Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Върти, не пали и няма светлини по таблото.

doniom снимка doniom 29 август 2011 - 18:30

Здравейте колеги !!!
Моля за помощ !!!
Колата не иска да запали-върти си нормално но не пали и по таблото освен мигачи нищо не отчита.Няма я лампичката за маслото или пък лампичката за акомулатора.
Правих ремонт на ел стъклото и ми прицърка някаква искра с кабелите на моторчето за ел стъклото.И от тогава не ще да запали.Бушоните са си добре.Искра има на свещите.Отварях контактния ключ изглежда всичко е наред.Къде според вас е проблема ??? Дайте някакви предположения !!!
Отговори

s7iki снимка s7iki 29 август 2011 - 18:32

Имобилайзер имаш ли ? може да се е пре*бал
Отговори

doniom снимка doniom 29 август 2011 - 18:33

Имам имобилайзер ! но мисля че си е наред !
Мнението беше редактирано от doniom: 29 август 2011 - 18:38
Отговори

s7iki снимка s7iki 29 август 2011 - 18:35

Може да е заминал...провери имобилайзера,ако ти е вързан към алармата,откачи самата аларма и ако е от него ще запалиш без проблем
Отговори

doniom снимка doniom 29 август 2011 - 18:40

Отивам да пробвам !!! Благодаря !!!
Отговори

doniom снимка doniom 29 август 2011 - 18:50

Аларма и имобилайзер изключени но проблема си остана !
Мнението беше редактирано от doniom: 29 август 2011 - 18:55
Отговори

Й.Атанасов снимка Й.Атанасов 29 август 2011 - 19:50

Бушоните как ги провери? Нагледно или с уред за тази цел?(мултицет) Ако само си ги прегледал... Хващай ако нямаш такъв уред, сваляш един от габаритите или някоя маломощна крушка и пробваш абсолютно всички бушони целта е през всеки бушон крушката да светне(схемата е + акумулатор бушон +крушка оттам - крушка - акумулатор) , ако след като ги пробваш по този начин,всички са добре работата става сложна... Защото много често съм срещал точно така изгорели бушони които на външен вид са здрави но всъщност са предали работата...
Отговори

doniom снимка doniom 29 август 2011 - 20:17

Бушоните съм ги замерил с мултицет.Врътвам го на звук и ги меря един по един .
Отговори

Й.Атанасов снимка Й.Атанасов 30 август 2011 - 01:04

Другото което ми идва на идея е клемореда, въпреки че няма нищо общо и ме съмнява много този имобилайзер който имаш... Пробвай да побългариш работата при клемореда смисъл сваляш буксата и на двата силови кабела за контакт и стартер ги даваш на 12V пак от буксата ако всичко е наред трябва да запали без проблем, ако не запали понеже си нямам и на представа каква е схемата на тия имобилайзери считай че е от него(имобилайзера)! При твоя опел не съм свалял клемореда не знам какви като цвят са кабелите но със сигурност ще са 2-3 които ще са най-дебели от всичките(един 12V и два съответно контакт и стартер), принципно при опел кабелите са черен + кафяв маса... Ти си имаш мултицет така че можеш да се подсигуриш преди да правиш каквото и да е....
Мнението беше редактирано от Й.Атанасов: 30 август 2011 - 01:05
Отговори

Alex_GSi16v снимка Alex_GSi16v 31 август 2011 - 09:27

така. ако е астра ф както си написал ц14се като моята предишна, незнам аз тези коли да имат имобилайзер..
ако е друга кола - като има имобилайзер
когато не ти е свързано таблото - не дава да запали върти но не пали..
виж дали таблото некъде не прави връзка
другото което е - провери всички маси дали са хубаво вързани, същия проблем ми го правеше един път като бях забравил да завия масата

за подобен проблем се сещам и за запушена бензинова помпа/ или изгоряла, но пък щом не ти свети таблото трябва да е друго.
и да ти кажа щом не пали така не го мъчи много стартера, или ще запали от първия път или не. то ще се усети ако подава гориво, виж кажи на някой да ти врътне на контакт и да слушаш ти в резервоара дали "бучи" бензоновата помпа.. да върти.., ако твоята е по-безшумна, щото тя попринцип си се чува и без да слушам отдоло, ако не върти, значи затова не пали, но може да не е изгоряла, нито пък запушена а проблема да идва от таблото,
също така като съм отварял таблото по него има транзостори кондензатори .. възможно е нещо да е изгоряло там. и оттам цялата система рухва.

но от всичките според мен таблото или не прави контакт хубаво или нещо е изгоряло по него и затова прави такива номера. а може и някоя от жичките на таблото да прекъсва..


това ще да е и аз се много дразнех като неиска да пали без табло, но така е на по-новите коли

като свалях таблото на астра ф ц14се, си я карах без табло една седмица... така че сигурно значение има имобилайзера..


другото което се сетих, провери си тази врътката дето дава на контакт, или ако колата е стояла дълго време на контакт, както казват че бобината се прецаква..
има много варианти но според мен това са най-често срещаните, проблема според мен е някъде в табло/ключалка/кабели
Мнението беше редактирано от Alex_GSi16v: 31 август 2011 - 09:33
Отговори

doniom снимка doniom 31 август 2011 - 16:13

Привет колеги !!!
Проблема е отстранен :a049:
Значи за таблото се оказа прав колегата ALEX -GSI 16 V :knee: :knee: :knee: .
Оказа се хлабава маса.Извадих таблото и затегнах масата и се появиха светлини :thu: .
Проблема с паленето се оказа окислена букса от бобината към дюзите .
Благодаря ви колеги за насоките . :flag: :flag: :flag: :flag: :flag: .
Отговори

Alex_GSi16v снимка Alex_GSi16v 31 август 2011 - 22:54

 doniom, на 31 август 2011 - 16:13, каза:


Браво, ше черпиш :drinks:
Отговори

nikoloki снимка nikoloki 22 май 2013 - 21:28

Здравейте,колеги.След търсене в търсачката отностно моя проблем открих тази тема.Старичка е но май ще свърши работа.Накратко проблема е следния:моят автомобил(този от профила ми)има имобилайзер,изглежда че не е заводски.Та когато искам да запаля таблото не светва но стартера върти.Докато не светне това табло колата не пали.Тука са дали къде може да е проблема но не съм наясно къде да я търся тази маса на таблото,трябва ли да се разглобява цялото?
Отговори

titan22 снимка titan22 22 май 2013 - 22:16

Явно имаш проблем с имобилайзера,опитай се да го шунтираш,а ако не можеш закарай колата на майстор да го изолира имобилайзера и пробвай да запалиш.
Мнението беше редактирано от titan22: 22 май 2013 - 22:16
Отговори

nikoloki снимка nikoloki 22 май 2013 - 22:33

Добре но как се шунтира имобилайзера?
Отговори

titan22 снимка titan22 23 май 2013 - 08:24

Връзваш кабелите на имобилайзера така че все едно го няма.Ако е вграден в алармата както при някои модели трябва да се деактивира.
Отговори

nikoloki снимка nikoloki 23 май 2013 - 20:27

Днес премахнахме имобилайзера, и се надявам да е това причината.Другото съмнение е контактен ключ.
Отговори

titan22 снимка titan22 23 май 2013 - 22:11

Изпреварил си ме,и аз щях да те насоча към контактния ключ ако евентуално отстраняването на имото не свърши работа.Запали ли колата след отстраняването на имобилайзера?
Отговори

nikoloki снимка nikoloki 24 май 2013 - 22:35

Да запали си без грижи.Дано да е от имобилайзера.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg