Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Смяна EGR клапан Zafira 1.7 125к.с.

poeche снимка poeche 17 март 2021 - 16:55

Здравейте, имам Zafira 2009г. 1.7 125к.с, на която светна engine check лампата и се случи да изгуби мощност(до 1000-1200 оборота вдигаше с педал до долу). Закарах я на диагностика и ми казаха, че EGR клапанът е за смяна, като оригинален клапан + труд + диагностиката ще е около 650лв. Не разбирам от автомобили и не знам цената адекватна ли е, но не е ниска и реших да ви питам за вашето мнение - реална ли е цената и ако не - къде мога да го сменя на нормална?
Отговори

vdwind снимка vdwind 17 март 2021 - 17:11

Ами щом е оригинален, цената вероятно е някъде там. Аз съм с друг двигател, моя егр постоянно хвърляше грешка. Свалиха го и го изчистиха хубаво, сложиха го обратно и така вече 6 години никакви грешки няма. Не съм специалист не знам дали подлежи на почистване или има някаква повреда, но иди да питаш и другаде.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 17 март 2021 - 18:35

Заместителите са от 200 до 500 кинта оригиналите от 500 и нещо нагоре. Лошото е да не пльоснат нещо за 2-300 и другото в джоба а ти след някой друг месец пак да гледаш същия филм.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 18 март 2021 - 09:59

Свалиха ли го, да го изчистят поне? Или направо ти казаха , че е за смяна. Не винаги грешка в ЕГР-а означава смяна. В повечето случаи помага чистенето, освен ако не е нещо с електрониката му.


Затова свалете го, почистете го и ако не помогне, следва закачане на диагностика, за да се видят живи данни. Чак тогава пристъпване към смяна и купуване на каквото и да било.

Виж му марката и ако не намериш тук такъв, защото може и да няма оригинален. Както са ти казали, може да стане така, че да ти кажат ОК всичко и след някой друг месец, пак прецакан.
Затова стигне ли се до смяна, ето от тук ще знаеш, че е оригинален.
https://www.ebay.com...QAAOSwxklfY2oK. И цената му не е космическа.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 18 март 2021 - 13:53
Отговори

jorkata снимка jorkata 18 март 2021 - 17:28

Дори се сваля и чисти много по- лесно от клапана на мотора със 100- те коня. В тубата има много клипове и все за този, твоя мотор.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg