Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Opel Insignia Kombi 2.0 170 кс

Dzhivgov снимка Dzhivgov 13 юни 2021 - 21:22

Здравейте нов съм в групата искам да се съветвам с всички вас. Обмислям варианта да си закупя Опел Инсигния Комби 2.0 170 К.с почти новичка 2019 на около 20 хиляди километра, но все чета някакви негативи за тия опели, а цената е около 20 Хиляди Евро.И се чудя въобще да правя ли такава голяма инвестиция в тази кола защото ако почне с проблемите преди да направи 100 хил километра ще е мн неприятно. Очаквам вашите съвети. Благодаря ви предварително
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 13 юни 2021 - 22:56

Аз крам 2.0 170 коня, 2019та, купих я чисто нова, вече е на 70 000 км и нямам проблеми...
Отговори

Dowper снимка Dowper 14 юни 2021 - 07:24

На тия километри, ако са реални, трябва да е още гаранционна. 20к евро е нормална цена, те 2017та вървят на същите пари, много са надути цените в момента.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 14 юни 2021 - 07:39

 Dowper, на 14 юни 2021 - 07:24, каза:

На тия километри, ако са реални, трябва да е още гаранционна. 20к евро е нормална цена, те 2017та вървят на същите пари, много са надути цените в момента.

Да бе ама на един приятел, неговата е 2018, първа регистрация март 2019, на 30 000 км, Джен(д)еръс предложиха да му я изкупят за 32 000 лв... От глезотиите няма: флекс райд, естествена кожа и шибедах, всичко друго си го е поръчал, 2.0/170 коня автомат...
Естествено им показа къде го "клъвна петела"
А гаранцията е 2 години, ако е била на фирма
Мнението беше редактирано от Hotblooded: 14 юни 2021 - 07:42
Отговори

Dowper снимка Dowper 14 юни 2021 - 12:59

 Hotblooded, на 14 юни 2021 - 07:39, каза:

Да бе ама на един приятел, неговата е 2018, първа регистрация март 2019, на 30 000 км, Джен(д)еръс предложиха да му я изкупят за 32 000 лв... От глезотиите няма: флекс райд, естествена кожа и шибедах, всичко друго си го е поръчал, 2.0/170 коня автомат...
Естествено им показа къде го "клъвна петела"
А гаранцията е 2 години, ако е била на фирма


После са щяли да я пуснат на 40к. А продаде ли я твоя приятел?
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 14 юни 2021 - 14:47

40 друг път, на 50 ги пускат...
Не я продаде, искаше да я смени за бензинова след фейслифта, но се отказа при това условие...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 14 юни 2021 - 17:50

Не знам за каква инсигния говорите за обявяване и дали за Стефанов става дума, но новите им са в рамките на 50-55 хилки за иновейшън нивата. Не говорим за GSi-та разни. Въпреки, че съм учуден, че има GSI само дизел вариант :)
Как тогава кола на 2 години ще я обявяват на 50 ? Нещо или не са добре или вие не сте уточнили коя кола и на колко години е , та да я обявяват за 50 хиляди.
Отговори

Dzhivgov снимка Dzhivgov 14 юни 2021 - 17:55

Да тази би трябвало да има гаранция до 2023 но мисълта ми е да не би като направи 80000 90000 км и да се започне с ядове те да стана пишман що съм я купил????
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 14 юни 2021 - 18:35

Е още никой във форума с такава Инсигния не е минал толкова че да ти каже със сигурност. Аз ще ги направя (100000 км) - живот и здраве другата пролет...
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 14 юни 2021 - 18:40

 Д-и-м-о-в, на 14 юни 2021 - 17:50, каза:

Не знам за каква инсигния говорите за обявяване и дали за Стефанов става дума, но новите им са в рамките на 50-55 хилки за иновейшън нивата. Не говорим за GSi-та разни. Въпреки, че съм учуден, че има GSI само дизел вариант :)
Как тогава кола на 2 години ще я обявяват на 50 ? Нещо или не са добре или вие не сте уточнили коя кола и на колко години е , та да я обявяват за 50 хиляди.

В Бургас имаше Инсигния иновейшън, на 14 месеца, обявена на 56 000... Естествено и регистрирана, и като я прехвълите при нотариус на реалната цена - по добре поръчай нова.
В Стефанов, Поли, Автосвят - тея по евтините са нов внос, колите с история при тях са по скъпи. На колко реално ги продават - друг въпрос.
Отговори

Sim снимка Sim 15 юни 2021 - 12:01

Към автора на темата.
Приятно четене: https://www.opelclub...pic=137599&st=0
Отговори

stsoftware снимка stsoftware 15 юни 2021 - 15:46

 Dzhivgov, на 14 юни 2021 - 17:55, каза:

Да тази би трябвало да има гаранция до 2023 но мисълта ми е да не би като направи 80000 90000 км и да се започне с ядове те да стана пишман що съм я купил????


Автомобилът е супер - имам две с този двигател, една от модификацията Sports Tourer A 2015 г. и една Sports Tourer B 2018 г. Екстрите съм си ги избирал аз: BOSE + Bluetooth; адаптивни BiXenon / LED фарове; парктроници с камери (новата е с 360 градуса, старата се предлагаше само със задна); система за засичане на страничен трафик (особено полезна при заден ход); автоматично паркиране, което го има само в новата;

Споделям опит:
- и двете ме оставиха на пътя на около 43000 km понеже тръбата на турбото им изскача и трябва да се смени. Хубавото е, че има безплатна пътна помощ и това се ремонтира гаранционно.
- и на двете им смениха гаранционно компютрите за AdBlue поради някакви проблеми.

На новата имам някои забележки, но в сервиза ще ги оправят (надявам се) - при шофиране върху павета се чува някакво дрънчене от таблото (след втората година се получи) в зоната на Head Up дисплея, както и при пълен (до капачката) резервоар стрелката на нивомера забива под 0-та за около 100 км. Но както вече писах - това са гаранционни неща и не ме притесняват много.

Като цяло за приблизително 100000 км на първата и 60000 км на втората нямам някакви особени забележки. Добри автомобили с добра возия и добро качество в сравнение с конкуренцията (имам наблюдение върху някои други марки). Ако трябва да сравня A с B модела - по-маневрен, по-бърз, по-устойчив в завоите. Удоволствие е да се шофират и двете, но при новата е с една идея по-добро усещането.

Гаранцията би трябвало да е 150000 км или 5 години - което настъпи първо, но за всеки случай по рамата проверете какъв пакет е активиран за конкретния автомобил.

Ако автомобилът има сервизна история - прегледайте я, но не мисля че за толкова малко километри би имала сериозен проблем, който да не е забелязан.
Мнението беше редактирано от stsoftware: 15 юни 2021 - 15:47
Отговори

Иван33 снимка Иван33 16 юни 2021 - 09:20

 stsoftware, на 15 юни 2021 - 15:46, каза:

...на около 43000 km понеже тръбата на турбото им изскача и трябва да се смени...
...и на двете им смениха гаранционно компютрите за AdBlue поради някакви проблеми....

За двигател B20DTH ли става въпрос? Наскоро купих Зафира Турър, 2017-та, на 134к. км, да очаквам ли подобни проблеми или мога да разчитам, че вече са отстранени? И къде се намира тази тръба на турбото?
Отговори

Dowper снимка Dowper 16 юни 2021 - 09:37

 Иван33, на 16 юни 2021 - 09:20, каза:

За двигател B20DTH ли става въпрос? Наскоро купих Зафира Турър, 2017-та, на 134к. км, да очаквам ли подобни проблеми или мога да разчитам, че вече са отстранени? И къде се намира тази тръба на турбото?


Провери по ВИН номер историята да видиш какво е сменяно, иначе ако приемем че е често срещам дефект до 50к км - може би ще е сменена вече.
Отговори

Иван33 снимка Иван33 16 юни 2021 - 13:43

В сервизната история, която виждам в myOpel общо взето няма нищо интересно. Редовните обслужвания с масло и филтри, смяна на предни дискове и на всички накладки, доливане на ADblue, периодична смяна на летни и зимни гуми. Това май беше всичко...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 16 юни 2021 - 17:02

 Иван33, на 16 юни 2021 - 13:43, каза:

В сервизната история, която виждам в myOpel общо взето няма нищо интересно. Редовните обслужвания с масло и филтри, смяна на предни дискове и на всички накладки, доливане на ADblue, периодична смяна на летни и зимни гуми. Това май беше всичко...


Дори и така да е, един маркуч няма да те събори ако се стигне до него. Но щом досега не се е стигнало, вероятно не са засегнати всичките модели с този двигател. С две думи, карай и си свиркай :)
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 16 юни 2021 - 17:03
Отговори

Иван33 снимка Иван33 19 юни 2021 - 05:45

 Д-и-м-о-в, на 16 юни 2021 - 17:02, каза:

... карай и си свиркай :)

То аз засега това и правя. :icon_wink2:
Мисълта ми беше дали мога да избегна евентуален проблем и да не оставам на пътя заради привидно елементарен маркуч.
Доколкото разбрах и четох, става въпрос за това : https://prikachi.net/image/u6w1J , като най-често се къса при бързата връзка към дросела.
Впрочем ето как е решил проблема някакъв колега от братска Русия: https://prikachi.net/image/u625B
Мнението беше редактирано от Иван33: 19 юни 2021 - 05:46
Отговори

Nedds снимка Nedds 24 юни 2021 - 10:53

 Dzhivgov, на 14 юни 2021 - 17:55, каза:

Да тази би трябвало да има гаранция до 2023 но мисълта ми е да не би като направи 80000 90000 км и да се започне с ядове те да стана пишман що съм я купил????

Колега на под 100К, освен ако не си някой голям карък, чак такива ядове да имаш, че да станеш пишман - едва ли. Аз преди да купя инсигнията изчетох де що има писано по чужди форуми и като цяло придобих представа какво мога да очаквам.
На фона на мненията и имайки предвид, че по форумите основно пишат хора, които имат някакъв проблем - за мен изводът е, че като цяло Инсигния Б е надежден автомобил. Все пак в mobile.de и autoscaut има такива вече с пробег по над 250 К км, ако след 80-90 се разпадаха....
Освен проблемите, които е споменал колегата stsoftware, това което съм срещал из немските и английски форуми са следните неща:
- проблем със сензори на педала на газта (на доста хора е сменен гаранционно);
- Най-често регистрираната грешка при светнал чек енджин - грешка в сензорите по изпускателната система - ламда сонда или някакъв NOX сензор. Доста често са "фалшиви" грешки и при много от хората това не е съпроводено с авариен режим и след чистене на грешката си карат дълго време без проблем.
- шумове в купето - около хедъп дисплея или пина на шофьорската врата (но тези неща се лекуват леко :) ) При мен лично няма никакви скърцания и шумове дори при лош път, единствено като понадуя музиката се получава лек резонанс от пинчето на шофьорската седалка, но го "излекувах" с една кръгла гумичка :)
- доста рядко, но все пак тук таме някой има ядове с дпф филтъра (предполагам при доста градско каране).
- смяна на съединител на сравнително малък пробег (гаранционно) - не знам към каква кутия си се насочил. За 8 степенния автомат не съм срещал още мнение за проблем.
Това е общо взето... Разбира се, ако непредвиден ремонт на нещо по колата за 2-3 000 лв ще ти е проблем - по-добре се насочи към нещо по-нисък клас.
Отговори

Ivo_Ivanov снимка Ivo_Ivanov 25 юни 2021 - 21:48

Хайде да се включа и аз. Вече съм на 55000 км, и засега два пъти бях по гаранция в New east. Първият път за споменатият вече от някой колега проблем със NOX сензор, сменен за 2 часа по гаранция на 19300 км, и вторият път (тук ще ви кажа нещо ново), за смяна на скоростен лост барабар със механизма. Не ми отчиташе правилно паркинг позицията. Също без пари и за 2 часа. Други дертове за сега нямам, икономична кола с достатъчна мощност и комфорт.
П.П.
Поздрави на колегата със двете Инсигнии, и на цялото му многолюдно семейство. Беше тръгнал човека на почивка, като го срещнах със прословутата извадена тръба на турбото край Благоевград.
П.П. 2
Колегата със гореща кръв е прав, още май никой от нас не е достигнал 100 000 км, за да видим дали се разпадат след това. :)
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 26 юни 2021 - 08:11

В Ню Иист не ти ли дадоха една червена Астра докато ти бърникат колата?
На мен като ми сменяха датчика за затворена врата - ми дадоха оборотна...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg