Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Гуми и джанти

Скъсан болт на джантата

kemo снимка kemo 22 септември 2009 - 10:59

здравейте колеги, днес след сваляне на гумата установих че сам скъсал единия болт и остана на предната главина, къде да я закарам да го извадят оттам?
Отговори

drmapty снимка drmapty 22 септември 2009 - 13:06

Ами трябва да отидеш при някой с телоподаващо,заварява отгоре болт, а така вече заграто лесно се отвива.По този начин на мен ми е ваден скъсан болт от коляновия вал на корсата.УСПЕХ! :devil-smiley-019:Повече от 5-10лв. не трябва да струва,лесно е но си иска телоподаващо.
Мнението беше редактирано от drmapty: 22 септември 2009 - 13:08
Отговори

astralopitek снимка astralopitek 22 септември 2009 - 19:11

Друг вариант е да пробиеш дупка в болта и използваш шпилковадач.
Отговори

becinko снимка becinko 22 октомври 2009 - 21:22

С една бургия с 1 мм по малка от дупката и после мечик ,за да се оправи резбата и си готов,другото ако има възможност да се завари една гайка и си развиваш ...
Успех !
Отговори

Choco снимка Choco 31 октомври 2009 - 15:25

Ако почнеш да разпробиваш с бургия с обратна резба може сам да си излезе.
Отговори

aleksandar снимка aleksandar 31 октомври 2009 - 15:44

Само да ти кажа, че ако почнеш да пробиваш със свредло трябва да направиш много точен център иначе ще ти е трудно да го извадиш. Най лесния вариант е да се завари (с CO или електрожен но само от опитни) на скъсаното и да се отвие
Отговори

Astra 1.4mi снимка Astra 1.4mi 01 ноември 2009 - 22:24

Аз бих доразвил идеята с медчика. Пробиваш дупка с радиус достатъчно по-малък от болта за да си сигурен че няма да му прецакаш резбата (на главината става дума). Намираш медчик но с обратна резба и след това завивш болт с обратна резба и затягаки този болт ще развиваш големия. Изглежда занимавка, но ако имаш материалите е за 10 мин работа. А и най-добре е ако има кой да го направи вместо теб, да датеш 10 лева и да не се занимаваш :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg