Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Тропане в задното окачване на Астра Г

esil2 снимка esil2 28 декември 2018 - 17:16

Става въпрос за Астра Г Х20ДТЛ комби с газови амортисьори, от доста време има едно тропане отзад от дясната страна при каране по неравности приличащо нещо като тропане на буркани. Тампоните свързващи моста с купето са сменени преди 2г, оглеждайки я на канал нищо не можах да видя, пружината е здрава, лагер главината не чувам да вие, на пътя се държи добре не поднася, резервната гума е добре закрепена нямам нищо в багажника. Гумените подложки на пружините гледам са си на мястото, тампоните на амортисьора не знам как се проверяват дали са читави както и самия амортисьор има ли вероятност и той да тропа. Знам че ще трябва да я карам на майстор но ще съм благодарен някои ако е имал подобен проблем да сподели какво може да е.
Мнението беше редактирано от esil2: 28 декември 2018 - 17:19
Отговори

medyn снимка medyn 28 декември 2018 - 19:51

огледаи испускателната система ако знаеш гърнетата как тропат чудил съм се отзат ли е или отпред аможе и пружината да е счупено парче и то тропа супер
Мнението беше редактирано от medyn: 28 декември 2018 - 20:00
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 28 декември 2018 - 23:57

Обикновено чупят половин витка горе и не се вижда с бърз оглед ефекта е това което описваш но пък се вижда визуално едната страна виси малко огледай още веднъж другото е скъсан-нарушен долен тампон на амортисьора друго няма какво да е теория на вероятностите е тампон на моста но това е едно на хиляда много са здрави обикновено погребват колите.
Отговори

esil2 снимка esil2 29 декември 2018 - 18:52

Гледайки отвън не изглежда едната страна да е провиснала. А иначе този тампон на амортисьора сменя ли се или върви комплект цял амортисьор
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 29 декември 2018 - 18:57

Като я вдигнеш на подемник се вижда, че пружината е малко провиснала, а ако ги понатиснеш едната ще е малко по- хлабава. Като е на пътя нищо няма да се види. Но като цяло си мисля, че без да я вдигнеш няма да се разбере какво е.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 29 декември 2018 - 18:57
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 29 декември 2018 - 19:59

Има кадърни хора които могат да отлеят-вулканизират нов тампон иначе два нови амор.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 29 декември 2018 - 21:29

В Княжево имаше един пич с цех за такива неща. Известен е, така че ако се наложи стои като вариант.
Отговори

esil2 снимка esil2 23 януари 2019 - 16:47

Проблема се оказаха амортисьорите, след смяната им вече всичко е наред.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg