Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Вектра Б неработрещ километраж и ТС

milcho2005 снимка milcho2005 25 септември 2009 - 22:29

Здравейте колеги!

Днес се сдобих с Вектра Б фейслифт и като я взех си работеше километража,сега не иска..всички други уреди на таблото си работят само не и пустия километаж и ТС.....Имате ли идея какво може да бъде...Всички бушони са си здрави....

Благодаря ви предварително! :love_opel:
Отговори

Марто снимка Марто 26 септември 2009 - 08:51

 milcho2005, на 25 Sep 2009, 11:29 PM, каза:

.....Имате ли идея какво може да бъде...


Датчик за АБС на предна лява главина. Честито на печелившите :love_opel:
Отговори

milcho2005 снимка milcho2005 26 септември 2009 - 09:56

Тоест? :love_opel:
Отговори

hudson снимка hudson 26 септември 2009 - 10:24

Тоест, сменяш го и проблема се решава.
Километража ти е електронен и за да изчисли скороста на колата, взима сигнал от въпросния датчик. Освен ТС, в момента и АBS няма да имаш, защото двете системи са взаимно свързани.
Отговори

Марто снимка Марто 26 септември 2009 - 12:23

А може и да е хлабава връзка на буксата на датчика ама малко вероятно.
Отговори

milcho2005 снимка milcho2005 26 септември 2009 - 13:29

Еми километража хем работи хем не работи....а абс и ТС не си работят....имате ли идея горе долу колко струва въпросния датчик?
Отговори

silvaro снимка silvaro 26 септември 2009 - 14:22

Нови 20..... датчика на ABS проверен ,съпротивлнието което дава е 1600 Ом при въртене на колелото се мени 1590-1640 ома . Открихме че няма лампа на ABS(най-вероятно е изгоряла или махната) ABS -също неработи....давайте акъл!!!
Мнението беше редактирано от silvaro: 26 септември 2009 - 15:43
Отговори

hudson снимка hudson 26 септември 2009 - 17:12

Ами като начало, закачете я на ТЕСН2 за да видите какви грешки е записала, пък тогава търсете акъл.
Отговори

milcho2005 снимка milcho2005 27 септември 2009 - 00:12

Трябва да се види...но 40 лева за диагностика.... :love_opel:
Отговори

hudson снимка hudson 27 септември 2009 - 00:32

Много бе - при нас е 20-25 лв.
Има колеги от форума със диагностичен интерфейс - обърнете се към тях.
Отговори

Maiky снимка Maiky 27 септември 2009 - 01:27

 milcho2005, на 27 Sep 2009, 01:12 AM, каза:

Трябва да се види...но 40 лева за диагностика.... :love_opel:


Както Хъдсън каза, може да ударим едно рамо за диаг на съвсем друга цена.................
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 27 септември 2009 - 08:02

щом ту работи, ту не най вероятно прекъсва датчика някъде, а километража се тества през диагностиката, но не вярвам да има проблем, въпреки че няколко пъти съм оправял скапани механизми
Отговори

milcho2005 снимка milcho2005 27 септември 2009 - 09:04

 Maiky, на 27 Sep 2009, 02:27 AM, каза:

Както Хъдсън каза, може да ударим едно рамо за диаг на съвсем друга цена.................


E....Maй ще трябва да почакаме,защото със всичкия си акъл си дадох всички пари за тая кола и сега съм на 0.......
Отговори

Petar_bs снимка Petar_bs 28 декември 2009 - 17:03

Сори, пуснал съм подобна тема, ама и тук ще ползвам да попитам, при мен не работи само основния километраж, другия си върти.А днес в по-мокрото време при рязко натискане на спирачката просвириха гумите - значи ли това, че ABS-а и при мен не работи, и аз да търся там проблема.Т.е при Зафира 1,8 1999г. също ли взима сигнал от датчика на АBS, и ако е така защо пък малкия километраж върти. :fire:
Между другото, възможно ли е при смяна на агр. ремък, ролки, пистов ремък, масла и филтри вкл. горивен и на климатика мастера да е направил "неволна" грешка с некой кабел, т.е да го е бутнал дори и ненарочно, та след 2-3 дена да се откачи.
Отговори

mlad76 снимка mlad76 28 декември 2009 - 17:32

Здравеите ,такъв проблем имах и аз.При вдигане над 55км ми се изключваше АБС-а. Оказасе пукната гривна на предното ляво колело(от там се следи искороста ) и при вдигане над 55км. се разтваря от центробежната сила и копютърчето се бърка и изключва АБС-а(лампата на таблото светва).След подмяна на съответната гривна всичко си доиде на мястото си.
Отговори

Octavian_stz снимка Octavian_stz 09 януари 2010 - 00:23

Кoлеги за да ви отговори някой, трябва да разбере какво питате!!! Моля изразявайте се малко по-технически. Та аз четох поста 2 пъти и така и не разбрах какво не работи. Стрелкат на скоростомера не отчита или и на ЛСД дисплея не се сменя показанието. Една добра диагностика може да ти реши проблема да разбереш от къде е. Тука някой се хванаха веднага за датчика. Тествай колата и то ще си каже. Преди 15 дни имах подобен проблем с Вектра Б 2000г. Светеха лампита на ABS, TC и не отчиташе стрелката на скоростомера, не се променяше и показанието на ЛСД дисплеяя. Никакв датчик не се оказа. Пробмена беше в компа за АБС-а. Отремонтирах го и вси4ко си тръгна нормално. Мисля, че в твоя случай е най добре да идеш при някой които си разбира от работата за да ти отстрани проблема, а не само да ти прави диагностика и да ти взима пари.
Мнението беше редактирано от Octavian_stz: 09 януари 2010 - 00:25
Отговори

Petar_bs снимка Petar_bs 12 януари 2010 - 14:27

Така !

Аз моя проблем с километража го реших.Наистина се е поокъкал компа - дали от въртене не знам <_<
Разкачих минуса на АБ за 1-2 часа и отново си показа и двата километража. Даже не ми поиска код за касетофона. :drinks:
Е пак от време на време ми присветва "check engine" , после угасва.Засега обаче нема проблем с работата на двигателя , да чукна на дърво.
Не съм сигурен обаче, ако отчита грешки с дебитомера дали не е повишен разхода ми на гориво, щото имам чувството, че се храни доста обилно.Но не съм засичал точно с разните му методи ( е нема пари за пълен резервоар).Ама и то няма как да караш много икономично с такава кола.Аз се стремя да поддържам да речем 90км/ч а тя сама стига до 110 :icon_wink2: . А и на магистрала с 90 при тоя мотор.
Отговори

stanko* снимка stanko* 03 май 2010 - 13:22

Здравейте колеги . И аз имам същия проблем от извесно време ми светваха ABS TC и след малко каране изгасваха,но сега вече светят постоянно колкото и да караш. В момента си светят и не работи скоростомер,LCD километраж,темпомат ABS и TC. Ходих на диагностика и ми казаха че ел.блока на ABS правел бела.Дали е ел.блока или нещо друго и аз не съм сигурен.Може ли тоя ел.блок да се ремонтира ако е от него проблема ? Къде да я закарам за да проверят в какво точно е проблема и да се отстрани проблема !
Отговори

nikiplay снимка nikiplay 03 май 2010 - 14:15

 stanko*, на 03 May 2010, 14:22, каза:

Здравейте колеги . И аз имам същия проблем от извесно време ми светваха ABS TC и след малко каране изгасваха,но сега вече светят постоянно колкото и да караш. В момента си светят и не работи скоростомер,LCD километраж,темпомат ABS и TC. Ходих на диагностика и ми казаха че ел.блока на ABS правел бела.Дали е ел.блока или нещо друго и аз не съм сигурен.Може ли тоя ел.блок да се ремонтира ако е от него проблема ? Къде да я закарам за да проверят в какво точно е проблема и да се отстрани проблема !


Щом са казали че е ел.блока на ABS и от време на време се е оправяло може да е някоя спойка на ел.блока .В руските сайтове има описание как се сваля ....
Отговори

menski снимка menski 07 септември 2010 - 07:29

И при мен километража работи само при студен двигател.След като го угася и запаля на ново,не работи.
Допитах се до немския форум и там разбрах от няколко човека,че и ако се е скапал акомулатора,ставало така.
Машинките на километража на стрелките,отказвали.Та и аз още си карам така.Незнам къде мога да го оправя това.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg