Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Шампионати

Рали България 2010 част от WRC

Марто снимка Марто 29 юни 2010 - 22:07

Както може би повечето от вас знаят уикенд след събора предстои Рали България, което тази година за първи път ( дано не и за последен ) е част от календара на световния рали шампионат. Нека спретнем някаква организация поне за един от дните. На мен за момента ми се върти в главата събота или неделя, тъй като в петък както аз така и предполагам повечето са на работа.
Отговори

fanatic снимка fanatic 29 юни 2010 - 22:11

Цитат

Билет за индивидуално влизане в зоната за фенове на рали „България" (9-11 юли) -кръг от световния шампионат, ще струва 10 лева, а за паркинг на кола ще се плаща 5 лв. Основният пакет е 50 лева за цялото състезание с достъп до всички места за публика, като може да се купи и пропуск за паркинг от 10 лв. ВИП билетите са по 200 лв. с възможност да се влиза и в сервизния парк. Ще има и безплатни места за зрители.


Аз може би ще си уредя покана, но по ми се иска да съм с приятели, та ще пиша допълнително....
Отговори

Рошко снимка Рошко 29 юни 2010 - 22:26

С Боби говорих сега - двата дни (събота и неделя) сме там на палатка :devil-smiley-019:
Отговори

GT 51 снимка GT 51 29 юни 2010 - 22:26

Аз и Кръстефф сме там още след събора , яка компания сме се събрали, в Долна баня сме близо до сервизния парк...за цени не мога да коментирам, те не важат за нас ...имаме покани...който желае да се обади ...Марто, ще се чуем.... :devil-smiley-019: Нека мине събора... :kinggrin:
Отговори

tihomir_rs снимка tihomir_rs 29 юни 2010 - 22:59

Страхотна организация, която включва близо 1000 души, се грижи за последните детайли по подготовката за провеждането на Рали България, което е част от световния шампионат по автомобилизъм. 320 от тях са полицаи, като само за охрана на кръга от WRC ще бъдат изхарчени 149 784 лева.

Цените на билетите за Рали България ще бъдат 50 лева. Може да се закупи и пропуск за паркинг на цена от 10 лева. ВИП пакетът е 200 лева, а с него може да се влиза и в сервизния парк. За индивидуално влизане във фензона се заплащат 10 лева за билет и 5 за паркинг.

И доколкото чух незнам колко е вярно,но на рали България ще присъства Кими Райконен. :devil-smiley-019:
Мнението беше редактирано от tihomir_rs: 29 юни 2010 - 23:14
Отговори

GT 51 снимка GT 51 29 юни 2010 - 23:12

Само да ви кажа , че пропуските на Федерацията няма да важат :devil-smiley-019:
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 30 юни 2010 - 08:07

Както винаги аз ще съм прой яз.Белмекен,заминавам четвъртък вечерта или петък сутринта.Най-вероятно ще мръдна и към Боровец.
Отговори

Krasteff снимка Krasteff 30 юни 2010 - 10:17

Sofia Rally Show
Шоу-демонстрация на Себастиен Льоб:
4 юли 2010г / 16:00, пл. Княз Александър Батенберг

Идването на Световния рали шампионат (World Rally Championship) в България само по себе си е огромно по мащаб и важност събитие.
Но отдавна вече не е новина!

Още преди престигането си на наша земя обаче, отборът на шест-кратния световен шампион Себастиен Льоб, екипа на Citroen Total, произведе гореща новина: броени дни преди старта на българския кръг от WRC-шампионата, легендарният французин ще пренесе рали-тръпката на жълтите павета в София!

Точно в 4 следобед на 4-ти юли Льоб ще седне зад волана на емблематичния си Citroen C4, клас WRC и в половин час ще покаже пред зрители и камери защо е на път към седма поредна световна титла. Иначе казано: специални препятствия, чудовищна 15-метрова рампа, майсторски трикове и рев на състезателен двигател!

„София Рали Шоу” става мисия възможна и благодарение ентусиазма на Автомотор Корпорация, официален представител на Citroen и Total България.

Достъпът до импровизираното рали трасе на пл. Княз Александър Батенберг ще бъде свободен, а най-запалените фенове ще могат и да се докоснат до автомобила на шампиона.

Едно истинско предизвикателство за мото-маниаците стартира още от 3-ти юли на същото място с начален час 16:00 – RC София Рали е кодовото име на състезанието с радио-управляеми автомобили (RC-cars) и ще възнагради уменията на най-добрия състезател с право да заеме навигаторското място до Себастиен Льоб по време на самата демонстрация.
За участие в RC София Рали се попълва online бланка на адрес www.myrcm.ch (секция Raceregistration) – международният уеб-сайт на RC-cars състезания. Крайният срок за заявки е 19:00 часа на 1-ви юли.
И едно необходимо уточнение за кандидат-навигатори на Льоб: не се очаква да си носите собствен RC-car автомобил – специалната и обезопасена писта, която ще бъде инсталирана на площада ще разполага с необходимите състезателни коли!

Подробен график на събитието по дни и часове, както следва:
Събота / 04.07.2010: пл. Княз Александър Батенберг

15:30 – 20:30 - Loeb WRC Challenge (RC-cars състезание)
Квалификации: 30 старта с по 4 участника в група / Полуфинал: излъчване на 3-мата финалисти


*В случай на неблагоприятни метеорологични условия квалификациите ще се проведът в неделя 10:30 часа , отново на пл. Княз Александър Батенберг


Неделя / 05.07.2010: пл. Княз Александър Батенберг
15:00 Демонстрации управление на RC-cars
15:10 Финал Loeb WRC Challenge (RC-cars състезание)
15:30 Излъчване на шампион с право на участие в обиколка от демонстрацията на Себастиен Льоб - награждаване
15:40 Демонстрация на Екатерина Стратиева
16:00 Демонстрация на Себастиен Льоб
16:40-16:55 Време за обща среща с представители на медиите*
16:55-17:00 Сесия за автографи



демо от Аржентина
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 30 юни 2010 - 10:36

Цитат

Неделя / 05.07.2010: пл. Княз Александър Батенберг

За демонстрацията на Льоб моя календар ли е грешен или Събота и Неделя са 03 и 04 Юли, а не 04 и 05ти...?

П.п. За WRC и аз ще отскоча за някой от дните натам...
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 30 юни 2010 - 10:43
Отговори

shunter снимка shunter 30 юни 2010 - 12:06

на 8-ми сутринта потегляме една солидна група от Шумен, дестинацията е яз. Белмекен. :devil-smiley-019:
Отговори

FRYER снимка FRYER 30 юни 2010 - 12:54

На събора няма да мога да присъствам,но за Рали България сме се събрали и група от Севлиево.
Аурис,търся инфо в нета къде са удобните места за палатки,обаче нищо не мога да намеря.Ще се радвам да споделиш вашите идеи.Изобщо да вземем да се съберем там повече хора от форума?
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 30 юни 2010 - 21:37

Мисля и трите дни да съм на ралито,ще бъде невероятно.
Отговори

haljscho снимка haljscho 03 юли 2010 - 08:56

Ха, ай за опел феновете, на ралито ще има една Астричка......... :newsm05_41: .........дизелова..... :drinks:
Ето и едно нейно видео........

http://www.pvs.hu/index.php/versenyzk-film...n--papp-gyoergy

Иначе наща скромна групичка смята да се установи на я.Батак.
Вечер на язовира е доста красиво и пивко........... :cq: :ranting:
Отговори

haljscho снимка haljscho 04 юли 2010 - 16:30

Ето едно скромно видео от мен от тестовете на Солберг днес..........


http://www.vbox7.com/play:de5df10c
Отговори

bencho снимка bencho 05 юли 2010 - 21:00

Здравейте:

Можйе ли някой да ми разясни какво означава това ???

Тридневните билети за Рали България 2010 ще бъдат с цена между 30 лв. и 50 лв, а входът за отделните отсечки ще бъде по 10 лв. Говори се и за такса паркинг в размер на десет лева. Ще бъдат налични и ВИП пропуски с цена от 100 евро.

Това означавали че ако се установя някьде по трасето и распьна палатката и барбекюто, ще доиде някои с кочанче билетчета ????

П.П. Мисля че си отговорих http://www.novsport....01876_1015.html
Мнението беше редактирано от bencho: 05 юли 2010 - 22:24
Отговори

FRYER снимка FRYER 06 юли 2010 - 23:00

Въпрос към по-опитните и ходили повече на рали кръгове:удачна идея ли е да се вземат велосипеди с колата с оглед на по-бързото придвижване към/около отсечките?Ще има ли проблем при влизане в зрителска зона с велосипед?Примерно разстоянията около язовир Белмекен и Батак не са малки...
Отговори

fanatic снимка fanatic 06 юли 2010 - 23:03

Не са малки е много меко казано. Велосипеда няма да ти върши работа със сигурност....
Отговори

FRYER снимка FRYER 06 юли 2010 - 23:25

 fanatic, на 07 Jul 2010, 0:03, каза:

Не са малки е много меко казано. Велосипеда няма да ти върши работа със сигурност....

:20ashley_results:


Прав си,че е меко казано.И все пак след като автомобилите остават в лагера,велосипедите са по-бърз метод за придвижване в сравнение с ходом марш,та за това попитах дали ще може да се влиза с тях в отсечка.В сайта на рали България нищо не се споменава по този въпрос.
Отговори

kotzeto снимка kotzeto 07 юли 2010 - 09:18

2 ч 30 мин преди старта на първия автомобил се затваря отсечката за всякакви ППС.
Отговори

haljscho снимка haljscho 07 юли 2010 - 19:54

 FRYER, на 07 Jul 2010, 0:25, каза:

:20ashley_results:


Прав си,че е меко казано.И все пак след като автомобилите остават в лагера,велосипедите са по-бърз метод за придвижване в сравнение с ходом марш,та за това попитах дали ще може да се влиза с тях в отсечка.В сайта на рали България нищо не се споменава по този въпрос.


Ми малко ще ти е трудно да гледаш цялото рали.............
Най-добре да си харесаш хубаво място и да гледаш 1 и 3 етап например или 2 и 4 това са 2- минавания на едно и също място на всички коли..............
Ето ти карта на 1-вия едн. Разгледай и сам ще прецениш.............

http://www.rallybulgaria.com/cgi-bin/e-cms...p;n=23&vis=
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg