Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

китосване

jokomoro снимка jokomoro 06 май 2015 - 08:30

На задната врата имам подпухнало от ръжда място, колкото ръчен часовник,имам кит имам и боя. Искам да изстържа боята да китосам и да си я боядисам. Въпроса ми е трябва ли преди да нанеса кит да грундирам с нещо?
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 06 май 2015 - 08:33

Ако ще обработваш само това парче и няма да боядисваш цялата врата - боята ще държи и върху кита, ако това ти е идеята.

А иначе.. по принцип след кит се минава на филер, филера се минава на водна.. и понякога дори се слага финишен кит, и чак след това вече боята.. Но това при търсене на високи постижения, и боядисване на цял/цели панели и т.н.
Отговори

Коцето снимка Коцето 06 май 2015 - 08:48

Той пита дали преди кита да грундира метала след като изтърже ръждата, най-добре след като идеално изчистиш ръждата да използваш преобразувател на ръжда, ако намериш на Вюрт е супер. Чакаш да изсъхне идеално 3-4 часа и след това вече кит. От там нататък шкурка, основа и боя.
Отговори

jokomoro снимка jokomoro 06 май 2015 - 12:34

 Коцето, на 06 май 2015 - 08:48, каза:

Той пита дали преди кита да грундира метала след като изтърже ръждата, най-добре след като идеално изчистиш ръждата да използваш преобразувател на ръжда, ако намериш на Вюрт е супер. Чакаш да изсъхне идеално 3-4 часа и след това вече кит. От там нататък шкурка, основа и боя.

Стана ми ясно, благодаря.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 06 май 2015 - 14:47

 Коцето, на 06 май 2015 - 08:48, каза:

...


-Нещо съм се отнесъл, правилна констатация, БЛАГОДАРЯ!

п.п. Наистина е хубаво да сложиш преобразувател за ръжда, но не се подлъгвай да вземеш от евтиния български (щото го има в малки разфасовки) - НЕ СТАВА! Wurth наистина ще ти свърши работа, не смятай няколкото лева разлика.
Отговори

jokomoro снимка jokomoro 06 май 2015 - 15:40

 DALGONSKi, на 06 май 2015 - 14:47, каза:

-Нещо съм се отнесъл, правилна констатация, БЛАГОДАРЯ!

п.п. Наистина е хубаво да сложиш преобразувател за ръжда, но не се подлъгвай да вземеш от евтиния български (щото го има в малки разфасовки) - НЕ СТАВА! Wurth наистина ще ти свърши работа, не смятай няколкото лева разлика.

Ако не се сложи нищо и направо се положи кит, ще се отлюспи ли?
Отговори

k opel e снимка k opel e 06 май 2015 - 19:30

Полиестерния кит прави най-добра връзка върху гол метал, който е изчистен до метален блясък. Всякакви химии под полиестера като грундове, филери, праймери, преобразователи и други се явяват отделител и кита след време се надига. Кита и шприц кита трябва да се запечатат преди боята с акрилен елемент, например филер или праймер. Може за малки площи и на шпрей. Всякакви други теории са "градски легенди".
Отговори

gerov снимка gerov 06 май 2015 - 21:18

Точно казано!
И ако се маже с преобразовател непременно да се острани с едър абразив образувалата се "шлака"от метала !
След китосване ако не се шприцне ще те дразне ,защото ще се вижда очертанията на положения кит!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg