Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Загрява стра6но

Red Dragon снимка Red Dragon 25 май 2006 - 18:56

Здравеите, имам голям проблем, зна4и една калибра турбо,колата бе6е сас спукана клава и като се запали исхвърля6е водите през казан4ето и неможе6е да се кара,и за това на въже и право при маистора,тои ми каза да търся глава и като намеря тогава 6те я по4не,намерих глава от един пи4 от софия само 4е не обурудвана,разглобиха колата една камара пари знаете как е и смених вси4ко дет са казва,сигменти,лагери,водна помпа ремаци гуми4ки на клапани и т.нт.и ми се обаждат да си взема колата взех колата оба4е грее ама грее,минава стоте и продалжава нито перка помага нито ни6то,като се върнах при тях и им казах един вика глава а друк вика блок абе к'во да ви говоря а пи4а дето взех главата я е проверявал в няква те4ност не знам к'ва е 4ерно и 4ервено и ми даде гаранция даже каза ако нестава да му я върна,по4нах сам,изолирах водното на турбото и пак грее,по4иствах системата,сас оцети и какви ли не препарати пак грее,но има и не6то друго което ме самнява радиатор4ето на парното ми е изолирано 6тото е спукано,и незнам ве4е а сум от търново и незнам ве4е каде да ходя а немога да стигна и до никаде 6тото 5мин. и по4ва да грее, една камара пари и нерви и пак грее,как мога да разбера к'во е глава ли е,блок ли е абе незнам,затова ви пи6а та молбата ми е ако можете с не6то да помогнете като съвет ви моля помогнете :helpsmilie:
Отговори

ГостPMG_* 25 май 2006 - 19:15

не изолирай турбаланата!
провери си радиатора как е, прави ли налягане в казанчето? водната помпа движи ли? ;)
Отговори

Red Dragon снимка Red Dragon 25 май 2006 - 19:24

PMG, на May 25 2006, 08:15 PM, каза:

не изолирай турбаланата!
провери си радиатора как е, прави ли налягане в казанчето? водната помпа движи ли?  ;)
 

Аз я изолирах за 5мин да видя дали е не6то от нея,а водната помпа е 4исто нова,освен ако не6то не е сложена както трябва,ма невиждам там кво може да се обърка,а как мога да разбера прави ли налягане в казан4ето? :helpsmilie:
Отговори

ГостPMG_* 25 май 2006 - 19:29

Red Dragon, на May 25 2006, 08:24 PM, каза:

PMG, на May 25 2006, 08:15 PM, каза:

не изолирай турбаланата!
провери си радиатора как е, прави ли налягане в казанчето? водната помпа движи ли?  ;)
 

Аз я изолирах за 5мин да видя дали е не6то от нея,а водната помпа е 4исто нова,освен ако не6то не е сложена както трябва,ма невиждам там кво може да се обърка,а как мога да разбера прави ли налягане в казан4ето? :helpsmilie:
 

има ми ICQ-то тук, пиши на него ще ти обясня :19a:
Отговори

Red Dragon снимка Red Dragon 25 май 2006 - 20:07

Колега има6 ли4ни
Отговори

Владо снимка Владо 25 май 2006 - 20:22

ммм, с това греене не е на добре - може да си разцепил и "новата" глава... Не знам какви са тези "майстори" , но по-добре не ходи при тях...

провери си изцяло охлаждащата система - перката , за да не помага не се сещам какво може да и е на колата ... За да става това значи , че въобще не се върти охлаждащата течност или радиатора ти е за боклука
Отговори

Red Dragon снимка Red Dragon 25 май 2006 - 20:29

LET's fly, на May 25 2006, 09:22 PM, каза:

ммм, с това греене не е на добре - може да си разцепил и "новата" глава... Не знам какви са тези "майстори" , но по-добре не ходи при тях...

провери си изцяло охлаждащата система - перката , за да не помага не се сещам какво може да и е на колата ... За да става това значи , че въобще не се върти охлаждащата течност или радиатора ти е за боклука
 

и как мога да разбера кое е бе мама му стара 6те отка4а ве4е,как мога да разбера кое не е наред да го сменя?сдна камара пари и нерви потро6их и,сега пак умувам кое е но акула ми не го побира.
Отговори

Владо снимка Владо 25 май 2006 - 20:38

ба ммааама му -> търси си правата човеко !!! Къв е тоя сервиз дето ти "оправят" колата и ти я дават грееща като чайник ???
Отговори

Red Dragon снимка Red Dragon 25 май 2006 - 20:43

LET's fly има6 ли няква схема на марку4ите за охладителната система,да не би да е объркано не6то там?и знае6 ли с какъв Термостат е ЛЕТ мотора?ина колко градуса трябва да фклиу4и перката,моята вклу4ва на 90,92градуса,а отпред имам и радиатор за климатика,и незнам 6то е с една перка само ,за6то си мисля 4е трябва да е с две,едната на радиатора за водата а другата на радиатора за климатика,и на колко градуса трябва да варви ЛЕТ мотора наи много и нормално, ако имате инфо даите насам :helpsmilie:
Отговори

Red Dragon снимка Red Dragon 25 май 2006 - 20:51

Ами казват ми 4е и тая глава е спукана били ма прекарали с нея,а мом4ето ми даде гаранция,даже се разбрахме ако не става да му я върна тя ако бе6е зле няма6е да се навие така,абе с две думи те не са виновни аз сум им дал такива 4асти,не ми се вярва да е от главата но пук може но как да разбера кво и е?
Отговори

ГостPMG_* 25 май 2006 - 21:03

Не пишеш на ЛС, затва тук ще ти кажа, ако е спукана ще има налягане в казанчето и/или харч на антифриз
Отговори

Red Dragon снимка Red Dragon 25 май 2006 - 21:20

ами хар4 на антифриза нямам,но налягане незнам в смисъл твърди са марку4ите ма незнам попринцип колко трябва да са твърди,със обикновенна капа4ка съм(от тея жълтите)6тото старата нестава6е.
Отговори

kleyn снимка kleyn 25 май 2006 - 21:22

имаш ли смесване на антифриза и маслото?
Отговори

Red Dragon снимка Red Dragon 25 май 2006 - 21:28

Не или пак ако имам то 6те е толкова малко 4е да не се вижда,6тото ве4е 2седмици секи ден го гледам,а може ли да има вероятност някаква да не може да се обезвъздо6и сама?
Отговори

ГостPMG_* 25 май 2006 - 21:47

Остави я да истине, запали я за 1-2мин и опитай да отвориш капачката, само гледай да не е вряла водата да не те опръска (нали каза, че загрява бързо) и се ослушай дали чуваш съскане.

После пробвах да я обезваздушиш, може и от капачката да е... отвиваш и оставяш на празен ход да пърпори, докато позагрее и следи антифриза ако има нужда доливай
Отговори

Red Dragon снимка Red Dragon 25 май 2006 - 22:18

[quote name='PMG' date='May 25 2006, 10:47 PM']
Остави я да истине, запали я за 1-2мин и опитай да отвориш капачката, само гледай да не е вряла водата да не те опръска (нали каза, че загрява бързо) и се ослушай дали чуваш съскане.

После пробвах да я обезваздушиш, може и от капачката да е... отвиваш и оставяш на празен ход да пърпори, докато позагрее и следи антифриза ако има нужда доливай
  ами аз карам сега с вода 6тото промивах системата,някои казват 4е когато е турбо трябва да работи с антифриз вярно ли е? а като отвия капа4ката и я запаля да обезвъздо6авам няма ли да исхвурли така водата,и правилно ли е като е загряла колата и отвия капа4ката и запаля да исхвърля водата оба4е когато я отвия някаде на100гр.и запаля и тя балбука и исхвърля водата а като е студена и като отвия капа4ката и като запаля не балбука само като мине 100те.утре сутринта 6те я запаля както е студена 6те поработи 3,4мин. и 6те отвия капа4ката а какво трябва да стане според мен 6те изсуска и толкова тя няма дя загрее 4ак толкова за 4,5мин. какво е редно да направи като отвия капа4ката утрее и какво не е редно да направи?
Отговори

ГостAmbarev_* 25 май 2006 - 22:22

Мнезнам дали е по темата .. но днес ми изпадна един уред да си замеря градусите на антифриза .. мерихме първо на едно ауди и показа -20 до -23 тва при загряла кола .. човека дойде и беше минал към 50 километра .. реших да си замеря мойто и какво да видя 0 градуса ми показва .. взимам един по стар апарат леко пукнат и пак 0 градуса с две думи чиста водичка ... а преди около 2 месеца и наливах антифриз ,защото спуках един маркуч и ми изтече целия ... такаче мнезнам ама май са ми дали чиста водичка с лек мириз на антифриз .. то даже малко бие и на спирт .. та провери си и ти антифриза да не е некакво менте че вече незнам !!!
Отговори

Red Dragon снимка Red Dragon 25 май 2006 - 22:30

Ambarev, на May 25 2006, 11:22 PM, каза:

Мнезнам дали е по темата .. но днес ми изпадна един уред да си замеря градусите на антифриза .. мерихме първо на едно ауди и показа -20 до -23 тва при загряла кола .. човека дойде и беше минал към 50 километра .. реших да си замеря мойто и какво да видя 0 градуса ми показва .. взимам един по стар апарат леко пукнат и пак 0 градуса с две думи чиста водичка ... а преди около 2 месеца и наливах антифриз ,защото спуках един маркуч и ми изтече целия ... такаче мнезнам ама май са ми дали чиста водичка с лек мириз на антифриз .. то даже малко бие и на спирт .. та провери си и ти антифриза да не е некакво менте че вече незнам !!!
 

Ма аз писах 4е в момента карам със вода само,а възможнолие да загрява за6тото карам със вода не ми се вярва ама?
Отговори

kleyn снимка kleyn 25 май 2006 - 23:09

Red Dragon, на May 25 2006, 10:30 PM, каза:

Ambarev, на May 25 2006, 11:22 PM, каза:

Мнезнам дали е по темата .. но днес ми изпадна един уред да си замеря градусите на антифриза .. мерихме първо на едно ауди и показа -20 до -23 тва при загряла кола .. човека дойде и беше минал към 50 километра .. реших да си замеря мойто и какво да видя 0 градуса ми показва .. взимам един по стар апарат леко пукнат и пак 0 градуса с две думи чиста водичка ... а преди около 2 месеца и наливах антифриз ,защото спуках един маркуч и ми изтече целия ... такаче мнезнам ама май са ми дали чиста водичка с лек мириз на антифриз .. то даже малко бие и на спирт .. та провери си и ти антифриза да не е некакво менте че вече незнам !!!
 

Ма аз писах 4е в момента карам със вода само,а възможнолие да загрява за6тото карам със вода не ми се вярва ама?
 


не е заради това че караш с вода
Отговори

vasilgv снимка vasilgv 25 май 2006 - 23:36

Red Dragon, на May 25 2006, 07:56 PM, каза:

Здравеите, имам голям проблем, зна4и една калибра турбо,колата бе6е сас спукана клава и като се запали исхвърля6е водите през казан4ето и неможе6е да се кара,и за това на въже и право при маистора,тои ми каза да търся глава и като намеря тогава 6те я по4не,намерих глава от един пи4 от софия само 4е не обурудвана,разглобиха колата една камара пари знаете как е и смених вси4ко дет са казва,сигменти,лагери,водна помпа ремаци гуми4ки на клапани и т.нт.и ми се обаждат да си взема колата взех колата оба4е грее ама грее,минава стоте и продалжава нито перка помага нито ни6то,като се върнах при тях и им казах един вика глава а друк вика блок абе к'во да ви говоря а пи4а дето взех главата я е проверявал в няква те4ност не знам к'ва е 4ерно и 4ервено и ми даде гаранция даже каза ако нестава да му я върна,по4нах сам,изолирах водното на турбото и пак грее,по4иствах системата,сас оцети и какви ли не препарати пак грее,но има и не6то друго което ме самнява радиатор4ето на парното ми е изолирано 6тото е спукано,и незнам ве4е а сум от търново и незнам ве4е каде да ходя а немога да стигна и до никаде 6тото 5мин. и по4ва да грее, една камара пари и нерви и пак грее,как мога да разбера к'во е глава ли е,блок ли е абе незнам,затова ви пи6а та молбата ми е ако можете с не6то да помогнете като съвет ви моля помогнете :helpsmilie:
 

kolegata e prav.proveri za naliagane.Dori gumata na kapachkata na kazancheto moje da e problem,ako ne zaarja naliagane

ПИШИ НА КИРИЛИЦА !!!!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg