Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Вътрешни карета

danilk0 снимка danilk0 23 април 2021 - 09:28

Здравейте

Давам ъпдейт на темата, в случай, че на някой би му било полезно.
Смених и двете полуоски (имах луф и в двете вътрешни карета) и проблема с вибрациите при ускорение се реши.

Останаха едни вибрации във волана над 110км/ч , не винаги и са минимални. Четох, че проблемът би могъл да е от тоампните на носачите. Ако имате предложения за този проблем бих се радвал да ги чуя.
Решил съм да отида в оторизиран сервиз евентуално за по-точна диагностика, защото до момента всички вдигат рамене.
Отговори

danilk0 снимка danilk0 29 юни 2021 - 14:05

Нов ъпдейт.

Смених задни тампони на предните носачи и все още имам вибрациите.
При скорост след 110км, започват вибрации в купето, усешам го в седалките дори, няма значение дали ускорявам или не. Също пробвах да изключа на N скоростите вибрациите остават.
Уточнявам, със зимните ми гуми и джанти отново ги има.

Дали някой има идея или предложения къде мога да отида за решението на този доста досаден проблем.
Отговори

devailo снимка devailo 29 юни 2021 - 14:36

При мен рейката е за правене че има луфт малко и омасляване малко , потенциално от това може да имам аз същите вибрации. При теб в какво състояние е ?
Отговори

danilk0 снимка danilk0 29 юни 2021 - 14:42

Има лек луф при бързо поклащане на волана на място, казват че е нормален. Също казаха, че няма течове.
Имах теч от картера на скоростната кутия, който предизвикваше скърцането при неравности в предницата на колата (мисля, че ти го беше описал този проблем). Теча го оправих, но не съм стигнал до скърцането по неравностите - а и е доста рядко вече.
Отговори

ufer снимка ufer 29 юни 2021 - 14:45

Аз бих взел отново под лупа джантите и гумите. Трябва да са идеални като въртене - без радиални и аксиални отклонения и баланс с машина, която може да коригира до един грам (повечето балансиращи машини имат такива опции, но някой трябва да си поиграе). Жалко, че колата е автоматик, ако беше с ръчна кутия, би могло да се направи едно динамично балансиране, но при автоматиците това е табу. Ако има съмнения в гумите, трябва наново да се монтират и напомпят до 4 бара, за да легнат перфектно и евентуално после някой да си поиграе на балансиращата машина с програмата за въртене на гумата около джантата и избор на идеалното разположение, но механиците ги мързи да го правят, защото е трудоемко, като вероятно трябва да се плати тази услуга... :biggrin:
Отговори

BOz снимка BOz 29 юни 2021 - 15:49

 ufer, на 29 юни 2021 - 14:45, каза:

Жалко, че колата е автоматик, ако беше с ръчна кутия, би могло да се направи едно динамично балансиране, но при автоматиците това е табу.

Какво представлява това динамично балансиране на гуми?
Иначе може да се направи динамично балансиране на гуми на машина, която натоварва гумата с 500 кг. и след това се гледа за баланс. Такава машина имат автогуми.бг
Отговори

ufer снимка ufer 30 юни 2021 - 10:43

BOz, аз съм го обяснявал в Тойота и VW форума, ето разгледай го пак - Динамично балансиране

Има още: Дин. баланс 2, Дин. баланс 3
Мнението беше редактирано от ufer: 30 юни 2021 - 10:51
Отговори

KODI80 снимка KODI80 16 август 2021 - 13:53

Колеги,

Проблема с мистичното, появяващо-изчезващо, започващо като вибрация по купето тресене НЕ се отстрани /при МЕН/ с подмяна на:

- гуми или джанти /тествано с много други от същият модел автомобил Без този проблем/;
- полуоси, трипод-и, карета;
- предни Silent Block- ве - нов, стар или какъвто и да е модел;
- лагер-главина;
- Silent Block-ве или задно окачване /при Спорт Турер*/;
- предни и задни спирачни дискове, накладки и супорт водачи;
- гайки на гумите, Не ясно изразен проблем с централен отвор на джантата и пр.;

Вероятно пропускам някое друго мероприятие защото :0010: .

* Подадената информация е за сведение, на собствен гръб, пот и портфейл тествана, частен /личен/ случай е и абсолютно никой НЕ ангажира съобразно неговият проблем и дилеми!!!

ПП. Колата вече не е КАТО нова, а е НОВА :a049: !!!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 16 август 2021 - 15:14

Само при спиране ли е?
Отговори

devailo снимка devailo 16 август 2021 - 19:41

аз пак да повторя че при мен рейката е за правене, и потенциално може и за това да ми вибрира волана между 120-140 км/ч
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 16 август 2021 - 20:44

Е аз поради подобна причина питам, защото на предишното ми Пежо 308SW вибрираше понякога при спиране, понякога без да докосвам спирачките, и спря след рециклиране на рейката. След това остана едно много леко тресене при спиране, но според мен това вече беше от тампоните на макферсони, които също имаха луфт и се усещаше (е, усещах го аз, друг не), но вече не ми се занимаваше.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 16 август 2021 - 20:46
Отговори

ufer снимка ufer 16 август 2021 - 21:22

При подобни проблеми винаги се започва от най-простото и най-евтиното. Какви са джантите: стоманени или алуминиеви, оригинални или афтърмаркет? Ако алуминиевите не са оригинални, имат ли правилните центриращи пръстени? Каква е скор. кутия?
Отговори

danilk0 снимка danilk0 19 август 2021 - 08:52

Джантите са оригинални алуминиеви 18. Както вече съм писал и със зимните ми 17ки (джанти - не са оригинални, и нови гуми) също го има проблема.
Автомат е колата и почвам силно да се замислям дали не е от кутията. Оставял съм я за диагностика на кутията и ми бяха казали, че няма никакви грешки и кутията е добре. Има едни полашквания като оптпускам или натискам педала на газта.

Това което ми направи впечатление при последното ми пътуване Бургас - София беше, че като тръгнах от Бургас вибрациите във волана ги имаше доста често. Придружени с вибрации някъде отдолу - усещат се като неравномерно въртеливо движение.
На половината път направихме почивка и след като тръгнахме, вибрации почти нямаше, много по-рядко и много по-леки.
Отговори

ufer снимка ufer 19 август 2021 - 16:17

Автоматичните кутии са цял нов свят сам за себе си. В комбинация с някой малък луфт или малко биене (примерно на гума) автоматът може да ти скъса нервите. За него съм пас. Единствено бих пробвал с две идеални гуми и джанти на предната ос...
Отговори

Maisho снимка Maisho 20 декември 2021 - 23:44

Виждам, че си е минала половин година от последния коментар, но дали успяхте да се справите с вибрацията на волана след 120 км. ч., тъй като аз имам същия проблем?
Отговори

ufer снимка ufer 21 декември 2021 - 10:48

Те и пет години да минат, май няма значение. При теб почти категорично вибрациите идват от предното окачване. Прочети тази тема и още няколко за информация и започни от най-евтините проверки. Но си търси човек (механик) с желание да проведе "часовникарски" операции с добра балансираща машина, в противен случай проблемът винаги ще се замазва. Допускам, че на инсинията предницата е много чувствителна и иска идеални джанти и гуми. Възможно е, обаче, всеки малък луфт по окачването да влияе при тези скорости между 120-140... :doh:
Отговори

didorins снимка didorins 29 юли 2022 - 12:06

Интересно ми е как се разви случая при останалите. Минах през много смени и още не му се вижда края.
Отговори

devailo снимка devailo 29 юли 2022 - 17:56

При мен вибрацията изчезна почти напълно като си купих нови гуми и ги сложих на старите джанти. Старите гуми не бяха разделяни от джантите 6 години общо взето освен някакви кърпежи ако е трябвало , но да, сега вибрацията е примерно 10% от каквото беше преди .
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg