Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Zafira A

Поддръжка и слагане на газов инжекцион на Зафира 2.2?

Гостfuse_* 14 юли 2015 - 06:52

Здравейте колеги, интересува ме каква е ценовата разлика (в %-ти) в поддръжката на Зафира 2.2 спрямо, 2.0 и 1.8(125к.с.)?
Също така, бях чул от собственик, че слагането на ГИ на Зафира В 2.2 Direct е било много скъпо - над 2К, дали е същото положението и с Зафира А 2.2?
И като цяло кой вариант е най-оптимален за ГИ - 2.2, 2.0 или 1.8(125к.с.)?
Отговори

hudson снимка hudson 14 юли 2015 - 07:00

Зафира А с атмосферен бензинов мотор 2,0 няма.
Двигателите са 1,6 / 1,8 / 2,2 и ОПЦ версията 2,0 с турбо около 200 коня.
2,2 на зафира А не е с директно впръскване.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 14 юли 2015 - 07:35

2.2 Direct= директно впръскване на горивото в цилиндрите= скъпа газова. Ако не е с директно впръскване слагаш газов инжекцион и си готов, без излишни усложнения, но при добър газаджия.
Понеже не си уточнил за коя Зафира става въпрос- А или Б, пиша за А.
Зафира А с 2.2 Direct няма, този ДВГ се появява при Зафира Б. При А е само нормалния 2.2.
Относно цената на подръжката- не мисля, че има разлика в цената на подръжката на 1.8 и 2.2, стига да не се мърльосват нещата и при двата двигателя. Регулярните неща са на практически еднакви цени. Има може би една особеност, за която аз бих внимавал- 2.2 иска 5W30 заради веригата и най- вече нейния хидравличен обтегач, докато другите понасят и други масла. Но при актуалните цени на маслата това няма да обърне каруцата. И все пак тая верига не е вечна де...
Отговори

Гостfuse_* 14 юли 2015 - 21:42

Чудесно, сърдечно много благодаря за изключително полезните отговори!
Да, за Зафира А става дума.
Поздрави! :beer: :flag:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg