Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Не върти перката на радиатора:(

javor_bg снимка javor_bg 18 юли 2007 - 22:19

 Shmortz, на Jul 18 2007, 08:55 PM, каза:

най-лесния вариант е следния, отваряш аутодата, виждаш при какви темпеатури какво трябва да е съпротивлението на датчика, вземаш резистори с тези стйности и пробваш с тях вместо датчика дали ще ти отчита вярно уреда, ако не отчита се пробваш да го оправиш, ако отчита смебяш датчика за температурата, просто е.

Успех ти пожелавам!



А така :icon_redface: :icon_redface: Проблема ако е в уреда на таблото може би трябва да се смени стабилизатора на таблото за 10 волта
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 20 юли 2007 - 18:49

ФФФсичко може да е ама трябва да се провери кое е за да се стигне до смяна на каквото и да било
Отговори

bobislaf снимка bobislaf 13 август 2007 - 14:27

Аз имам подобен проблем.При мен също не включва перката на вентилатора,като не мога да разбера дали радиатора ми е запушен или проблема е в перката.Значи интересува ме на Опел Астра 1.7ТДИ радиатора без термостат от горе на долу или отдолу на горе трябва да загрява,защто както си карам ми показва 100 градуса спирам колата а на радиатора ми горната половина е студена датчика не ми включва а колата загрява.Перката я включвам принудително но ми върти с обороти пъти по слабо от нормалните все едно е на първа скорост дали не е от резистора.Като казвам без термостат имам в предвид че съм го свалил ,но все ми се струва че радиатора не е в ред.Като е на място ,радиатора загрява,но като е в движение и я спра колата радиатора от горната половина е студен.Ако някой знае мойе да ми пише.
Отговори

bobislaf снимка bobislaf 13 август 2007 - 15:57

Къде се намира в София Бояна Ауто като адрес ми трябва на сервиза
Отговори

Dani gsi снимка Dani gsi 21 август 2021 - 16:42

 2000_16v, на 25 юни 2007 - 22:13, каза:

Привет, колеги!
Отново се видях в чудо :rasp:
Колата е Астра С20ХЕ. Не ми върти перката на радиатора. Ходих на авто ел. техник, замери той това-онова и каза, че проблема е в датчика на перката на радиатора (който се намира в радиатора). Купувам аз нов датчик със същите показатели като стария и три крачета, пак като стария. Паля мотора, загрява ... ама нъцки ... стига 100 градуса, подминава ги а перката не се завърта :61: Това което ме озадачава е, че правиме мостче с кабелче на куплунга на датчика и перката си върти! И то върти и на двете си скорости. Значи според мен (а и според майстора) проблема не е в инсталацията след датчика. :icon_rolleyes:
Термостата си отваря, тръбите на радиатора си загряват (значи не е запушен радиатора) ... Има обаче една кутия с куплунги за релета (тази на снимката), която се намира точно над сервоусилвателя: Та на празното място, което съм оградил с червено няма никакво реле. Когато обаче сложиме мостче перката на радиатора завърта :icon_biggrin: И то при положение, че куплунга на термодатчика за перката е откачен! Значи има някаква зависимост. Имате ли представа какви релета и за какво стоят в тази кутия?
Освен това, доколкото знам, когато се пусне климатика перката завърта задължително дори да не е загряла колата. Е, тогава значи каква е зависимостта от термодатчика и покачване на температурата? Нали този датчик си е един термо прекъсвач?! Та както и да е - не върти дори при включен климатик. Иначе естествено с мостче си върти...
Моля ви, дайте идея какво да проверя или при кого да отида защото ще откача! :crazy:
Ето малко снимки за по-голяма яснота:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Това е. С две думи термодатчика не включва въпреки че го смених с нов (каква е вероятността и той да не работи?!) а като се даде с мостче на късо куплунга на същия датчик перката си върти и то и на двете степени ......

Благодаря предварително за всякаква помощ
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg