Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Проблем с Опел Зафира - дизел

Гостkrasteva67_* 18 април 2012 - 14:57

Здравейте!
Току що се регистрирах от зор както се казва.
Оня ден както си вървеше колата и изведнъж претресе колата (на 5 предавка беше)и изгасна.
Изобщо повече не можа да запали. Прибрахме я и решихме , че е акумулатор , свалихме , заредихме ,
оказа се , че не функционира наистина. Взехме друг назаем , но с по-малко Аh , ток има , но неще
да завърти. Само се чува цък-цък и дотам.
Моля ви да споделите мнение от какво може да е?!
Спешно ми е.
Благодаря предварително!
Отговори

Shades снимка Shades 18 април 2012 - 15:34

Здравейте, колежке и добре дошла във форума! При попълването на формата за регистрация не случайно има поле за кода на мотора. В такива случаи на проблеми може да се ориентираме по-лесно и да помогнем. Така в момента трябва да се почне голямото гадаене - бензин ли е, дизел ли е, с каква кубатура е ...

Така на примависта ще хвърля един боб и ще предположа, че щом не е запалила с другия акумулатор, колата е дизелова, т.е. вероятно 2.0. Ако е така - вторият път не е запалила защото акумулаторът е по-малък от необходимото и само си цъка. Тъй като колата е изгаснала в движение, проблемът няма да има общо с акумулатора, т.е. най-вероятно има записана грешка в компютъра - колата трябва да иде на диагностика, да видим кодовете, които излизат и да се говори конкретно.
Отговори

Гостkrasteva67_* 18 април 2012 - 15:48

Shades , благодаря ти!
Значи номер на двигател няма колата , така си я внесохме от Австрия преди години.
Номер на шаси не знам върши ли работа , но ето го W0LOTGF75Y2043582
Производство 18.10.1999г. , дизел е 2.0 кубика.
Отговори

Shades снимка Shades 18 април 2012 - 15:59

ОК, значи съм улучил, т.е. пак се връщаме на положение, че трябва да се кара на диагностика и да се види какви грешки е изкарала.
Отговори

Гостkrasteva67_* 18 април 2012 - 16:06

Много благодаря за инфото.
Разговарях с кой ли не вече и ми казаха да не би да има отечка или маса откачена.
Какво ти е мнението за това предположение и знаеш ли къде точно се намира таз маса.
Извинявай , че така хаотично пиша , на час по лъжичка , но съм в Испания и съм в голямо невидение.
Отговори

Shades снимка Shades 18 април 2012 - 16:10

Предполагам, че имат предвид масата на акумулатора. Тя е хваната за купето и отива на минуса на акумулатора, може да се види с просто око ако е откачена, но ме съмнява. Като изгасна в движение как стана, имаше ли по-странни звуци, изгаснаха ли лампите по таблото?
Отговори

Гостkrasteva67_* 18 април 2012 - 16:23

Странното е , че никакъв звук нямаше , само придърпа все едно се движа с ниска скорост пък колата е
на по голяма предавка. И разбрах , че изгасна и за да се махна и не преча на пътя и я пуснах по инерция.
Опитах се да я запаля на скорост , но колата започна да спира , никакъв шум нямаше , а лампите по таблото светеха.
Отговори

Shades снимка Shades 18 април 2012 - 16:28

Последен въпрос - като се даде на контакт, лампата за грешка (жълтата с двигателчето) изгасва ли? Принципно на контакт трябва да гаснат всички без маслото и акумулатора.
Отговори

Гостkrasteva67_* 18 април 2012 - 16:33

Тази лампичка гасне като й дам газ за увеличаване на оборотите.
Тя всъщност отдавна свети и при подаване на газ засне.
Та с няколко думи , ще се окаже грешка в компютъра , така ли?
Отговори

Shades снимка Shades 18 април 2012 - 16:36

Компютъра само отчита и пази грешките. Щом отдавна е светила е имало проблем - или той се е влошил или нещо друго е излязло. Въпросът ми е сега в момента дали изгасва при даване на контакт, без опити за палене, само контакт.
Отговори

Гостkrasteva67_* 18 април 2012 - 16:37

Не , не гасне , свети.
Отговори

Shades снимка Shades 18 април 2012 - 16:40

Значи на диагностика. Ако може едно списъче с грешките, които излизат и ще го мислим, засега от разстояние няма да може повече да се помогне.
Отговори

Гостkrasteva67_* 18 април 2012 - 16:43

ОК
Благодаря много за търпението и отзивчивостта!
Отговори

Shades снимка Shades 18 април 2012 - 16:48

Няма проблем, тук сме и ще помагаме, че знаем как са цените по сервизите из Европа. Като се видят грешките предполагам ще се включат и повече хора за да улучим точния проблем и да не се налага да се ходи хиляда пъти по сервизи. Успех!
Отговори

Гостkrasteva67_* 18 април 2012 - 16:53

Цените са научна фантастика.
За 1км. качена колата на аварийна кола 150 евро.
Тук е забранено тегленето с колани , тегличи и т.н.
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 18 април 2012 - 17:01

 krasteva67, на 18 април 2012 - 16:53, каза:

Цените са научна фантастика.
За 1км. качена колата на аварийна кола 150 евро.
Тук е забранено тегленето с колани , тегличи и т.н.

И какво излиза в краина сметка ? В сервиз ли е автомобила ? И що за пътна помощ
Отговори

Гостkrasteva67_* 18 април 2012 - 17:15

Колата си е пред нас.
Ако трябваше и сервиз да й прават кой знае още колко трябваше да се плати.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg