Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Проблем с радиото/касетофона

StorMSmasH снимка StorMSmasH 04 март 2014 - 19:25

Здравейте,

Онзи ден ходих да ми слагат газовата и монтираха бутона за превключане под конзолата за управление на парното...
Та от тогава радиото в колата никакво го няма. Копчето за звука не издава онзи звук като от реле когато се намаля и гаси.....просто е неактивно вече.
При пускането излизат датата, часа и температура/стандартното за изключено радио/ при повторно натискане на бутана ми излиза Safe и до там....
Някаква идея какво може да е?
Отговори

CH_M снимка CH_M 04 март 2014 - 19:37

Откачали са ти акумулатора или са вадили предпазител/и от буш. кутия. А радиото си иска въвеждане на код.
А за това че не се усеща характерното "пукане" при натискане на ON/OFF бутона, най вероятно са го попрезорили при монтажа на джаджата ти за газовата и са го прецакали ...
И е добре да се пише модела му за да се знае за какво иде реч!
Отговори

StorMSmasH снимка StorMSmasH 04 март 2014 - 19:41

 CH_M, на 04 март 2014 - 19:37, каза:

Откачали са ти акумулатора или са вадили предпазител/и от буш. кутия. А радиото си иска въвеждане на код.
А за това че не се усеща характерното "пукане" при натискане на ON/OFF бутона, най вероятно са го попрезорили при монтажа на джаджата ти за газовата и са го прецакали ...
И е добре да се пише модела му за да се знае за какво иде реч!

Радиото е BLAUPUNKT, друго не мога да кажа....сори
А тоя код къде, как и кои/аз могали/???
Отговори

CH_M снимка CH_M 04 март 2014 - 20:11

Няма ли още надписи нещо от рода на CAR300/CAR400/CСR600 и т.н.
А за кода ако в документите на колата при закупуването има едо картонче като кредитна карта там са кодовете на колата и радиото.
Иначе ако дадеш точен модел и е от първия модел написан от мен , ще го сметнем кода .....
Отговори

StorMSmasH снимка StorMSmasH 04 март 2014 - 20:35

 CH_M, на 04 март 2014 - 20:11, каза:

Няма ли още надписи нещо от рода на CAR300/CAR400/CСR600 и т.н.
А за кода ако в документите на колата при закупуването има едо картонче като кредитна карта там са кодовете на колата и радиото.
Иначе ако дадеш точен модел и е от първия модел написан от мен , ще го сметнем кода .....


CAR 300 е модела
Намерих и как се вкарва кода, но там вече не пише както при нормално пускане SAFE, a e 7 SAFE...
Прочетох, че голямо чакане ще пада....
Отговори

StorMSmasH снимка StorMSmasH 04 март 2014 - 20:43

Искам да попитам, защото намерих една таблица на която пише че за 7 САФЕ се чака 20мин, а при 2 САФЕ 10 часа и 40 мин.
Това реално ли е?
При въвеждане на правилен код ще се нулира ли или при следващото сваляне на акомулатора да го мятам и него, кой ще чака 10ч., аз до Германия ще отида за толкоз време?
Мнението беше редактирано от StorMSmasH: 04 март 2014 - 20:44
Отговори

CH_M снимка CH_M 04 март 2014 - 20:43

Картонче намери ли с някакви кодове? Ако не , вадиш радиото и на едната странична ламарина има сериен номер, напиши го тука ...
П.П. Реално е затова не се опитвай да вкарваш нищо за сега!
П.П.2 Ако намерим реалния код има начин да се деактивира да го иска при всяко сваляне на акумулатора , ама да стигнем до там....
Мнението беше редактирано от CH_M: 04 март 2014 - 20:45
Отговори

StorMSmasH снимка StorMSmasH 04 март 2014 - 21:01

 CH_M, на 04 март 2014 - 20:43, каза:

Картонче намери ли с някакви кодове? Ако не , вадиш радиото и на едната странична ламарина има сериен номер, напиши го тука ...
П.П. Реално е затова не се опитвай да вкарваш нищо за сега!
П.П.2 Ако намерим реалния код има начин да се деактивира да го иска при всяко сваляне на акумулатора , ама да стигнем до там....


В момента не мога да го сваля, а и кауфентага с другите документи не са в мен а вкъщи, ако ти върши работа нещо от оригиналните опътвания
Отговори

CH_M снимка CH_M 04 март 2014 - 21:05

Нищо друго не ми върши работа, утре се помъчи да го свалиш. Ще ти трябват такива скоби , ето как изглеждат от снимката:

Публикувано изображение

И написваш серийния нимер тука в темата .
Отговори

StorMSmasH снимка StorMSmasH 05 март 2014 - 21:07

Оправих проблема, всичко е на 6+
Благодарности на колегата СН_М, веднага щом се докопам до Велико Търново ще има и бира...
Бях малко скептичен в началото, но..... сега вече съм впечетлен.
Благодарности отново!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg