Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблееем С ЕКУ - грешка която нз от какво е-81 е номера

ivan todorov снимка ivan todorov 20 октомври 2010 - 11:18

Здравейте колеги проблема е следния ,вчера с един приятел разглобихме таблото до централната конзола за да видиме за теч в колата , но след това нещеш ли светна чека на двигателя и по това което успях да си преведа грешка 81 При двг Ц20НЕ означава че е ниско ел. напрежение на първи инжектор (дюза) а това го нямаше до преди да разглобиме това и ако е от значение Колата има газово но не инжекция и има емулатор на дюзите и нз къде да търся дайте съвети как да провериме къде точно е проблема да не сме пипнали некъде но едвали само махахме паркета и там от към пасажерската стран където са компа и другите лай...а и нз хелп щото ме притеснява
Отговори

CH_M снимка CH_M 20 октомври 2010 - 11:56

Откопчей буксата на ЕКУ-то , огледай я профилактично - да няма окиси и т.н. и закопчей пак . Явно е контактна история като сте пипали около него . Ако не се оправи ще иска мерене , така както я описваш грешката все едно има пад на напрежение до компа .....
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 20 октомври 2010 - 13:58

добре колега сега ще ида и де ще го направя това и ще видя ,но това което пише че е ниско ел напрежение го нямше и може и да е от там от кабелите но аз ги проверих но не съм разкопчавал и ще го направя да огледам ,веднага , а до екуто ми има още нещо като комп но нз за кво е дане би там да е нещо до самото еку
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 20 октомври 2010 - 15:18

колеги проблема е отстранен оказасе че се е измъкнал на 1ва дюза буксата и я оправихме след диагностиката сичко е ок благодаря и може да се трие темата
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg