Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Astra 1.7 DTL

IVAN CHAKAROV снимка IVAN CHAKAROV 26 май 2008 - 17:43

Уважаеми колеги, и при мен постепенно се появи това досадно придърпвне около и малко под 1500 оборота. Изчетох целия форум намерих доста писано по темата, но за съжаление само оплаквания, кой какво е правил но без резултат и така нататък. Та моето питане е , ако някой е постигнал някакъв траен резултат то нека да бъде добър и сподели с аудиториятя на форума, защото ние ако не си помагаме кой друг ще се загрижи за нас? В сервизите при ГОЛЕМИТЕ майстори ходих, но голямо вдигане на рамене беше, жалка работа, дори не искат да си направят и труда да опитат нещо, просто се отказват че и на тях не им е било ясно от къде може да е този дефект и можело само да си изгубят времето и така...затова изцяло се доверявам на форума и ще чакам някой който е постигнал успех и да го сподели. БЛАГОДАРЯ!!!
Отговори

opel1924 снимка opel1924 26 май 2008 - 22:53

И при мен усетих това явление колега! Купих колата доста запазена преди около месец и наистина при ниските обороти се забелязва придърпване - натиснеш газта и ъ-ъ-ъ - дърпа отпуска, дърпа отпуска и т.н. Отначало си викам - еее не е проблем това , те новите коли (нов внос) така правят, но после като се включих във форума разбрах, че това е често срещан проблем при този двигател. Загледах се в ГНП-то и виждам, че жилото на газта от другата страна се опъва от не каква да е пружина, а от едно нещо като късо амортисьорче и имам дълбоките съмнения, че това амортисьорче като поостарее и като поръждяса, при леко опъване на газта не прибира нормално, ами на леки пресекулки(в самия край на хода си), което може и да бъде причина за въпросното придърпване. А дали е така... Не знам. Само предполагам.Ако има някой с подобни наблюдения, нека сподели!

P.S. Ей тук в този форум за дизелите има тема -една от съседните на тази - относно помпа Bosch, където един колега (много благодаря) е постнал скици и се вижда ясно амортисьорчето което опъва жилото на газта.
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 26 май 2008 - 23:18

 IVAN CHAKAROV, на May 26 2008, 06:43 PM, каза:

Уважаеми колеги, и при мен постепенно се появи това досадно придърпвне около и малко под 1500 оборота. Изчетох целия форум намерих доста писано по темата, но за съжаление само оплаквания, кой какво е правил но без резултат и така нататък. Та моето питане е , ако някой е постигнал някакъв траен резултат то нека да бъде добър и сподели с аудиториятя на форума, защото ние ако не си помагаме кой друг ще се загрижи за нас? В сервизите при ГОЛЕМИТЕ майстори ходих, но голямо вдигане на рамене беше, жалка работа, дори не искат да си направят и труда да опитат нещо, просто се отказват че и на тях не им е било ясно от къде може да е този дефект и можело само да си изгубят времето и така...затова изцяло се доверявам на форума и ще чакам някой който е постигнал успех и да го сподели. БЛАГОДАРЯ!!!



Колега един приятел имаше същия проблем с предръпването на ниските обороти. Накрая се оказа, че се е разбила турбината ( износена лагерна втулка ) купи си рецеклирана турбина смения и колата се оправи. Стана като нова. В началаото се чудеше да не би да е някой танпон или нещо от сорта ама се оказа, че всичко си е ОК.
Отговори

IVAN CHAKAROV снимка IVAN CHAKAROV 12 юни 2008 - 11:18

Искам да закрия тази тема която я прочетоха 150 колеги но само двама се намериха да се включат в нея. Аз обаче открих причината поради което двигателя работеше лошо с прекъсване и беше силно изразено между 1000 и 1500 оборота на коляновия вал. След като какво ли не беше проверено подмяната на горивния филтър с нов даде резултат и всичко си дойде на мястото си. Искам да отбележа че преди 3 месеца само беше извършена подмяна с точно такъв филтър. Явно се е задръстил от ХУБАВАТА нафта която ползваме...
Отговори

Ваклин Христов снимка Ваклин Христов 12 юни 2008 - 11:33

Те не се карай де. ;)
Специфичното при запушен филтър е, че когато на баир дадеш газ от ауспуха излиза наимпулси неизгоряла нафта (син дим). Това е най-сигурния критерий. Сефте ти виждам темата, иначе да съм ти казал да погледнеш и да си решиш проблема. На опеловите филтри има пробка за отточване. Като почне пак да придъпрва, отвори я да поизтече малко. И МНОГО МОЛЯ. Вече сила нямам да откривам дивотии по колите. Пластмасата на горивния филтър която държи вътрешното гумено уплътнение е ТРАНСПОРТНА. Няма нужда да стягате като абдали. Просто я махнете и го стегнете на ръка. Последният, вчера, се наложи да го развивам на менгемето с половин метър дълъг тръбен ключ. Еби му мамата.

За придъпрването има и друго нещо, което твърде често се появява при японските дизели, но този път ще се направя на типично говедо и ще премълча от какво е.
Отговори

Ferry снимка Ferry 14 юни 2008 - 13:57

 IVAN CHAKAROV, на Jun 12 2008, 12:18 PM, каза:

Аз обаче открих причината поради което двигателя работеше лошо с прекъсване и беше силно изразено между 1000 и 1500 оборота на коляновия вал.


Колега, искрено се радвам, че проблема ти е решен, макар и трудно, но просто и на приемлива цена.
Без да съм специалист съм сигурен, че причините за подобно придърпване могат да са повече от 10.
При мене като подам рязко газ под 1500 оборота, не просто придърпва, а така СЕЦА, че можеш да счупиш вратен прешлян. Вече в 4 сервиза вдигат рамене и гледат като наакани. Никакви грешки на компютъра, а проблем има, е то сериозен.
Така, че ако някой знае нещо по въпроса нека сподели. И за мене писането е голяма мъка, но все пак нали за това са тези форуми .
Отговори

Ваклин Христов снимка Ваклин Христов 14 юни 2008 - 19:05

С какво масло караш?
Отговори

Ferry снимка Ferry 14 юни 2008 - 19:14

 Ваклин Христов, на Jun 14 2008, 08:05 PM, каза:

С какво масло караш?


Ако това се отнася до мене - полусинтетичен TOTAL
Отговори

Милен снимка Милен 14 юни 2008 - 19:21

И аз минах през това когато карах предишната ми кола 1,7 ДТЛ. И аз ходих при кого ли не и се оказа че проблема изобщо не е по двигател и горивна система, а неправилно износен съединител понеже тогава жена ми се учи да кара. И след като седнах само аз да я яздя (колата :mhihi: ) постепенно проблема отшумя и се загуби. След това я карах още 3 години и 50 хил км и това нещо не се обади вече. Иначе се бях побъркал по едно време - студена топла все тая при 1500 оборота придърпва че ще скъса купето и то предимно на 2ра и 3та скорост. Проблема го откри един мой френд-автомонтьор и ми каза че е това и излезе прав (въпреки че не му вярвах). А преди това колко майстори я ровеха (обогатяваха сместа, Регулираха смукача, изолирваха ми някаква джаджа на турбото) ама цък, промяна нямаше.

Това беше при мен.
Отговори

Ваклин Христов снимка Ваклин Христов 14 юни 2008 - 23:31

 Ferry, на Jun 14 2008, 08:14 PM, каза:

Ако това се отнася до мене - полусинтетичен TOTAL


Смени маслото с 10W40 друга марка. Аз лично ползвам ACDelco, но то е защото го продавам и така най ми отърва. Лики моли пак със същия вискозитет също става. Някой да ти махне капака на клапаните и да промие (продуха също става) регулиращия клапан на края на маслената магистрала за повдигачите.

Държа да уточня. Не съм разглобявал точно този мотор, но принципът е горе-долу такъв. И второ уточнение. Може да има и друг проблем! Не се хващай като удавник за сламка за думите ми и после да почне едно сърдене, че 50 лева са отиши за нищо.

Total и Elf са за френски автомобили. Идеята на производителите във Франция е колите им да са евтини, консумативите също. Цената в случая е преди качеството.
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 15 юни 2008 - 21:12

И на моята Астра го има тоя проблем. Появи се след смяна на гарнитура на глава, гумички на клапаните, масло и всички филтри. Вече година си се кара така Астрата и решение не намерих - карах я да и правят наново центровка на разпределителния вал и има подобрение, но не е на 100%. Смених съединителя със нов комплект на Делфи и пак остана проблема. Несъм опитвал обаче със горивния филтър.
Отговори

Ludmil M. снимка Ludmil M. 13 септември 2008 - 19:56

 Ferry, на Jun 14 2008, 02:57 PM, каза:

Колега, искрено се радвам, че проблема ти е решен, макар и трудно, но просто и на приемлива цена.
Без да съм специалист съм сигурен, че причините за подобно придърпване могат да са повече от 10.
При мене като подам рязко газ под 1500 оборота, не просто придърпва, а така СЕЦА, че можеш да счупиш вратен прешлян. Вече в 4 сервиза вдигат рамене и гледат като наакани. Никакви грешки на компютъра, а проблем има, е то сериозен.
Така, че ако някой знае нещо по въпроса нека сподели. И за мене писането е голяма мъка, но все пак нали за това са тези форуми .

Здравей колега, аз имам същата Зафира и същият проблем. Само че сега започва да прекъсва и мисля, че е около 2000 оборота. Ти реше ли си проблема? Какво се оказа? Благодаря
Отговори

Ludmil M. снимка Ludmil M. 24 септември 2008 - 14:49

Здравейте,
аз си реших проблема. Откриха го в Булвария. Оказа се екселераторът. Това е малък дву-пистов потенциометър, затворен в пластмасова кутийка. Към нея е монтиран педалът за газта. Всичкото това се продава на цяло и то на озъбващата цена от 474,67 лева. Няма ментета, няма втора употреба, не се ремонтира. Но сега колата си върви идеално. Това е от мен. Успех
Отговори

rendeto снимка rendeto 25 септември 2008 - 09:29

Няма невъзможни неща шурей ми направи дросел потенциометър с части за 5 лева и работи вече година и половина ако някой проплаче да си намери човек в час с електрониката и готово.
Отговори

jorkata снимка jorkata 06 октомври 2008 - 08:28

при мен придърпването се оказа от протрито съединение преди ГНП-то и от там помпата дърпа въздух. Оправих го и сега не придърпва, ама съм чувал че може да е резултат от прецакана помпа
Отговори

w0r7h снимка w0r7h 25 януари 2009 - 00:23

Колеги сичко идва от прецизната настройка на помпата,аз го имах този проблем и беше мн зле с това дарпане,и фанах ме с бащата и регулирахме помпата на своя глава и ето дарпането изчезна ,дано да съм помогнал(преди някой да си пипа помпата да прочете подробно описание на помпата-от каде и какво се прави)
Отговори

Opel Astra TDLS снимка Opel Astra TDLS 14 септември 2009 - 21:58

Така чета всички постове и виждам че едно мнение с едно няма да е еднакво кой от какво го е оправил проблема!аз днес си смених коаксиалния лагер и придърпване вече няма и най логично е да е от него!!
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 14 септември 2009 - 22:08

 Opel Astra TDLS, на 14 Sep 2009, 10:58 PM, каза:

...аз днес си смених коаксиалния лагер и придърпване вече няма и най логично е да е от него!

Какъв лагер си сменил, че не те разбрах?
Отговори

Opel Astra TDLS снимка Opel Astra TDLS 14 септември 2009 - 22:22

Аксиален Лагер........!Вземах си италиянски Бреда 18 лева струваше!Карах 20 Км градско няма проблем като в чужда кола съм!






Говоря тука с брат ми за кабелната че тряя се копува коаксиален кабел и виж кви работи сам написал!
Отговори

w0r7h снимка w0r7h 17 септември 2009 - 18:07

Каде се намира този АКсиален лагер ,че вмомента немога да включа
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg