Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

зафира а 2.0 101кс

tisho.74 снимка tisho.74 12 август 2019 - 11:45

... и да, с такова отношение помощ не ще има. Или поне смислена.
Отговори

петър иванов кюрчев снимка петър иванов кюрчев 12 август 2019 - 19:02

P1345 това дава като грешка
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 12 август 2019 - 19:15

Датчик колянов вал или връзката към него...

Проверка и при необходимост смяна. Казали са ти вече с какъв.
Отговори

петър иванов кюрчев снимка петър иванов кюрчев 12 август 2019 - 19:25

Можели наистина да е от там проблема
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 12 август 2019 - 19:28

Не! Колегите се бъзикат с теб и си разцъкват новите клавиатури :doh:
Отговори

петър иванов кюрчев снимка петър иванов кюрчев 12 август 2019 - 20:27

Как може да се дървите аз ако знам какво е няма да пиша и питам можели сичко да идва от този датчик да не иска да пали
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 12 август 2019 - 20:32

Ти май изобщо не четеш..... Написал ти е колегата! Казаха ти и с какъв да го замениш, ако е от него, а не от окабеляването му. Дерзай
Отговори

steve b снимка steve b 12 август 2019 - 21:18

Р1345 - става дума за датчик обороти в помпата !!! Може да е или от датчика или електрониката на помпата да спира да го вижда - и двата вариянта са еднакво възможни...
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 12 август 2019 - 22:51

 steve b, на 12 август 2019 - 21:18, каза:

Р1345 - става дума за датчик обороти в помпата !!! Може да е или от датчика или електрониката на помпата да спира да го вижда - и двата вариянта са еднакво възможни...


Е то с грешката е по-лесно :smile3560: Представи си да знаем сега дали е с една или две букси. Пък дали кабелите им са здрави?

Колегата ти е казал точно какво е. Прегледай кабелите та буксата на помпата дали са здрави. Ако не е от тях проблема е в помпата.

Все пак аз имам едно на ум. Колата не пали и с ипише някоя грешка. Дали наистина от това не пали е друг въпрос.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 12 август 2019 - 22:57
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 13 август 2019 - 00:26

Има лесно, намира Оп-ком, закача го. Отива на Engine, избира Y20DTH и гледа в measuring blocks

Engine Speed, Pump Speed

На обороти Engine speed трябва да е 800, Pump speed 400 . Ако едното от двете дори и при въртене за палене не се отчита, то ще знае кой датчик се е*ава. Толкова.

Някъде дават P1345 Crankshaft position-Camshaft correlation.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 13 август 2019 - 00:28
Отговори

steve b снимка steve b 13 август 2019 - 07:46

P1345 Injection Pump: Camshaft Speed Malfunction / с тази грешка няма да запали
Помпата ще е с едната букса (на псг16 грешката е P0340 - Camshaft sensor no signal)
Ще трябва да се поотвори малко тази помпа и тогава да се гледа...
Мнението беше редактирано от steve b: 13 август 2019 - 07:49
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 13 август 2019 - 10:16

Ако е от самия датчик, то ще трябва смяна, а от там и калибрация..

Нека първо буксата на помпата да мине едно почистване със спрей..това поне не изисква усилия.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 13 август 2019 - 10:22
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 13 август 2019 - 10:59

До кутията с предпазителите има още една букса - зелена и кръгла. Но не съм сигурен кабелите на помпата дали минаваха през нея.
Отговори

steve b снимка steve b 13 август 2019 - 11:04

Какво общо има буксата и окабеляването към помпата. Грешката в буквален превод звучи : ПОМПАТА КАЗВА - НЕ МИ РАБОТИ ДАТЧИК ОБОРОТИ !!!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 13 август 2019 - 11:06

 steve b, на 13 август 2019 - 11:04, каза:

Какво общо има буксата и окабеляването към помпата. Грешката в буквален превод звучи : ПОМПАТА КАЗВА - НЕ МИ РАБОТИ ДАТЧИК ОБОРОТИ !!!


Удавник за сламка се хваща. Иначе почти сигурно е това. То е ясно.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 13 август 2019 - 11:42

Колега търновски, преди време ми помогна с телефонна помощ за моята помпа за което съм изключително благодарен....викането ти не ми пречи :icon_wink2: Може и да го заслужавам.
Защо въпреки грешката с която не би трябвало да запали, колата пали със спрей? Не пуска нафта ли? После що пуска? За тази букса споменах във връзка със почистването на буксата на самата помпа.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 13 август 2019 - 11:57

Щото дърпа въздух, или датчика на коляновия му прави номера. Ама иска да се поразгледа сериозно и заека ще излезне от храстите.

Тая грешка я пише и при дълго въртене на стартер без да запали, както когато е дръпнала въздух от обратната нафта.
Наскоро пак една вектра я беше записала, преди това една астра. Когато мойта бивша вектра беше дръпнала въздух от филтъра и изгасна десетина секунди след като запали също я записа.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 13 август 2019 - 12:01
Отговори

steve b снимка steve b 13 август 2019 - 19:30

 Стаевски, на 13 август 2019 - 11:42, каза:

Колега търновски, преди време ми помогна с телефонна помощ за моята помпа за което съм изключително благодарен....викането ти не ми пречи :icon_wink2: Може и да го заслужавам.
Защо въпреки грешката с която не би трябвало да запали, колата пали със спрей? Не пуска нафта ли? После що пуска? За тази букса споменах във връзка със почистването на буксата на самата помпа.


Извинявай(те) ако си(сте) се засегнал(и) по някакъв начин - викането излиза от помпата по повод грешката не и от мен ...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg