Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за потребителите

Спирам да чета форума

Liubeznia снимка Liubeznia 17 септември 2013 - 11:13

Не е правилно да се сравняваме с Английските и Немските форуми. Нашите мащаби са много по-малки. Аз също съм намирал информация за много неща в тях, но още повече в нашия. Освен това Германците съм ги светвал многократно за някой наши си решения които там липсват :icon_wink2:
Отговори

VanVan снимка VanVan 17 септември 2013 - 13:01

Нормално е да има отлив, имайки предвид колко народ смениха астрите и кадетите за е36/е46...
Отговори

proleten снимка proleten 17 септември 2013 - 15:06

Форумът си е много хубав, а проблемът който се поставя се надува изкуствено като балон. Знаещите и можещи хора като Калин, на които се крепи форума, какъв им е проблема, че трябва да влизат в спорове с потребители за които ясно се вижда, че са или на 15 години или прости като гъбено семе и също толкова неуки. Поставя някой болката си в тема, отговаряш му компетентно и като се прикачи някой с мнение " това не е така, защото на шурея колата веднъж така направи и я оправихме иначе", просто го игнорираш. Тези, които си отстранят повредата благодарение на теб довписват в темата си "благодарение на Калин09 отстраних проблема" и бързо се научава чии съвети да слушаш. Защо трябва да се впрягаш на всички желаещи да спорят заради самия спор, просто ги игнорираш. Ми то така е и в живота. Нищо си им няма и на модераторите- образовани хора, грамотни технически и стремящи се да наложат ред.Всякакви рестрикции към потребителите като изпити, препоръки и т.н са толкова смешни, че не ми се коментират.
Мнението беше редактирано от proleten: 17 септември 2013 - 15:08
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 17 септември 2013 - 15:20

 proleten, на 17 септември 2013 - 15:06, каза:




И всички са щастливи, всичко е прекрасно, ангелчета весело прехвъркват, с две думи- раят е в нашия форум. :mhihi:

Сега сериозно- нищо не е само черно или само бяло. Животът е цветен, така е и с форума, но наистина е време да се направят някои промени.
Мнението беше редактирано от zdravkop: 17 септември 2013 - 15:20
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 17 септември 2013 - 15:27

Държа да подчертая, че АЗ НАПРИМЕР страшно много се кефя на факта, че се появи Facebook-група на форума! Ако не беше тя - дори не смея да си представя, колко по-голям наплив на SPAMM-ери щеше да има в настоящия форум!

Относно функционалността му - винаги ще има забележки, винаги ще има недоволни.. н и ВИНАГИ ЩЕ ИМА ПОЛЗА и доволни (визирам себе си!). И не че се напъвам за нещо, или се мазня - ни най-малко, аз самият съм наказван няколко пъти (ВЕЧЕ), но проблема (по мое виждане) беше заради особения характер на някои модератори, за щастие сега вече няма такова нещо. Мога само да потвърдя думите на колега преди мен - наистина моментния състав (със съвсем леки изключения), наистина е доста добър (мнението ми е на база почти 4-ри год. в тоя форум).

А иначе.. времената се менят, хората се променят.. нормално и форума да не е някаквка константа, каквато е бил преди 3-4 или 7 години. Жалко наистина, че някои начетени и солидно информирани колеги в повечето случаи вече се въздържат от мнения, но имали желание - винаги може да се намери начин! Ако толкова те интересува нещо - ще си напънеш гъза и ще търсиш, да ли през търсачка, да ли през Google и пак от форума, аз лично съм намирал мнения на колеги от преди 2-3 год., писал съм Л.С. и ми е отговаряно! Дори съм намирал контакти и по дадени въпроси съм звънял лично по телелфона!

Ма проблема е, че това тука не е Facebook-сапунения серил, в който НАЧЕТЕНИТЕ колеги да са постоянно ONLINE + някой от МОД-екипа.. и всички да работят НА МОМЕНТА за прищевките на тоя и ония..
Отговори

kalin09 снимка kalin09 17 септември 2013 - 15:29

...
peace
Мнението беше редактирано от kalin09: 12 август 2017 - 22:53
Отговори

proleten снимка proleten 17 септември 2013 - 15:38

 zdravkop, на 17 септември 2013 - 15:20, каза:

И всички са щастливи, всичко е прекрасно, ангелчета весело прехвъркват, с две думи- раят е в нашия форум. :mhihi:

Сега сериозно- нищо не е само черно или само бяло. Животът е цветен, така е и с форума, но наистина е време да се направят някои промени.


:biggrin: Ама то и там има арахангели(нещо като модератори) и паднали ангели, създаващи проблеми.
За да се направят промени, преди това трябва да е локализиран проблема заради който се налагат, ако има въобще такъв. Нека с това да се започне -какъв е проблема - модераторите, потребителите или ангелите? :biggrin:
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 17 септември 2013 - 15:39

 DALGONSKi, на 17 септември 2013 - 15:27, каза:

Ако толкова те интересува нещо - ще си напънеш гъза и ще търсиш, да ли през търсачка, да ли през Google и пак от форума

Ами да, точно така е. Но това вече опира до човек. Да вземем например следното. Лицето Х решава да си купи Астра Г 2.0 дизел.
Умен е, и решава да види дали някъде няма опел форум. Намира и почва да чете, дали през Гугъл или с търсачката няма значение. Но той първо решава да потърси най-малкото защото сам се досеща, че това е много масов автомобил и няма начин хората във форума да не са пуснали няколко теми за него и този двигател. Супер... но лицето Х е един на 1000.

Знаете ли колко теми се появяват месечно "Ще купувам Астра дизел 2000г, дайте мнения" "ПОМОЩ, от ауспуха излиза синьо" "Какъв размер са ми колоните във вратите" и т.н. Няма начин да накараш този човек да търси след като той самия не се замисля. Като му кажеш търси или махнеш темата след 3 мин идва ЛС "Да ви сера на глупавия форум" и чао. Същото е и с обявите. Вижда, че в раздел продава не може да пусне тема и я мята където му видят очите, като му кажеш защо я триеш той те храни, че нямало да чака 30 дни да си продаде боклуците.

А така наречените знаещи... представете си един такъв човек колко ще му е писнало за 5,6 години да обяснява поне веднъж седмично едни и същи неща отново и отново точно защото никой не ползва търсачката ами пуска нова тема. Освен това одъртяхме и всеки я смени колата, я вече има дете, я работа или нещо друго. А подрастващите драскачи не си правят труда да учат и питат, а имат самочувствието на велики майстори и им дай да пишат във Фейсбук. Поколенията просто да различни!

Колегата Калин09 е писал, та към него, защо като видиш някой такъв кретен като този който обиждаше в темата не натисна report просто?
Отговори

kalin09 снимка kalin09 17 септември 2013 - 15:57

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 12 август 2017 - 22:53
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 17 септември 2013 - 15:58

 kalin09, на 17 септември 2013 - 15:57, каза:

Прав си за репорта,но има ли реална полза от него?


Има. Със сигурност някой от нас щеше да го види по-рано и да вземе мерки.
Отговори

_shady снимка _shady 17 септември 2013 - 16:50

Към Виктор - категорично вярвам на очите си, а не на статистиката ... за мен има видима разлика в броя на нови теми, отговори, активни потребители и прочие спрямо някога си въпреки че са 21 000+ хората по регистрация. Убеден съм, че спада се забелязва чувствително и по срещите правени в София(ако още съществуват) и страната, както и по броя потребители присъстващи на национални сбирки. Както и да е, мисля че въпроса е приключен - явно е, че аз имам едни виждания, другите потребители имат различни-напълно нормално е и нищо лошо няма в това.
Към Жоро - ти си един от малкото потребители, които дълбоко почитам, а не познавам лично. Може би освен теб такива са само FirestormM, stepo3,Любезния,Shades,Аурис, и Swing като с последните 3ма не съм имал писмен контакт от ужасно мн време...и преди ти казах, дори и ти благодарих в една тема за положения труд изписан в различни раздели и снимков материал. Като цяло приемам и съм съгласен с тезата ти!

Писах в темата без да познавам Калин, без да знам и да ме интересува диалога, които се е провел някъде в публичното пространство... писах, от спомен към онези времена, в които не се деляха хора на лагери, нямаше комерсиална част, а колектив и приятели... не е нужно да се споменава предполагам, че големи регионални клубове като плевенския, бургаския някога и ловешкия просто седят сега като имена или имат 2-3ма активни. Повечето знаят и причини, как и защо се е стигнало дотук/дотам...
Винаги съм уважавал и почитал а администраторите и потребителите като маса с малки изключения. На база наблюдениета ми масовия потребител е така. Напълно разбирам, че всички работят на добра воля и го оценявам...затова и нямам претенции към никои от тях/вас.

Надявам се мнеията изписани тук да послужат като основа или насока за някакви идеи на управленческия състав на ОКБ, който както разбрахме ще се събира скоро...ясно е, че критики имаме, въпроса е да се намерят предложения и решения за отстраняване на "неточните" моменти.

С нас, без нас, с 25-30 активно пишещи потребителя(както е сега) или със 2500 форума все ще го има...тук не става въпрос за неговото просъществуване и преживяване, а активно развитие в положителна посока. Мен не ми пречи да си пиша в 4те теми, в които съм активен(с тази 5) и самичък.
Мнението беше редактирано от _shady: 17 септември 2013 - 16:51
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 17 септември 2013 - 17:33

 kalin09, на 17 септември 2013 - 15:29, каза:

Ако Форума се промени бих продължил да понаписвам по нещо. Например ВИП (кои ли не иска да е вип :) )
Също така някакви "титли" или нещо от тоя род които да показват може ли да говори свързано дадено лице по технически въпроси или е въздух под налягане,или...незнам,нищо друго не ми идва на ум,то си зависи от хората...

Колега, от доста време се обсъжда нещо подобно, според мен рано или късно ще бъде осъществено във форума,
под една или друга форма.

 kalin09, на 17 септември 2013 - 15:29, каза:

Друго което ме подразни-3-4 пъти съм описвал даден рамонт как се извършва,стъпка по стъпка и не щеш ли след 1 седмица пак някои пита-не ме дразни този които пита,а факта че никои не се сети да лепне тема в която е обяснено как се сменя съединител през капака на Ф13 примерно.

Прави се постоянно от модераторите и някои по-напреднали потребители, но напоследък има пропуски, просто на колегите взе да им писва да се правят на бавачки по цял ден :)

 kalin09, на 17 септември 2013 - 15:29, каза:

Сетих се нещо-във Офроуд форума(образец на тема дисциплина) когато възникнат търкания в някоя тема съответния модератор (които е на ти с въпросите които касаят неговия раздел) прави забележка. Ако търкането премине във заяждане и с модератора-бан. Досега не съм виждал тук модератор да заеме страна ,казваики на някои че не е прав и да замълчи.

Доста подобни случаи е имало и тук, имало е и наказания + бан в подобни теми. Напоследък се опитваме да се държим по-добронамерено, да не се парадира с правата, но явно не дава желания ефект.
Отговори

becinko снимка becinko 17 септември 2013 - 17:33

Предложението на Калин, да се направят модератори по раздели, и тези модератори да са технически грамотни за раздела в който отговарят е най-доброто поставено в тази тема. В андроид форума е така, има си и тема за кандидатстване на модератор, където посочваш къде си "най-силен" така да се каже, затова ще се обърна към настоящите модове, с молбата когато се съберат да коментират развитието на форума да обърнат по-сериозно внимание на това предложение!
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 17 септември 2013 - 17:44

 Peshotiger, на 17 септември 2013 - 17:33, каза:

Напоследък се опитваме да се държим по-добронамерено, да не се парадира с правата, но явно не дава желания ефект.


По- добре късно, отколкото никога. Явно и вие сте забелязали, че прекалените рестрикции не водят до нищо позитивно. Имаше (те са все още модератори) в двама- трима модератори едно чувство на превъзходство и действаха подобно на героя в разказа на Алеко Константинов "Пази Боже, сляпо да прогледа". Дано да са си взели поука и занапред да го няма този синдром.

П.С. Ето пример за някои от тези колеги, които пускат нова тема с въпрос, който е разискван хиляди пъти- за играенето на оборотите при екотеците и по- специално Х18ХЕ и Х20ХЕВ.
http://www.opelclub....0

П.С. 2 Ето го следващия, който първо пуска нова тема и пита, а после гледа за информация:
http://www.opelclub....0
Мнението беше редактирано от zdravkop: 17 септември 2013 - 18:40
Отговори

хибридния снимка хибридния 17 септември 2013 - 19:49

 zdravkop, на 17 септември 2013 - 17:44, каза:

Имаше (те са все още модератори) в двама- трима модератори едно чувство на превъзходство и действаха подобно на героя в разказа на Алеко Константинов "Пази Боже, сляпо да прогледа". Дано да са си взели поука и занапред да го няма този синдром.

Има си го, има си го. Някои и в фейсбук групата се изявяват пълноценно.

П.С. Гледам да подклаждам огъня. Лично с тея хора съм приятел, но това не пречи да не ми допада отношението им към останалите. Просто се дразня от такива работи и не мога да си премълчавам .

DALGONSKi , пичч. Я кажи като плюваш фейсбук групата че е сериал , я кажи ти как направи 2587 поста във форума от 2009година досега ? Питам понеже доста от "нас" от около 2005година насам не можем да направим и 1000 поста. Или ти си супер разбирач и помагач или си част от тоя сериал и си натрупал такова число от спам( по голямата част)? Нищо лично, дори не те познавам. :)
Мнението беше редактирано от хибридния: 17 септември 2013 - 19:58
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 17 септември 2013 - 19:56

Това не е подклаждане на огъня, а самата истина. Както е известно- когато фактите говорят, и Боговете мълчат. Иначе съм напълно съгласен с теб.
Отговори

fanatic снимка fanatic 17 септември 2013 - 20:59

Момчета,

Първо- модератори по подфоруми е имало. Резултат- ако някой модератор не се покаже 1 месец подфорума се пълни с простотия. За това всички модератори имат приоритетен форум, но права за всички форуми.

Второ- Shady като форума запада, защо всеки събор идват повече хора? Как се преценява западналост или развитие. Ти вярваш на очите си, но аз вярвам на цифри. Тук правя забележка относно качеството на писаното.

Трето- Фейсбук групата е необходимо зло. Тя обслужва форума а не обратното. Във форума винаги ще намерите файлове и теми, които във фейса заминават.

Четвърто- старите потребители трябва да са мъдри. Това ги прави авторитети. Аз винаги помагам на хора с коли от ерата, каквато кола имах и каквато най-много уважавам и харесвам. От своя страна аз винаги ще имам уважението към Метъла, Магелан, Владо ГТ и ей такива отрепки, които съм питал по 100 пъти за неща. На свой ред съм оставил във форума сериозно количество красирана информация за това, което знам.....и още съм тук.

Пето- Утре ще се видим с Калин или с Шейди / помниш ли като имаше футболен отбор, че дойде при мен да играем заедно в отбора а...колко години минаха????/ Данголски и кой знае кой друг.... нямам никакво намерение да давам оценка на някого, просто ще му кажа " Как си пич, евала че се знаем и че можем да си говорим.....
Отговори

_shady снимка _shady 17 септември 2013 - 21:30

Помня Викторе, помня! И няма как да го забравя...помня часа, игрището, помня, че чаках 8 часа само и само да се запознаем и да поиграем...после пътувах към Ловеч, даже се унасях по пътя!Помня, че малко след това спря да играеш, помня Ndoe,помня Мишо с ГСИ-то, дори Муунлорда с Воксхола, помня че преди 3 години с теб се видяхме при Бижо, тогава пък той ме запозна с Владо с мантите, помня, че от тогава на този човек имам да му давам пари...
Помня хора като Kolean, който ми е помагал да си правя колата на пътя в Абдовица, не забравям и съм благодарен на всички...заради тези спомени ми е мило и влизам-това е моето "по навик и от обич".
Радвам се, че греша за потребителите и бройката! Нека се развиваме, мен това може само да ме радва!
Винаги всички са добре дошли в моя край(много хора от опел клуба посрещнах като гости, много ме посрещнаха и мен по родните си места), та нашето здравей утре с теб или с който и да е няма да е само от куртоазия, защото сме си срещали никовете някъде си...поне за мен е повече.
Далеч постовете ми не са били с критична насоченост, вярвам, че съм разбран правилно. Идеята е/беше да се обърне внимание, ако е възможно за предпазването от загуба на ценни кадри и мисля, че се постигна.
Хубавото е, че темата "върви" и се изписаха много мнения от различни потребители.
Със здраве на всички, убеден съм, че крайния резултат-какъвто и да е той ще удовлетворява всички ни, както винаги е било досега.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 18 септември 2013 - 08:01

 хибридния, на 17 септември 2013 - 19:49, каза:

DALGONSKi , пичч. Я кажи като плюваш фейсбук групата че е сериал , я кажи ти как направи 2587 поста във форума от 2009година досега ? Питам понеже доста от "нас" от около 2005година насам не можем да направим и 1000 поста. Или ти си супер разбирач и помагач или си част от тоя сериал и си натрупал такова число от спам( по голямата част)? Нищо лично, дори не те познавам. :)


-Отговарям ти директно - регистрирах се тук, с намерението да науча колкото е възможно повече за колата си. А това го правя с цел да правя възможно най-много неща САМ, без да е необходимо да се обръщам към някого за помощ. И да ти кажа.. май се получи!

Ако мога да "опиша" по няккаъв начин броя на изказванията си тук, то бих ги подредил.. да кажем по този начин: 60% от мненията са ми ПИТАНКИ, 30% са ми ОТГОВОРИ на питанки на колеги, на които вярваш или не, но е дошло ред аз да давам съвети! И едни 10% от изказванията ми тук са ПЪЛЕН СПАМ или отговори на заядливи коментари на други колеги.

Е, дано тази ми самооценка не е лично моя голяма заблуда, а да отговаря на действителността и на моят статут в този форум.

п.п. И аз пиша чат-пат във Facebook-групата.. от там и идват наблюденията ми за нея (като цяло), също така и съпоставката -> Facebook-група VS. OPEL CLUG BG (форума).
Отговори

opel4o снимка opel4o 18 септември 2013 - 08:43

Още една идея от Андроид форума - там потреебителите могат да дават оценка "+" или "-" за всяко мнение. Като видиш, че някое мнение е "-5" направо продължаваш нататък.
Мнението беше редактирано от opel4o: 18 септември 2013 - 08:44
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg