Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra B

за какво е копчето ЕСО на вектра Б лампа акумулатор на тъблото

ico_851 снимка ico_851 01 декември 2012 - 20:13

от няколко дни имам вектра Б 99г 1.6 бензин интересува ме някои знае ли за какво е това копче ЕСО на таблото колата е със климатроник и по важното от пред от ляво има нещо като турбина което когато е студена колата вие а като поработи малко изключва чува се много дразнещо благодаря на отзовалите се предварително
Мнението беше редактирано от ico_851: 04 декември 2012 - 19:59
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 01 декември 2012 - 20:20

Здравей, колега!
Честито за новата придобивка, безаварийно ти пожелавам :icon_wink2:
Копчето ЕКО е за работа на вентилацията без включване на компресора.
Когато ползваш парно, натискаш това копче и се стартират дисплеите
с градусите и степените на духане.
Лятото, като искаш да духа студено, натискаш направо + - на управлението,
включва се компресора и охлажда. Като натиснеш ЕКО, компресорът изключва
и системата е в режим вентилация.
А това бучащо нещо е тъй наречената "прахосмукачка", която нагнетява въздух
докато двигателят е студен, за да достигне по-бързо определена температура.
Може да се премахне, без да отчита грешка в ЕКУ-то.
Отговори

ico_851 снимка ico_851 01 декември 2012 - 22:12

благодаря за пожеланието и отговора на въпроса ми колега
Отговори

ico_851 снимка ico_851 04 декември 2012 - 15:21

а някои може ли да каже от къкво може да ми свети акумулатора на тъблото разглобих алтернатора има си четки а колата я карам само на къси разстояния на парно и фарове но акумулатора не пада ако не зарежда трява да падне поне според мен ако някои има предположение за нещо ще съм благодарен да сподели благодаря предварително
Отговори

obic снимка obic 04 декември 2012 - 16:43

Здр.Колега
Честито и от мен..
Да те попитам,измери ли напрежението в/у акулуматора с работещ двигател? Ако не,измери го с 2000-2500 оборота горе долу трябва да е около 14 волта..
Отговори

ico_851 снимка ico_851 04 декември 2012 - 19:25

утре сутрин ще го премеря ако си зарежда както предполагам от какво може да ми свети лампата и точно 14в ли трябва да е или около 14в малко на долу или нагоре може ли да е
Отговори

obic снимка obic 05 декември 2012 - 15:46

 ico_851, на 04 декември 2012 - 19:25, каза:

утре сутрин ще го премеря ако си зарежда както предполагам от какво може да ми свети лампата и точно 14в ли трябва да е или около 14в малко на долу или нагоре може ли да е



Зависи и до някъде как ги държиш оборотите, малко на долу или малко на горе е приемливо на прм.(+/- 0.2 волта).
След това включи колкото може консумативи на ток,прм. фарове,халогени,климатик,вентилатор на парното до макс,реотани на стъклата и др.
И пак измери,не би трябвало да е под 13 волта...
Отговори

ico_851 снимка ico_851 05 декември 2012 - 18:13

премерих я колега не зарежда на 2000 или на 1000 оборота все си е 11.5 а като я загася 12.5 на алтернатора четките са му нови пробвах днеска един от астра ама нищо общо със моя нестава от никъде знае ли някои колко вървят втора употреба или поне някои които може да погледне моя че при случаини маистори не ми се ходи
Отговори

obic снимка obic 06 декември 2012 - 13:20

 ico_851, на 05 декември 2012 - 18:13, каза:

премерих я колега не зарежда на 2000 или на 1000 оборота все си е 11.5 а като я загася 12.5 на алтернатора четките са му нови пробвах днеска един от астра ама нищо общо със моя нестава от никъде знае ли някои колко вървят втора употреба или поне някои които може да погледне моя че при случаини маистори не ми се ходи


Колега не съм от София, не мога да ти помогна,имаш проблем в реле регулатора или в диодната плочка,ако е регулатора сменя се бързо и не е много скъпо.
Отговори

Dimas снимка Dimas 06 декември 2012 - 13:30

Здравей, колега!

Има фирма (предполагам не е само една), която се занимава с рециклирането на стартери и алтернатори, като даваха и гаранция. Цената за ремонта беше 102лв. Ако искаш пише едно ЛС, за да ти дам координати.
Отговори

ico_851 снимка ico_851 06 декември 2012 - 16:02

проблема е решен предполагам временно защото успях да сложа алтернатора от астра сега си зарежда и не свети лампата на таблото премерих я и както каза колегата около 14в в момента без никакви консуматори да са пуснати показва 14.5 педполагам ще падне ако пусна всичко но не съм пробвал
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg