец. Добре че не от към маховика!

този вариант е много гаден , трябва да се сваля кутията
пък за маслото нали като остарее става и по тънко и евентуално може затуи като е леко тръгнала семерината да тече , ама наистина наи добре да я смениш
Отговори

sa6oooo снимка sa6oooo 11 февруари 2008 - 22:32

колега семеринг и при танко и при по гасто масло не трябва да пуска. омаслен ли е един пат само смяна го оправя.иначе теча се увеличава.а нее мнооо желателно да ти се омаслява ремака.
Отговори

calibra69 снимка calibra69 12 февруари 2008 - 10:00

 sa6oooo, на Feb 11 2008, 10:32 PM, каза:

колега семеринг и при танко и при по гасто масло не трябва да пуска. омаслен ли е един пат само смяна го оправя.иначе теча се увеличава.а нее мнооо желателно да ти се омаслява ремака.



Кой е тоя Танко бе, колега...
Отговори

Hind снимка Hind 20 февруари 2008 - 17:59

Здравейте колеги.
Видях темата и реших да пиша защото и аз имам такъв проблем.В сервиза ми казаха че моя теч на масло идва от семеринг намиращ се някъде близо до съединителя защото трябвало да се разглабя съединителя за да се смени. <_<
Та въпроса ми е опасно ли е и как може маслото да стигне до ангр. ремък/чието омасляване си е лоша работа/ ..или в моя случай става въпрос за друг семеринг?!?
Двигателя ми е X16SZR.Astra F '96 Caravan.
П.С. тече съвсем малко 3-4 капки най-много....като я спра на място...само в на брадовчед ми гаража беше текло малко повечко - супена лъжица примерно....
Отговори

hudson снимка hudson 20 февруари 2008 - 18:29

Спокойно колега, семеринга който ти тече е от другата страна на коляновия вал - няма страшно за ремъка. Лошото в случая обаче е, че за да се смени проблемния семеринг, се сваля не е само съединителя - първо се смъква скоростната кутия. То може и без да се сваля де, ама това е занимание за мазохисти.
Отговори

Гено снимка Гено 20 февруари 2008 - 18:32

 Hind, на Feb 20 2008, 05:59 PM, каза:

Здравейте колеги.
Видях темата и реших да пиша защото и аз имам такъв проблем.В сервиза ми казаха че моя теч на масло идва от семеринг намиращ се някъде близо до съединителя защото трябвало да се разглабя съединителя за да се смени. <_<
Та въпроса ми е опасно ли е и как може маслото да стигне до ангр. ремък/чието омасляване си е лоша работа/ ..или в моя случай става въпрос за друг семеринг?!?
Двигателя ми е X16SZR.Astra F '96 Caravan.
П.С. тече съвсем малко 3-4 капки най-много....като я спра на място...само в на брадовчед ми гаража беше текло малко повечко - супена лъжица примерно....

е, тоя е от другата страна, далеч от ремъка, но пък смяната му е доста работа, а и аз си имам свое виждане - щом капе, може би двигателя надува в картера, може би, казвам, не е задължително :3:
Отговори

pacy4 снимка pacy4 04 август 2011 - 17:29

 Hind, на 20 февруари 2008 - 17:59, каза:

Здравейте колеги.
Видях темата и реших да пиша защото и аз имам такъв проблем.В сервиза ми казаха че моя теч на масло идва от семеринг намиращ се някъде близо до съединителя защото трябвало да се разглабя съединителя за да се смени. <_<
Та въпроса ми е опасно ли е и как може маслото да стигне до ангр. ремък/чието омасляване си е лоша работа/ ..или в моя случай става въпрос за друг семеринг?!?
Двигателя ми е X16SZR.Astra F '96 Caravan.
П.С. тече съвсем малко 3-4 капки най-много....като я спра на място...само в на брадовчед ми гаража беше текло малко повечко - супена лъжица примерно....


И аз имам същия проблем. Майстора ми каза, че ако искам да го оправим ще струва 150 лв труда, тъй като се сваля маховник и съединител. Посъветва ме обаче да не го пипам, докато не започна да доливам повечко масло. Смятам така и да направя. Имах лек теч от хидравличната рейка преди, намерих си резервна, така и не съм я сменил защото капе много малко и доливам по - малко от веднъж годишно.
Отговори

mnenkov снимка mnenkov 07 август 2011 - 12:10

 pacy4, на 04 август 2011 - 17:29, каза:

И аз имам същия проблем. Майстора ми каза, че ако искам да го оправим ще струва 150 лв труда, тъй като се сваля маховник и съединител. Посъветва ме обаче да не го пипам, докато не започна да доливам повечко масло. Смятам така и да направя. Имах лек теч от хидравличната рейка преди, намерих си резервна, така и не съм я сменил защото капе много малко и доливам по - малко от веднъж годишно.




Колега,

ти си късметлия. На мен майстора ми каза 220 лв за труд само, отделно части. И съответно ме наплаши с подобни истории за хората, които не предприемали нищо, за да отстранят проблема, съответно идвал момент, в който маслото изведнъж шурвало докато колата е в движение и ..... сещате се - ставало страшно.


Голям кеф
Отговори

STEFANAKI85 снимка STEFANAKI85 13 февруари 2014 - 19:29

И при мен сълзи този семеринг(говоря за този от дясно от към маховика), но стотици левове за работа при условия, че семеринга струва 10-15лв.
Винаги прокапва като сменя маслото, след като понавъртя няколко стотин километра и спира(малко странно но факт)...
Доливам около 500гр масло на 10000км , което го приемам горе долу за нормално при екотек-а.
Мнението беше редактирано от STEFANAKI85: 13 февруари 2014 - 19:34
Отговори

talatinov снимка talatinov 13 февруари 2014 - 20:00

И аз имах теч от към ремъка,и смених и трите семеринга на коляновия и на двата разпределителни валове в един от сервизите с добро име в София излезна ми 215 лв заедно с ремъка. Иначе и аз имам теч от към съединителя,но мисля ако не текне много да го оставя така докато не стане време за смяна на съединител. Тя е на 280 хиляди и съединителя не е сменяван та може и да стане скоро това
Отговори

dobbs снимка dobbs 22 октомври 2014 - 23:30

И моята вектра с Х18ХЕ1 си тече семеринга от към маховика и не е малко. Съединителя също е за смяна и като ще се дават 100/150лв за труд се чудя дали да не сменя и него.Педалът е много твърд. Но дали има и друго, което е добре да се смени като са долу скоростите, друг семеринг или някоя от 2те помпи. Кога точно се сменят те и какви са им признаците и приблизителния живот.
Мнението беше редактирано от dobbs: 22 октомври 2014 - 23:34
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg