Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Избор на Акумулатор

dakatabg снимка dakatabg 22 юни 2009 - 21:27

Здравейте,какво мислите за акумулаторите FIAM.Дай те си мението моля.
Мнението беше редактирано от VectraB: 26 декември 2011 - 16:42
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 22 юни 2009 - 21:30

Супер акумулатор! Карам от половин година с него и няма грижи <_< Марката не е случайна

Цитат

FIAMM е италианска промишлена група, която произвежда автомобилни компоненти, като акумулатори, звуково-сигнализационни устройства, антени, стационарни акумулатори за телекоми и промишлени приложения. Подкрепена от повече от 60-годишна предприемаческа дейност, днес FIAMM разполага със заводи и търговски представителства по целия свят.

FIAMM предлага разнообразие от различни технологични решения за осигуряването на чиста и постоянна енергия. По този начин тя гарантира надеждността и безопасността на системите, използвани в комуникациите, преноса и обработка на данни, производствените процеси и всички дейности, които се нуждаят от постоянен поток енергия. Компанията е иновативен партньор в областта на проучването и развитието на нови продукти, системи и услуги в стратегически сектор, свързан с развитието на новите комуникационни технологии.
Като пряк резултат от тази стратегия FIAMM е получавала 11 пъти наградата за “Доставчик на Годината” от Дженерал Мотърс, на която доставя 9 милиона броя компоненти годишно. Компанията се радва и на тясно сътрудничество с друг водещ партньор в автомобилната промишленост: ФОРД-Северна Америка.

Мнението беше редактирано от IvailoM: 22 юни 2009 - 21:46
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 17 октомври 2009 - 10:28

Понеже се появи проблем от към акумулатора реших да пусна тема евентуално с Анкета за да събера повече мнения а и си мисля че такова проучване на мненията относно акумулаторите би било полезно за всички.

Та понеже има много марки и варианти на пазара е хубаво ако имате информация за конкретна марка и модел къде се произвежда.
Мнението беше редактирано от IvailoM: 18 октомври 2009 - 10:54
Отговори

Tihomir снимка Tihomir 17 октомври 2009 - 11:02

http://www.bosch.bg/bg/products/car_equip/...es/s5-s4-s3.htm
За мен лично това е марката,лично мое мнение....За Искра не искам и да чуя!!! :clapping:
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 17 октомври 2009 - 11:04

Бош Силвър... С 3 години гаранция разбира се :clapping:
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 17 октомври 2009 - 12:03

Имам Монбат, обслужваем, вече три зими се държи чудесно, сега и четвърта мисля
ще изкара без проблем.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 17 октомври 2009 - 12:06

Съжалявам, че трябва да го кажа, но наблюдението ми е, че при Искра и Монбат е на късмет...
Купуваш и стискаш палци да си уцелил добра бройка. Средно положение няма - или са перфектни, или се скапват за по-малко от година :clapping:
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 17 октомври 2009 - 12:09

Може да добавите и TOPLA в анкетата.Според мен са изключително добри акумулатори на базата на наблюдения
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 17 октомври 2009 - 13:12

Добавих AC Delco в анкетата че го бях пропуснал
така като гледам резултатите от анкетата Бош и Варта водят в класацията.....
и двата ги намерих в една фирмичка
VARTA SILVER DYNAMIC - 61Ah - СТАРТОВ ТОК EN 600A - 192 лева
Bosch Silver S5 63 Ah - СТАРТОВ ТОК EN 610А - 182 лева
Мнението беше редактирано от sashonikolov: 17 октомври 2009 - 13:31
Отговори

eskaliburg снимка eskaliburg 17 октомври 2009 - 13:47

Аз взех Varta струваше кум 170лв със намалени го зех за 145лв ама лошото, е че няма гранция и съм много изтръпнал, че за по малко от година 2 акумулатора стария беше iskra за парите си не лош акумулатор
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 17 октомври 2009 - 13:49

а защо няма гаранция за Вартата?

би трябвало да е с поне 2 години?
Отговори

eskaliburg снимка eskaliburg 17 октомври 2009 - 13:51

 sashonikolov, на 17 Oct 2009, 14:49, каза:

а защо няма гаранция за Вартата?

би трябвало да е с поне 2 години?


Не знам защо .. никаде не прочетох каде е направен , което ме съмнява , мисля че трябваше да зема bosch-a със 3г. гаранция само да ти заверат гаранцията и си свиркай
Мнението беше редактирано от eskaliburg: 17 октомври 2009 - 13:53
Отговори

Hercules4o снимка Hercules4o 17 октомври 2009 - 13:52

И вектора в момента е с Бош :clapping:
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 17 октомври 2009 - 13:56

 eskaliburg, на 17 Oct 2009, 14:51, каза:

Не знам защо .. никаде не прочетох каде е направен , което ме съмнява , мисля че трябваше да зема bosch-a със 3г. гаранция само да ти заверат гаранцията и си свиркай


а от къде купи Вартата че да внимавам....
Отговори

eskaliburg снимка eskaliburg 17 октомври 2009 - 14:05

Колега спокойно виж и ac delco как е там въпроса знам, че са доста добри виж дали са със гаранция
Отговори

Agamemnon снимка Agamemnon 17 октомври 2009 - 16:26

Аз си купих Бош S5, не се сещам колко ампера, ама като за мойта кола е, беше последна бройка и струваше някъде към 130-140лв, просто съм изключително доволен, който мисли да си кара колата повече време да взима такъв.


П.П. 3 години гаранция има, а също така габаритните му размери бяха същите като на този, който свалих от колата, тоест много компактен.
Мнението беше редактирано от Agamemnon: 17 октомври 2009 - 16:29
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 17 октомври 2009 - 17:33

Само аз гласувах за AC Delco :clapping:
Моя е такъв (GM - AC Delco) вече 3та година го тормозя доста , но не е мръднал.
Отговори

bencho снимка bencho 17 октомври 2009 - 18:56

Здравейте: На Мерца за 3 години, 2 монбата  :clapping:  сьс varta вече 2ра година няма грижи. :spam:

Астрето го взех с bosh silve , катоя взимах едва запали, асега ще го пробвам 2ра зима  :19a: :mhihi:
Отговори

mladen123 снимка mladen123 17 октомври 2009 - 19:28

искра вече 7г е ок разбира се с подръжка
Отговори

Miro снимка Miro 18 октомври 2009 - 09:38

 siegfrid, на 17 Oct 2009, 13:06, каза:

Съжалявам, че трябва да го кажа, но наблюдението ми е, че при Искра и Монбат е на късмет...
Купуваш и стискаш палци да си уцелил добра бройка. Средно положение няма - или са перфектни, или се скапват за по-малко от година :clapping:


На късмет е при монбат-а.То и Боша го правят там,ама нейсе!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg