Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Модел на скоростната кутия

atanastra снимка atanastra 01 март 2008 - 10:30

Колеги имам следният проблем. Трябва да си сменя така наречената пеперуда на скоростната кутия (каквото и да е това). И тъй като не намирам такава част се допитах до колегата от форума - espero2000, но той за да ми помогне му е нужен модела на скоростната ми кутия. Колата ми е Astra F - 12.1992 с двигател C16NZ. Как да го разбера този модел или откъде да намеря тази част. Благодаря предварително <_<
Отговори

filipov75 снимка filipov75 01 март 2008 - 10:46

Най вероятно е Ф 13.Не мога да схвана на кое викаш пеперуда?
Отговори

Оги снимка Оги 01 март 2008 - 11:17

Има важни теми точно в тоя подфорум, където са описани двигателите и прилежащите им ск.кутии. Порови се там и ще намериш. Според мен най-лесния вариант е да видиш какво пише на табелката на скоростната ти. Почти съм убеден, че е омаслена и не се вижда тъй че може да си поиграеш с парцалчето, табелката е отгоре на кутията.
Иначе пеперудата е част от избирача на скоростите
Отговори

atanastra снимка atanastra 01 март 2008 - 12:27

 Оги, на Mar 1 2008, 11:17 AM, каза:

Има важни теми точно в тоя подфорум, където са описани двигателите и прилежащите им ск.кутии. Порови се там и ще намериш. Според мен най-лесния вариант е да видиш какво пише на табелката на скоростната ти. Почти съм убеден, че е омаслена и не се вижда тъй че може да си поиграеш с парцалчето, табелката е отгоре на кутията.
Иначе пеперудата е част от избирача на скоростите


Табелката, как се вижда? На канал ли трябва да я погледна?
А иначе търсих във форума, но не успях да намеря нищо което ми е нужно :(
Отговори

Оги снимка Оги 01 март 2008 - 12:32

 atanastra, на Mar 1 2008, 12:27 PM, каза:

 Оги, на Mar 1 2008, 11:17 AM, каза:

Има важни теми точно в тоя подфорум, където са описани двигателите и прилежащите им ск.кутии. Порови се там и ще намериш. Според мен най-лесния вариант е да видиш какво пише на табелката на скоростната ти. Почти съм убеден, че е омаслена и не се вижда тъй че може да си поиграеш с парцалчето, табелката е отгоре на кутията.
Иначе пеперудата е част от избирача на скоростите


Табелката, как се вижда?


Не търсиш качествено колега <_<

http://www.opel-info...triebe/gf5.html

Тая което намирам аз е тaя, за което колегата по-горе писа, а именно F13CR
Отговори

atanastra снимка atanastra 05 март 2008 - 20:30

Не търсиш качествено колега :love_opel:

http://www.opel-info...triebe/gf5.html

Тая което намирам аз е тaя, за което колегата по-горе писа, а именно F13CR
[/quote]

Абе това го видях, ама не го разбирам немския :newsm05_41:
Ако някой е по на ти с тоя език, ще съм му благодарен да ми каже кои числа определят модела.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg