Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Поправка на резистор

Th3Fas7MaK снимка Th3Fas7MaK 25 ноември 2012 - 13:09

преди малко минах през една морга имаха резистор бяха го изкарали и за 10 лв се сдобих с 2-ра ръка. проверих го с мултицета работи.
Мнението беше редактирано от Th3Fas7MaK: 25 ноември 2012 - 13:12
Отговори

Jivko87 снимка Jivko87 27 декември 2012 - 17:21

Здравейте!Знам,че темата е стара,но и моят вентилатор на колата от профила спря да работи на 1-ва и 2-ра степен,на 3-та и 4-та си работи няма грижи.Смених термо защитата по начина описан в темата,даже сложих лустер клеми за по лесна поправка евентуално,но първите 2 степени не работят.Бушончето си е здраво,то ако беше заминало нямаше да работят 3-та и 4-та.
Къде може да е проблема?
Отговори

jokomoro снимка jokomoro 27 декември 2012 - 18:18

Моя случай е абсолютно идентичен с на колегата Jivko87, с тази разлика че на мен ми отказа и 3та степен. Днес бях в опел Стефанов гр.Пловдив и там нямаше такава част. Можело да се поръча със заявка и до една седмица ще дойде резервната част. Иначе струва 106лв.Не съм си поръчал защото ми се стори дълга и широка процедурата пак и малко скъпо за тази джаджа. Тези части са различни за кола с климатик и без. Сега си търся такава, няма значение дали е нова или втора употреба.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 10 януари 2013 - 14:44

Здравейте отново
Така, да споделя отново опита от всичките си премеждия. Извода като цяло е проблем в моторчето на парното.
За колегите на които не им бачкат примерно 2 от скоростите и 2 работят. Проверете си до буксата на самия ел мотор дали на всички клеми има ток /изключвам само кабел маса/ ако нама значи копчето е с проблем. Съпротивлението гори не толкова от прегряване отколкото от проблем с моторчето или или управлението.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 10 януари 2013 - 14:46
Отговори

hahyy снимка hahyy 22 февруари 2013 - 01:35

Здравейте,

искам да попитам колко градуса трябва да е термичния резистор за Astra G тъй като изчетох много мнения, но има доста различни 100, 184, 250 а искам предварително да купя преди евентуално да го видя на стария с каква стойност е
Отговори

titan22 снимка titan22 22 февруари 2013 - 10:55

Мисля че е 184 градуса,но не съм сигурен.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 22 февруари 2013 - 14:15

и 184 и 192 стават
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 22 февруари 2013 - 16:42

аз съм сложил на 180 и няма проблем
Отговори

hahyy снимка hahyy 28 февруари 2013 - 02:33

При мен се оказа 128 градуса :)
Отговори

Гостmolina63_* 25 април 2013 - 15:35

Здравей,аз имам вектра-с 1.8 2003,проблема ми е че парното върти само на 4-та степен,другите не работят.Някой би ли ме посъветвал как да си реша проблема!
Отговори

bili4652 снимка bili4652 25 април 2013 - 18:57

Най вероятно е "терморезистора", все пак в тази тема точно за него се дискусира ;)
Отговори

Dowper снимка Dowper 31 октомври 2013 - 20:53

Аз съм с 3 степени и не работи първата, много е досадно зимата, защото докато загрее ми духа студено на 2 степен, а ако го спра запотява... Та тези дни ще го пробвам това задължително.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 01 ноември 2013 - 08:43

 Dowper, на 31 октомври 2013 - 20:53, каза:

Аз съм с 3 степени и не работи първата, много е досадно зимата, защото докато загрее ми духа студено на 2 степен, а ако го спра запотява... Та тези дни ще го пробвам това задължително.

Колега откачи буксата от въпросното управление отпред до моторчето и провери дали имаш ток на 3 от 4-те клеми /на трите трябва да ти идва ток а четвъртата ти е масата/.
Щом не ти работи само 1 степен проблема ти вероятно е в копчето или кабел до терморелето.
Термопредпазителя се сменя когато работи само последната степен тъй като тя е директна и не се влияе от този термо предпадител /не минава през него веригата за последната степен/ в останалите случаи проблема не е в тая джаджа отпед с резистора а вероятно или в копчето или в кабела за първа/втора и т н степени.
Отговори

Dowper снимка Dowper 01 ноември 2013 - 21:43

А къде е това моторче, той бащата искаше да мери, махнахме врътката, ама не видяхме къде...
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 01 ноември 2013 - 22:05

ако питаш за Астрата,намира се под филтъра на купето
Мнението беше редактирано от Astra1816V: 01 ноември 2013 - 22:05
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 04 ноември 2013 - 10:36

Отваряш предния капак зад двигателя и под кората на чистачките. Има една гума-уплътнение по ширината на колата се маха и после една пластмасова кора и там е филтъра на купето махаш го и ВОАЛА
Отговори

Лазар Василев снимка Лазар Василев 04 ноември 2013 - 12:38

А някой има ли представа къде се намира всичко това при Вектра Ц???
Отговори

Dowper снимка Dowper 04 ноември 2013 - 15:23

Благодаря колеги, отварял съм там за филтъра и ще го намеря. Ще пиша резултат после, какъв е случаят при мен. :flag:
Мнението беше редактирано от Dowper: 04 ноември 2013 - 15:23
Отговори

Dowper снимка Dowper 05 ноември 2013 - 20:14

Така, баща ми мереше, докато аз сменях степените. Но, едно голямо НО, мерихме напрежение, а сега видях, че трябвало ток да се мери... :doh: Резултатът беше, че като включа 1-ва степен (неработещата) се подава напрежение само на съответната клемичката, като включа втора - на другата клемичка, 3-та на третата, а 4-тата нали си е маса. И решихме, че всичко е 6 по кабелите. А сега въпросът е дали напрежението означава, че тече и ток по съответните клеми? Или да мерим утре пак? Оттам нататък свалихме резисторчетата, и там при мерене се оказа, че има връзка между 2 от клемите с терморезистора, на другите 2 няма връзка. Решихме, че едното е маса и затова, а другото че е заминало. Между 2-те свързани с терморезистора има също връзка (едно с друго), между другите 2 също и се зачудихме така ли трябва да бъде. Абе с 2 думи опитлачих аз работата, баща ми цял живот се занимава с електроника, ама аз тук прочел, там прочел и само давах грешни акъли... Ще чакам отговор, да мерим ли тока пак или да търся резисторите? :n055:
Мнението беше редактирано от Dowper: 05 ноември 2013 - 20:16
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 06 ноември 2013 - 09:00

Здравей колега да започнем отначало. Броим клемите така за да ме разбереш 1 клема-маса, 2-за 1 степен,3- за 2 степен и 4 клема- за 3 степен. 3 Степен е директна а останалите 1 и 2 минават през намотки и термичния предпазител. Та на въпроса ако мериш резистора между 1 и 2, 1 и 3, 1 и 4 клеми трябва да имаш връзка. На кабелите по същкия начин на 2, 3 и 4 клеми трябва да имаш 12 волта напрежение.
Ако нещо не е ясно моля на линия сме.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg