Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Ремонт на спирачна помпа

vektra1 снимка vektra1 10 март 2013 - 16:00

Колеги интересува ме как се разглобява спирачна помпа ATE 22,и дали подлежи на ремонт въобще.Имам една стара помпа и ми изпадна ремонтен комплект,реших да се позанимавам но не успях да я разглобя.От задната страна има зегерка и шаиба,след махането им всичко приключва има някаква пластмаса около буталото но то не излиза дори с усилие.Ако сте правили или поне разглобявали такава или подобна помпа,моля помагаите с идеи.
Отговори

ozaki снимка ozaki 17 март 2013 - 16:24

Запушваш всички дупки без тази която е най отпред,не към отвора на сервото ,а от другата страна (дупките може с пръсти да ги запушиш)но ще ти трябват още двама човека и с компресор(може и с помпа) надуваш през дупката която не си запушил и буталцето изкача.
Отговори

vektra1 снимка vektra1 17 март 2013 - 19:36

Мерси колега скоро ще го пробвам този начин,дупките за спирачните тръбички са само две така че мога сам да деиствам.
Отговори

titan22 снимка titan22 17 март 2013 - 21:06

Колега,не се занимавай с такива неща,ако помпата е дала фира това означава че не само гумичките са износени а и самия цилиндър на помпата е износен в някаква степен и като смениш гумичките решаваш въпроса за няколко месеца и после пак от начало.За мен истината е че неща които се трият или въртят-лагери,помпи,спирачни цилиндри и други подобни сменявам само с нови за да не правя двойни работи.Това разбира се е само мое мнение и не ангажирам никой да го спазва.Всеки сам решава как и колко пари да даде да ремонт на дадена част.
Отговори

vektra1 снимка vektra1 18 март 2013 - 18:57

Помпата я смених с чисто нова,защото периодично при плавно натискане пропада педала.Това ме води до извода че гумичка е дефектирала,но не ми се занимаваше и купих нова.Така старата помпа я запазих и случайно ми подариха ремонтен комплект чисто нов.Така реших да пробвам дали ще стане нещо от тази помпа,но не мога да я отворя.По хубаво от ново и оригинално няма но за статистиката,оригинална помпа ATE 22 за кола с ABS 1200лв.автърмаркет Metelli Italy 140лв с голяма отстъпка.Старата помпа е служила безотказно 21г. новата никой не знае за това нищо не пречи да имам резерва.
Отговори

PepinoDi снимка PepinoDi 18 март 2013 - 20:06

Това за износването на цилиндъра е доста пресилено за да стане трябва да е имало боклучки в самата течност гумичките не износват цилиндъра има по принцип износване но е много малко и спокойно може да се каже че няма.Лично аз предпочитам оригиналната помпа със сменени гумички отколкото нова (лично мнение :) )
Мнението беше редактирано от PepinoDi: 18 март 2013 - 20:07
Отговори

espero2000 снимка espero2000 19 март 2013 - 21:09

при положение че съм виждал стоки на метели да приключват за един ден, е вервай ми никога няма да сложа такова нещо. Карам си със същата помпа като колегата втора ръка и няма грижи. Имам още около 20-тина други които така седят. Вярвай това с износването няма как да се случи. А ако се преебе гумичката е от некачествена спирачна течност.
Отговори

dobbs снимка dobbs 26 март 2013 - 10:52

Колеги ,нещо не намирам ремонтен комплект за спирачната си помпа (питал съм информативно само в 2 магазина де), кажете магазин(в СФ или Бс) и горе долу цена. Помпата е за без АБС
Мнението беше редактирано от dobbs: 27 март 2013 - 00:05
Отговори

espero2000 снимка espero2000 26 март 2013 - 12:59

Няма такава помпа. ако си с 1.6 мотор ти е 20-ка. За софия ще ти кажа къде, но незнам кой е точния номер. Намира се на цар симеон като тръгнеш от одрин по цар симеон в дясната час по посока опълченска. Питай малко след един магазин за скутери е. Който и да питаш ще те опъти. А пък ако искаш помпа мога да ти предложа, имам 10-тина все твоя размер.
Отговори

dobbs снимка dobbs 27 март 2013 - 00:08

Мерси много колега,мисля да видя цената на комплекта. Малко не ми се рискува с втората ръка, ако е дала нещо фира пък не знаеш не си виновен ти и ..... т.н.
Отговори

espero2000 снимка espero2000 27 март 2013 - 11:26

Комплектите по спомен взимаш застра Ф беше няма 15лв.
Отговори

xxxx снимка xxxx 07 август 2013 - 14:57

това с разглабянето нещо не се получава, поне засега.,.... някакви идеи как да извадя карантиите?
Мнението беше редактирано от xxxx: 07 август 2013 - 14:58
Отговори

espero2000 снимка espero2000 07 август 2013 - 17:42

Махаш зегерката, след това почваш да я чукаш и те постепенно ще поизлязат. Най добре си намери цяла помпа, аз уж смених нов комплект ама нещо не ми хареса как стана. Не са от най читавите.
Отговори

xxxx снимка xxxx 07 август 2013 - 21:05

та така....- маха се зегерката, изтегля се с клещи оста дето стърчи, след това се сваля (или преди това)казанчето за течност, махат се неговите уплътнения,натиска се основното бутало малко ,докато се освободи един придържащ щифт и..........готово-помпата е разглобена изцяло..- сори че няма фото, дано съм полезен.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg