Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

АСТРА Г 2.0DTI ТУРБО

Daniell снимка Daniell 25 януари 2014 - 12:42

Здравейте колеги! Имам ASTRA G 2.0dti 101 k.c. 2001г. Преди 2 дена ми светна лампичката на чека и турбото спря да надува. От време на време като я изфорсирам и спира да свети и колата си върви нормално. Вързахме я на компютър и показа грешка в изхвърлянето на изгорелите газове. Майстора ми каза, че най вероятно е запушен катализатора. Аз пък си мисля, че е от клапана за изгорелите газове ЕГР... Какво ще ми препоръчате? Благодаря предварително!
Отговори

georgi4at снимка georgi4at 26 януари 2014 - 20:27

Трябва първо да направиш диагностика и след това може да се коментира, по номера на грешката.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 27 януари 2014 - 07:10

Диагностика явно е правена напиши номера на грешката ако специалиста ти я е споделил или се е подпирал тешко на колата и ;ммм-запушен катализатор;
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 27 януари 2014 - 09:57

Най вероятно проблема е травиален а имено ЕГР .Теми по въпроса бол ,решения също
А и добре дошъл.
Отговори

Plamen.Ivanov снимка Plamen.Ivanov 04 март 2014 - 14:13

Колега ако си решил проблема сподели, и аз има същия при 3500 об. на 3 -та светва чека за двигателя и губи турбото казаха дебитомер но смених 3 и няма резултат .Ще се радвам да споделиш.
Отговори

Plamen.Ivanov снимка Plamen.Ivanov 31 март 2014 - 18:41

Здравей те колеги. До събота имах доло горе същия проблем. Колата не варвече. Дигна ли 3500 об. на 3-та предавка влиза в сервизен режим и забива муцуната. ПРОБЛЕМА- следния скъсан маркуч, от интеркулера към турбото. Няколко оборота с американското тиксо (това армираното) и се оправи проблема. Но забелязах че там кадето е скъсан маркуча се е опирал на нещо, по огледах, има една скоба с остри рубове и явно от вибрациите се е протрил. След като превързах ме паркуча го вързах със свинска опашка, за да стои на страна от проклетата скоба.Та това беше проблема, който ми виртеше нервите няколко месеца ;). Дано сам бил полезен и изюерпателен.

Успех на останалите.
Мнението беше редактирано от Plamen.Ivanov: 31 март 2014 - 18:52
Отговори

georgi4at снимка georgi4at 31 март 2014 - 19:58

Аз пък мога да ти кажа, че варианта с тиксото е временно решение- най добре мисли за смяна на маркуча, да не те изненада неприятно, по време на път.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg