Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем с Opel Meriva A 1.7 cdti

SvetoslavSvet снимка SvetoslavSvet 28 септември 2016 - 19:43

Здравей,
преди няколко месеца си вземах Opel Meriva 1.7 cdti. Докарах я на собствен ход от Германия и по пътя не показа никакви признаци да има някакъв проблем. Към момента имам имам изминати 5 000 км. и започна да се появява следния проблем. Колата си изгасва неочаквано, няма значение дали двигателя е топъл или не. При изгасването светват едновременно две лампички Easytronic (колата с ключето)и лампата която е под EPS - a. Няма значение дали е в движение или е спряла колата изгасва. След като изключа акумулатора всичко е ок. Понякога минавам 100-200 км. докато пак се появи този проблем, а друг път не мога да мина и 20 км.
Понякога запалва трудно, усеща се как колата тресе, все едно не и достига гориво и като запали оборотите не се поддържат, като подам малко газ и отново спира да работи.
Четох, че тези контролни лампи са свързани с проблем с изгорелите газове. Смених доста майстори и ефект никакъв. Почистиха ми ЕГР клапана, смениха ми филтрите, но проблема не се реши.
Някой имал ли е подобен проблем ?
Отговори

SvetoslavSvet снимка SvetoslavSvet 29 септември 2016 - 20:13

Здравейте,
Днес пробвах да открия проблема с диагностика по <метода на педалите> и се появиха две грешки: 0093 (Регистрирана голяма загуба (теч) на гориво в горивната система)и 1530 (проблем с климатика). Забравих да добавя, че когато я носих при майстора на диагностиката не отчита никакви грешки, освен тази за климатика. Днес изчетох доста във форумите за подобен проблем, но не открих нищо.
Възможно ли е тази грешка -0093 да е свързана с датчика на гнп в случай, че е така защо проблема не излиза при диагностиката ?
За понеделник имам записан час за лицензиран сервиз на опел, но ми е интересно някой друг имал ли е подобен проблем ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg