Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Помощ

Галин8109 снимка Галин8109 15 януари 2021 - 21:41

Здравейте колеги,

Имам проблем с грешка P1191. Колата влиза в авариен режим и неможе да прескочи 3000 оборота.След всичко, което прочетох в нета и ми казаха майстори, разбрах, че са възможни следните проблеми:

1. Помпа за високо налягане
2. Регулатор за високо налягане
3. Датчик за високо налягане

Поради невъзможността ми да купя нова помпа, както и да намеря втора употреба, реших да проверя сам мембрани на помпата, които се оказаха здрави. Точно се успокоих и се оказа, че с регулаторите има същите проблеми (скъпи части, няма ги в наличност). Ако някой знае от къде да намеря втора употреба или някой, който може да ги ремонтира в София или предложи друго решение на проблема, ще съм много благодарен.
Отговори

benzy снимка benzy 15 януари 2021 - 21:55

Колега, как така няма части? Нови и да не се предлагат, в карс.бг има доста за части. Не си писал точния код на мотора, но 2.2 мотора в различните модификации се монтира и на Вектра и би следвало са са идентични. Над 30 обяви са почвай да звъниш да видиш кой е с твоя мотор и все някой трябва да ги има...
Отговори

помагащ снимка помагащ 15 януари 2021 - 22:27

защо ти е номер на двигател само един е кенефа с този проблем Z22YH
колега последно съм вземал от от голяма компания за части ако искаш на ЛС за да не е реклама
Отговори

Галин8109 снимка Галин8109 19 януари 2021 - 20:51

Здравейте отново,

Развитието на проблема е следното. Смених регулатора, но след това проблема си остана. След това изключих датчика за високо налягане и реших да опитам да вдигна оборотите на празен ход, тогава колата вдигна оборотите над 3000 и реших, че проблема е в датчика. След смяната му обаче колата даде проблем със стартера и неможе да запали, дори с дърпане. Въпроса ми е на някой случвало ли му се е нещо подобно? Може ли да е от смяната на датчика и той да е неработещ или да търся проблема в стартера. Датчика е втора ръка, но въпреки това стартера изведнъж така да забие ми е много странно. Помагате моля
Отговори

помагащ снимка помагащ 19 януари 2021 - 20:57

 Галин8109, на 19 януари 2021 - 20:51, каза:

Здравейте отново,

Развитието на проблема е следното. Смених регулатора, но след това проблема си остана. След това изключих датчика за високо налягане и реших да опитам да вдигна оборотите на празен ход, тогава колата вдигна оборотите над 3000 и реших, че проблема е в датчика. След смяната му обаче колата даде проблем със стартера и неможе да запали, дори с дърпане. Въпроса ми е на някой случвало ли му се е нещо подобно? Може ли да е от смяната на датчика и той да е неработещ или да търся проблема в стартера. Датчика е втора ръка, но въпреки това стартера изведнъж така да забие ми е много странно. Помагате моля

Моя скромен опит говори че при този код за да имаш 100% успеваемост се сменя помпа и клапан високо налягане
проблема е че покритието на помпата вътре се разпада на финни стружки които попадат в регулатора и сега си отново за помпа и регулатор
Отговори

Георги Кръстев снимка Георги Кръстев 23 януари 2021 - 12:05

Колеги помощ колата е зафира б 2007година 19цдти 150 коня когато е студен двигателя никъв проблем след като започва да загрява след 10 минути почва да играе с обороти в диапазон по малък от800 прекъсва мъчи се и пуши яко тъмно сив дим и така всеки път изтрива пак си е добре загрява пуши
Мнението беше редактирано от Георги Кръстев: 23 януари 2021 - 12:06
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 23 януари 2021 - 17:16

Откачи буксата на ЕГР-а, когато е студена и не си я палил още.
Ако не прави вече така, значи работата ясна - сваляш го и чистка.

Ако ли не, то вероятен проблем с датчик - най-логичен е този на коляновия вал.

Все пак, е хубаво да се закачи една диагностика, за да се види кой сигнал се прецаква след това определено време след запалване.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 23 януари 2021 - 17:19
Отговори

Георги Кръстев снимка Георги Кръстев 24 януари 2021 - 17:15

Добре откачих я и се оправи въпроса е мога ли да карам без буквата на егр или ше прецакаме нещо друго.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 24 януари 2021 - 19:10

Нищо няма да прецакаш, но ще бъде в авариен режим вероятно.

Свали ЕГР-а и го почисти със спрей обезмаслител или препарат някакъв.
Върни го и сигурно нещата ще се оправят.
Ако е прецакан, има ЕГР-и, ще си вземеш друг от морга нещо ...
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 24 януари 2021 - 19:13
Отговори

помагащ снимка помагащ 24 януари 2021 - 20:52

 Георги Кръстев, на 24 януари 2021 - 17:15, каза:

Добре откачих я и се оправи въпроса е мога ли да карам без буквата на егр или ше прецакаме нещо друго.

Имам 2 бр. ако ти трябва пиши на ЛС
Отговори

Галин8109 снимка Галин8109 29 януари 2021 - 20:13

Колеги,

Благодаря на всички отговорили! Проблема беше помпата, която се наложи да се ремонтира и сега колата работи нормално.

Благодаря!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg