Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Групов иск против Софийска Община за състоянието на пътищата

ka3aka снимка ka3aka 14 февруари 2009 - 06:47

Позволявам си да цитирам буквално една тема от друг автомобилен форум:
"Колеги,

След поредния ден в ада на софийските пътища и явното нехаене от страна на Софийска Община (пък и държавниците ни като цяло) за състоянието на пътища в града ни, все повече става ясно, че единствения останал начин за подобряване на ситуацията е след завеждане на групов иск в съд. Едни ще кажат кауза пердута, други - няма смисъл, но докато не се пробва - няма да разберем.

Сигурен съм ще се включат и всички други автомобилни клубове, а добие ли известност този групов иск - и хиляди други граждани на София.

Аз ви приветствам към следното : документирайте дупките, пътищните неуредици и хаоса във вашия квартал и местата, които посещавате често и ви отвращават. Нека направим снимки, да изпишем текст за всяка една от тях, да съберем целия материал и с помощта на адвокат/и да насилим държавните органи да си вършат работата.

Крайно време е и КАТ да разберат, че една от основните им функции е да следят състоянието на пътища за дупки, липси на знаци, изпотрошени тротари и съсипани зелени площи. В техните задължения е да информират Софийска Община за тези нередности, да следят изпълнението и възстановяването на проблемните райони и при липса на такова - да САНКЦИОНИРАТ общината !

Ако КАТ и С.О. си вършеха тази дейност присърце, сега градът ни щеше да е на друго дередже, но при тях явен приоритет е да търсят пари надребно за изгорял фар или забравени къси.

Така че, отново ви призовавам, снимайте драматичното състояние на пътищата, описвайте точните адреси на снимките и околността. Нека съберем прилежно подготвен материал и да го почваме.

Жалка, но плашеща истина - явно по друг начин няма да се разберем.

Ще помоля модераторите да направят тази тема важна.
Отговори

Flash Ray снимка Flash Ray 14 февруари 2009 - 11:09

Гласувам за,макар че едва ли ще стане факт - снимки,адвокати,разправии.Иначе си прав за катаджийте :cabrio: .До преди две седмици имаше една огромна дупка на ул.Бяла черква до входа на Южния парк - ама като казвам огромна,разбирайте наистина огромна,дори и за софийските стандарти - гума 13" директно остава вътре.Дотук добре,в смисълче едва ли има нещо учудващо в това.Мен друго нещо много ме впечатли и затвърди меннието ми за горепосочените "човечета" :bishop: - около 50 метра по-нагоре си седяха двама пешаци и спираха колите за проверка(че и те семейства хранят),вместо да застанат преди това или да сигнализират по някакъв начин,че има "ров" на пътя,наш'те пичове си седят кротко след дупчицата и спират оцелелите след нея за проверка.
Мнението беше редактирано от Flash Ray: 14 февруари 2009 - 11:10
Отговори

sauber снимка sauber 14 февруари 2009 - 11:49

И като го направим кво :cabrio: Да го слушам още 1 година оня клян БББ, че Сергей Станишев е виновен за всичко... :bishop:
Отговори

dimott снимка dimott 14 февруари 2009 - 12:02

Кдлега "ЗА" съм с 2те ръце ама наглите копелета им е през оня работа,ще платят иска с ншите пари и ще продължът да си оправят живота пак с ншите пари,нали от ЕС им дадоха пари да оправят пътищата,те си оправиха живота, и излизат по телевизията с дебелите си очи и продалжават наи нагло да гворят глупости. Наистина се надявам да има успех, че ми писна да си плащм за да си троша колицата. На никулден отивам в 1но приятече и докато видя дупката на фаровете и вече беше късно джантата беше отрязала гумата,незнам да се радвам или да псувам но се разминах само с срязаната гума "ЧУДО". Не мога да помогна с снмки от София но предполагам няма да има липса на такива.
Отговори

ka3aka снимка ka3aka 14 февруари 2009 - 12:11

ако нищо не се направи по въпроса ще продължава да бъде така
това е пуснато из повечето форуми в нета и ако всички се обединим съм сигурен че ще получи нещо!!!
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 14 февруари 2009 - 12:51

 ka3aka, на 14 Feb 2009, 12:11 PM, каза:

ако нищо не се направи по въпроса ще продължава да бъде така
това е пуснато из повечето форуми в нета и ако всички се обединим съм сигурен че ще получи нещо!!!


Евала колега,заедно ще успеем! :cabrio:
Отговори

Vas снимка Vas 14 февруари 2009 - 13:00

Да бе, каквото се получи и на 14.01 пред парламента
Тази държава няма оправия :cabrio:
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 14 февруари 2009 - 13:05

 Vas, на 14 Feb 2009, 01:00 PM, каза:

Да бе, каквото се получи и на 14.01 пред парламента
Тази държава няма оправия :cabrio:


Баце,нищо лично,но докато има хора като теб няма да се оправим.Знаеш ли защо се провалиха пред парламента?Защото имаше хора като теб,които си стояха вкъщи и гледаха телевизия.Когато се съберем повече хора направо ги изнасяме-справака Историята!
Отговори

mercedes_benz снимка mercedes_benz 14 февруари 2009 - 13:06

Колега и аз съм за трябва да има съд за гадните копелета дето само знаят да вземат пари!
Къде да пращам снимки за дупките и описание?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 14 февруари 2009 - 13:08

 mercedes_benz, на 14 Feb 2009, 01:06 PM, каза:

Колега и аз съм за трябва да има съд за гадните копелета дето само знаят да вземат пари!
Къде да пращам снимки за дупките и описание?


На сайта на бТВ,както и на този на Столична Община
Отговори

flamingo181 снимка flamingo181 14 февруари 2009 - 13:42

Поне го направете по установения ред - подайте ги в общината. Иначе рискувате да бъдете употребени за политически цели от бТВ, а после да бъдете нагрубени от Бреков рано сутрин, че сте изказали гражданското си мнение. Както между другото с гражданите на Плевен, които беха наречени фашисти, защото неискаха социално заведение за умствено изостанали в квартала си.

П.С. Лельо, не си фашистка не му вярвай на тоя копанар с дудука!
Отговори

ka3aka снимка ka3aka 14 февруари 2009 - 13:52

 Vas, на 14 Feb 2009, 02:00 PM, каза:

Да бе, каквото се получи и на 14.01 пред парламента
Тази държава няма оправия :cabrio:


оправия има трябва само постоянство!!!
какво е станало пред парламента ми кажи????
като се появиха полицайте и всички си отидоха и не се появиха повече това стана .........


 mercedes_benz, на 14 Feb 2009, 02:06 PM, каза:

Колега и аз съм за трябва да има съд за гадните копелета дето само знаят да вземат пари!
Къде да пращам снимки за дупките и описание?

Пощата на която можете да изпращате снимковия материал е:sofiiski_dupki@abv.bg.

има хора които са се заели много на сериозно с тези неща и рано или късно ще има резултат гаранция!!!
Отговори

Flash Ray снимка Flash Ray 14 февруари 2009 - 15:07

Ами според мен вариантите с качването на снимки са няколко:
1.Тука в темата - това зависи от Модераторите
2.Както казаха колегите преди мен на сайта на БТВ или обшината
3.Или ето тук http://www.album.bg/dupkite акаунта е:dupkite@abv.bg,a паролата е:adamopel.Всеки който иска да влиза и да качва.Нали това в случай че не го направиме тука в темата,ама другите да решават.Тука може би ще натовариме и хоста(ако има много снимки).А ако това се разпространи и по другите форуми,мисля че доста неудобно ще стане за общинарите,макар че те са доста дебелокожи създания.
Мисля че ако се качват снимки е по-добре да се качват в нета,така че всички да ги виждат,вместо дда ги пращаме на някакъв мейл.
Отговори

vektra1 снимка vektra1 14 февруари 2009 - 15:53

Аз напълно подкрепям кампанията и невярвъм някои да не иска да бъдът оправени улиците.Наистина вместо протести които са от ден до пладне е по разумно чрез съд да се подходи.Аиде обаче адвокати да се вземът сериозно със въпроса и да кажът има ли възможност за такова дело каква е процедурата изобщо какво се изка от хората за да почне процес.
Отговори

ddimitroov снимка ddimitroov 14 февруари 2009 - 16:03

Здравейте,

нов съм във форума, има ли тема Зафира?

Поздрави,
Отговори

BOBSI снимка BOBSI 14 февруари 2009 - 19:17

 ddimitroov, на 14 Feb 2009, 04:03 PM, каза:

Здравейте,

нов съм във форума, има ли тема Зафира?

Поздрави,


:bishop:

А сега по темата.
Казак, тъкмо мислех и аз да я пусна. :cabrio:

Винаги съм ЗА такива неща.
Ако не си поискаш няма да ти дадат.
Затова трябва да се действа.

Обаче трябва да има и искане от наша страна НЕ само за "запълване" на дупките ( в кавички защото след наколко месеца пак са дупки и то по-големи.) , а и гаранция за качествена работа.
Мнението беше редактирано от BOBSI: 14 февруари 2009 - 19:52
Отговори

FRYER снимка FRYER 14 февруари 2009 - 19:28

За съм с двете ръце!Нищо лично и аз съм за да имаме наистина Европейска столица,но това трябва да се направи за всички градове,а не само за София.И на мен ми писна.Писна ми да давам по една камара с пари на година за данъци и винетки и накрая да си троша колата,за която също съм платил.Понеже съм пътувал доста из Албания,по дяволите и там строят и градят по-добра инфраструктура от България. :crazy:
Мнението беше редактирано от FRYER: 17 февруари 2009 - 11:59
Отговори

h8r снимка h8r 14 февруари 2009 - 22:53

Писна ми от тия стълби по които караме а дано скоро да слезнем от тях и да не пълнят дупките циганите с лопатите от зила а да вземат да правят улиците като хората данъци плащаме ! :cabrio:
Отговори

drago снимка drago 14 февруари 2009 - 22:58

Не само в София а в цялата страна трябва да се направи нещо.Ако това е начина,тогава и аз съм ЗА
Отговори

ka3aka снимка ka3aka 15 февруари 2009 - 02:15

Закон За Движението По Пътищата
http://www.mvr.bg/NR/rdonlyres/5279C541-33...1/0/ZDvP_BG.pdf


Член 167
Чл. 167. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Собствениците или администрацията, управляваща пътя, го поддържат в изправно състояние, сигнализират незабавно препятствията по него и ги отстраняват във възможно най-кратък срок.


Нарушение на закона за движение по пътища от страна на собственика на пътищната мрежа.. или иначе казано Общината.

снимаите дупките и адресите на улиците на sofiiski_dupki@abv.bg
Мнението беше редактирано от ka3aka: 15 февруари 2009 - 08:13
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg